Pustiny

Pustiny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271/bmid_pustiny-UTj-271.jpg 5 1371 144

Kniha Pustiny vypráví, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet... Eddie se učí vyřezávat... a Pistolník se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Waste Lands , 1991

Christo
12.05.2016 2 z 5

Nějak mám pořád pocit, že King ani sám neví, jak se to celé bude ubírat a navíc jeho středosvětu moc nevěřím. Pro mě strašná škoda.

povi
11.05.2016 5 z 5

Co rict...po 4letech ctu Temnou vez podruhe a az ted si to fakt uzivam a dokazu to radne zpracovat.dej leti takovym zpusobem,ze nejde se zastavit a spocnout.Rolandovo ka-tet ma pred sebou jeste dlouhou cestu....pokud se jim podari dostat se pres milnik v case a prostoru,ktery je na ne pripraven....skvele propracovane dilo

MickiZ
09.05.2016 4 z 5

Další výborný díl jedné úžasné série.

Greene
18.03.2016 5 z 5

Wow wow wow! King vzal Rolandův Ka-tet za koule a prokázal, že Temná Věž je sekvence, kterou stojí za to si přečíst! Pokud jste vzdali Temnou věž po předchozích dvou knihách, zkuste třetí. Je geniální.
DO YOU KNOW ANY MORE RIDDLES?

premacech
27.01.2016 4 z 5

Začíná se nám blýskat na lepší časy. Po výborném Pislolníkovi přišla nejslabší kniha série a Pustiny se opět ze dna zdvihají. Lud na mě působil jako místo, které bych opravdu nechtěl navštívit. Eddie se začíná ukazovat jako jeden z favoritů (po Jakeovi a Ochu, samozřejmě), ale začinal na mě padat dojem, že na něj dojde řada jako na prvního z Ka-tet. No uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne. 80%

Covenant
26.01.2016 5 z 5

První díl navodil zvláštní fantaskní atmosféru, ze které jsem měl rozpačité pocity, zatímco druhý díl byl víceméně akční, přímý a odehrávající se převážně v našem "reálném" světě. Ve třetím díle autor mistrně zkombinoval oba tyto prvky v jedno, do celistvého tvaru. Jakoby vzal z těchto předchozích knih to nejlepší a vložil je do této. Stalo se toho tolik, že kdyby to tímto dílem skončilo, i tak bude pro mě série nezapomenutelná.

freestyla
09.11.2015 4 z 5

"Když jsem vyrůstal, měli jsme takové rčení: jenom blázen věří, že sní, ještě než se probudí. Rozumíš?"
"Asi jo. Znamená to totéž jako oblíbený rčení mý matky."
"A to bylo?"
"Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší," řekl Eddie kysele. Rolandův obličej se rozsvítil úsměvem.
"Myslím, že rčení tvé matky je lepší."

Atheal
15.10.2015 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale od kapitoly Klíč a růže to byla jedna velká jízda. Ocha bych chtěla mít doma :-)

dadako
07.07.2015 5 z 5

Zatím mi každý další díl přišel lepší než předchozí... To co čekala uprostřed Pustin bylo neuvěřitelně strhující... V Ludu se děj trochu zvolnil, ale nijak mi to nevadilo...

Hjuud
18.06.2015 3 z 5

Abych pravdu řekl, moc mě to nezaujalo, byl to zatím pro mě nejhorší z prvních tří dílů. Ale je prostě možné, že mě celkově osud družiny kolem pistolníka a Temné věže nepřitahuje tolik jako ostatní čtenáře. Některé pasáže mi přijdou tak prapodivné, že jenom kroutím hlavou. Na Kingovi mám nejraději tu reálnost v reálných i nereálných situacích, tu vymakanou psychologii postav, emoce a nutkání číst dál. V této knize mě zaujala pouze poslední pětina knihy od mostu dál, nakonec ani ten vlak mě nějak nepoložil. V budoucnu sicebudu ve čtení dalších dílů pokračovat, ale nejspíš si dám od Temné věže nějakou dobu pokoj a zatím se vrhnu na jiná Kingova díla :-)

Kandy
01.06.2015 5 z 5

Tak nevím, myslela jsem si , že mě King už nepřekvapí...jak já byla naivní. Nádherně přehnané, čtivé, napínavé...už se těším na další díl.Díky Kingu!

