Pistolník

Pistolník https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407594/bmid_pistolnik-e3q-407594.jpg 4 2191 334

V první knize ze skvělé série Temná věž představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý charakter, samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se zde s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí se s chlapcem ze Země, kterému se říká Jake. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Gunslinger , 1982

BigDeal
23.01.2016 3 z 5

Úprimne si musím priznať, že som s Pištoľníkom nebol úplne spokojný. Úvodné kapitoly s masakrom v Tull mi prišli výborné - spoznával som kompletne nový svet, páčila sa mi pološialená atmosféra, morálne ťažko zaraditeľný hlavný (anti)hrdina a nepredvídateľnosť príbehu. Neskôr, napriek zaujímavému vzťahu dvoch pustovníkov, som ale začínal mať pocit naťahovania. Akosi sa mi zdali udalosti smerujúce k finále nie veľmi podstatné (opäť - okrem interakcie dvoch pustovníkov). A čo sa týka samotného finále, prišlo mi príliš doslovné. Napriek výhradám vo mne však prevyšujú pozitívne pocity a do série sa rozhodne pustím!

mpb1913
11.01.2016 2 z 5

V celé knížce jsem nenašel nic co by mě nutilo číst dál.

Phorbo
17.12.2015 3 z 5

I přes Kingův doslov, který snad měl sloužit, jako lákadlo na další díly (což se mu na jednu stranu podařilo, když byl neurčitý ve svých cílech s tím, že „sice nevím co a jak, ale vím, že je to někde ve mně a dokážu to napsat). Nic proti tomu. Pistolník je dobré dílo. Odsýpá, ale místy mě přijde postava Rolanda Pistolníka, jako úplně někdo jiný, než o kom King psal pár desítek stran zpátky. Je podle mě blbost, aby profesionální, jak říká King, „Rytíř“ jen tak najednou začal cítit nějaké city k devítiletému klukovi. Samozřejmě naprosto profesionální, ale přesto je to jakýsi paradox. Možná to má pro vývoj příběhu nějaký důležitý přínos, že se Pistolník obměkčí a pak to k něčemu bude… Je to první kingovka, kterou jsem četl, ale trošku mě to zklamalo. Jak mě kolega říkal, že King je prostě bůh, tak nevím, jestli se pustím do další temné věže, kor jestli ji přečtu nakonec celou…

Covenant
19.11.2015 3 z 5

Atmosféra ponurá a výborná, ale kniha, jako celek mi moc nesedla. Občas se mi líbilo, nechat se jen tak unášet na slovech, co mají dávat smysl, ale někdy mi přišlo, že u psaní King ujížděl na ďáblově trávě. Samozřejmě, že to není na škodu, pro někoho, kdo chce zrovna jezdit na hadovi, ale mě se líbili spíš útržky příběhů (flashbacků), které se staly. Také se mi líbilo prolnutí do "našeho" světa. Je pravda, že knihu bych měl brát spíš jako takový úvod ságy a tak zkusím i následující knihu...

kessey
27.10.2015 3 z 5

Strašně dlouho jsem váhala, jestli mám začít celou sérii číst či nikoliv. Popravdě Pistolník není úplně nejlepší začátek, ale rozhodně nejde o špatnou knížku, proto s chutí do toho a další díly Vám to vrchovatě oplatí!

Christo
24.10.2015 2 z 5

Tento magický (ne)realismus, jakým ho pojal King, zatím mi moc nesedí. Dám na rady "starších", co přečetli celou sérii a snad jim dám za pravdu, že je Pistolník nejslabším článkem řetězu. Řetězu, který se mi ještě neomotal kolem krku tak, abych celou Temnou věž odpískal.

mijamoto
03.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha.Jestli je tohle nejslabší díl série tak jak potom budou vypadat ty silný díly?Po celou dobu čtení sem se ani na okamžik nenudil.Nedávno jsem četl Pána prstenů ale Temná věž to je úplně jiný kafe,úplně jiný :)Pistole zazněly svou těžkou,nemelodickou hudbu :)

Majkrofon
06.08.2015 4 z 5

Uplne ina kniha, aku som od Kinga este necital a i ked sa to obcas tazsie citalo, tak sa tesim na dalsie pokracovania, zvlast, ak to bol len naozaj iba vlaznejsi zacistok

Alex732
03.08.2015 2 z 5

Tak tohle jsem zřejmě nepobral. Možná zkusím další díl, jestli se mi nerozsvítí, ale moc tomu nedávám.

martin6849
30.06.2015 4 z 5

Pistolník není špatný, ale jako začátek série nic moc. Věřím, že hodně lidí odradil. Mi trvalo docela dlouho, než jsem se přes něj přelouskal a ocenil jsem ho až při dalších čteních celé Temné věže. Takže moje doporučení zní - i když vás to nebude bavit, přečtěte to. Celá série za to stojí a i první díl pak oceníte.

Greene
13.06.2015 4 z 5

Že by kniha byla nějak světoborná, to se říct nedá, ale dobře se četla a příběh mi připadal velmi zajímavý. Ale něco mi na tom chybělo. Třeba si to vynahradím dalšími díly. :)

dadako
10.06.2015 4 z 5

Ke Kingovi jsem se dostal více méně náhodou přes filmy, ke kterým napsal předlohy. Hned mě chytl a tak když jsem se dozvěděl, že napsal jednu další sérii bylo jen otázkou času kdy si na ní udělám chuť a čas. Hned první knížka mně chytla i když jsem z počátku měl problém se vyznat v tom kdo je kdo. Pak jsem si řekl, že to asi nemá cenu řešit a určitě se to vždy v pravý čas dozvím. Tak jsem si jen užíval čtení. Teď si jdu užívat druhý díl série...

LenkaWal
25.05.2015 4 z 5

Byla to zajímavá knížka, ale nevím jestli se pustím do dalších dílů série. Na rozdíl od jiných Kingových knížek, mě tahle ke konci už nebavila. Možná té sérii dám ještě někdy šanci.

Terva
21.04.2015 4 z 5

Strašně jsem se toho bál. Jsem u pana Kinga zvyklí na jiné příběhy než je fantasy a sci-fi, přeci jenom horor je horor. Nakonec to dopadlo tak, že jsem celou sérii Temné věže přečetl již dvakrát. A určitě se k ní ještě vrátím.

ambasador
20.04.2015 5 z 5

Když jsem propadl Kingovi a objevil sedmidílný magnum opus, děkoval jsem všem bohům, že jsem kinga objevil, až byly všechny díla napsány. Kdybych musel čekat na 10 let na další knížku asi se poseru. Jelikož jsem nevěděl, co čekat, tak jsem si sérii užíval doslova od prvního písmenka. Občas jsem nechápal, co se děje, proč kde jak kdy? ale věděl jsem, že se příběh projasní s dalšíma stránkama a hltal jsem příběh dál. Pistolník mě odrovnal a věděl jsem, že Temná věž je něco, na co jsem čekal celý život.

LelaR
11.03.2015

První díl série Temná věž se mi nečetl moc dobře. U jiných knížek čtu plynule a rychle, tady se mi to nedařilo, ale nakonec jsem příběh po několika dnech přelouskala. Naštěstí mě to neodradilo od pokračování, protože přece jen jsem zvědavá, jestli se pistolníkovi podaří k Věži doputovat.

Hjuud
01.03.2015 4 z 5

Dal bych 3*, ale dávám 4*, protože 3* dávám spíš slabším (ale přesto čtivým!) Kingům. Nejvíc mě na tom zaujala rezonance Kingova útěku od reality, mělo to fakt atmosféru. Na druhou stranu to bylo hodně zmatené, dialogy mnohdy na můj vkus až příliš nesmyslné. Nicméně zkusím ještě další díl, co to udělá.

Slooki
01.02.2015 5 z 5

Mám rád Kinga, zvláště pokud píše takovéto knihy. Rolanda jsem si oblíbil tak jako snad ještě žádnou postavu s ,kterou jsem měl tu čest se seznámit. Aby tomu tak nebylo, však jsem s ním po jeho boku strávil bezmála devět měsíců na cestách. Příběh je do detailu promyšlený, většího zádrhelu jsem na něm neshledal, za což uděluji velké plus. Knižní sérii doporučuji všemi deseti, rozhodně stojí za přečtení.

Ginny
10.12.2014 2 z 5

Tato kniha mě nijak neoslovila. Nějak mě nedokázala vtáhnout do děje. Necítila jsem žádné napětí, žádné vzrušení. Knihu jsem přečetla a odložila. Nezanechala ve mě žádné emoce. Postrádala jsem autorovu "hloubku a šířku" příběhu. Pan King sice v závěru uvádí, že sám neví, jak se příběh bude vyvíjet, že mnoho neví o minulosti a jejích událostech i o samotných postavách, ale jelikož jsem přečetla už hromadu jeho děl, musím tuto knihu považovat za zklamání. Samozřejmě jsem odhodlaná přečíst celou sérii temné věže a budu doufat, že mě mile překvapí.

mitko
01.11.2014 3 z 5

Tak nakoniec ledva 3 hviezdy, nebyť dobrého záveru, kedy ma to už začalo zaujímať, dal by som 2. Celý príbeh je len o cestovaní s minimom postáv a to v prostredí kde sa toho tiež moc opisovať nedá. Nedokázalo ma to vtiahnuť do deja, necítil som tu vyprahlosť púšte. Hlavný hrdina tu tu toho tiež veľa neukáže, tvári sa drsne ale pritom ničomu nerozumie. Skoro celý čas čo putujú tu je minimum konverzácie a len opisy a prirovnania toho kde sú a čo robia. Koniec ale načrtol zaujímavé myšlienky a dej sa niekde pohol, tak to vyvolalo vo mne pocit zvedavosti a možno nakoniec niekedy, keď nebude čo čítať siahnem po ďalšom diely a som zvedavý ako to bude pokračovať