Terva
21.04.2015 5 z 5

Osobně si myslím, že Pustiny jsou nejsilnějším příběhem v celé sérii.

rasputin
29.09.2014 5 z 5

Kingova fantazie vždycky překvapí. Pistolník mě zpočátku moc nezaujal, ale po nesmělém nástupu Třech vyvolených jsem se nestačil divit. Asi si udělám brzy výlet vlakem.

JohnMiller
20.03.2014 3 z 5

Táto časť mala obrovský potenciál. Bol to vôbec najväčší potenciál s celej knižnej série ktorý však nebol vôbec využitý. Cesta do pustiny, ktorá bola v minulosti zničená atómovými vojnami a je plná znetvorených organizmov, Tu prakticky nie je..... Niektoré WTF momenty som nepochopil. Neviem si predstaviť ako napadlo miešať hrozné 80´s bicie ZZ Top zo sirénou v rozpadnutom meste... Takmer vo všetkých častiach sú takéto hovadiny. A ten vlak hádankár ? ďalšia s monumentálnych blbostí.... symbolika za symbolikou ktorej nerozumiem.. Ale napísané je to dobre, skvele sa to čítalo..

Chipsonator
25.02.2014 5 z 5

King je král, a to je pravda. Roland, Eddie a Susannah jsou silné ka-tet, a to je pravda. Avšak chystá se jeden velký porod, jehož cesta k němu nebude jednoduchá, a to je pravda. Avda! Blaine je svízel. Blaine je svízel. Blaine je svízel a je kurva děsivý a skvělý. King rozjíždí ve třetím díle, téhle výjimečné série, na necelých 500 stranách, velkolepou show, během které se stihne jeden robotický medvěd, jeden parádní šuk, nejtěžší porod v dějinách a jedno velká drama v jednom městě, kde se neustále válčí a nikdo neví proč. A samozřejmě Blaine, jenž je svízel. A já Temnou věž a její ka-tat z mnoha miluji víc a víc, a to je pravda. 100%

namoki
26.12.2013 5 z 5

Dalsi dil vyborne serie Temna vez. To se neda komentovat, to se musi proste cist!

papuja
14.11.2013 5 z 5

Výborné třetí pokračování Temné věže. Vypadá to, že mě tento Kingův svět chytnul opravdu za srdce a skvěle se jsem se u toho bavil. Tento díl je zase trochu něco jiného než předchozí. Je v něm: pár šokujících překvapení, skvěle popsán postkatastrofický svět i se svým šíleným obyvatelstvem, drsný přechod již padlého Jake k Rolandovi atd. Kniha končí tak, že Vám nezbývá nic jiného než otevřít hned další díl a pokračovat dál:o)

see_sawandrew
22.08.2013 5 z 5

Pustiny jsou naprostým vrcholem Temné věže a Kingovy kreativity. Zatímco první část je působivá učebnice časových paradoxů a osudovosti s dokonalým hororovým zakončením, druhá část je totální akční nářez, který vrcholí dechberoucím Blainem a šílenými pustinami. King nasadil v Pustinách laťku tak vysoko, že už ji snad ani překročit nelze. 100%

borknagar
26.07.2013 5 z 5

"Pustiny" jsou pro mě strašná depka. Čtou se skvěle, ale působí na mě až nevídaně depresivně. Hlavně Lud. Brrrrrrrr. Přečteno jedním dechem......

ajaworld
09.07.2013 3 z 5

Předchozí dva díly hodnotím jako lepší - snad je to tím, že zde již bylo hodně "civilizace". Určitě ale budu pokračovat v dílech dalších.