Čaroděj a sklo

Čaroděj a sklo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407595/bmid_carodej-a-sklo-pTq-407595.jpg 5 1309 156

Čaroděj a sklo je po Pistolníku, Třech vyvolených a Pustinách čtvrtou knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží...... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Wizard and Glass , 1997

cryingPickle
cryingPickle
17.02.2022 5 z 5

Oh môj Bože, toto bolo tak skvelé. Myslel som si, že príbeh v príbehu mi nesadne ale veľmi som sa mýlil. Bože ja som si tak obľúbil Susan, Alaina a celý tento starý ka-tet, že by som chcel ešte ďalších 300 strán. Na konci samozrejme slzy v očiach, niekedy mi to pripadá až nesmierne kruté to čo King robí svojím postavám a ako ich necháva trpieť. Keby som Rolandom tak asi by som si to hodil... Teším sa na pokračovanie, škoda len, že na Slovensku ešte nemáme preložené "Závan klíčovou dírkou" čo by som si veľmi rád prečítal pred Vlkmi z Cally.

Aykiru
Aykiru
20.12.2021 4 z 5

Na čtvrtý díl Temné věže jsem se těšila snad už od chvíle, kdy jsem začala číst Pistolníka, a musím říct, že mě ani v nejmenším nezklamal. Rolandova minulost je stejnou měrou zajímavá jako tragická. A jak se dalo čekat je čtenáři předkládaná v malých dávkách, takže pokud se těšíte, že se dozvíte více o pistolnících či Martenovi, budete pravděpodobně zklamaní. Místo toho vám autor předloží fascinující příběh o jedné lásce, zradě a vzpouře.
Na sérii kromě dokonalého řemeslného zpracování obdivuji i to, jak v sobě spojuje jednotlivé prvky z Kingových knih. Odkazy na jiné Kingova díla se to v textu jen hemží, takže si jeho fanoušci jistě přijdou na své (propojení Temné věže se Svědectvím se mi obzvlášť líbilo). Snad jen závěrečnou část „Všechna boží děťátka dostala boty“, bych asi pojala trošku jinak, protože mám pocit, že si autor s motivem „ Čaroděje ze země Oz“ mohl vyhrát trošku více.

ondra295
ondra295
07.12.2021 5 z 5

Když začínal celý Rolandův "flashback", tak jsem kroutil očima, protože málokdy takové dějové odbočky za něco stojí. Ale... Neskutečně jsem se mýlil. Čaroděj a sklo je pro mě jednoznačně nejlepší kniha z celé série. A právě tady najdeme největší důvody a svědectví o tom, proč je Roland takový, jaký je. Proč se z něj stal pragmatik a člověk, který zdánlivě nemá žádné city. Většinu jich ztratil společně se Susan Delgadovou, které mi bylo líto snad jako žádné jiné postavy před ní (a asi ani po ní). Neskutečně smutný příběh, který dává celému putování za Temnou věží nový rozměr...

MichelleKing
MichelleKing
21.09.2021 5 z 5

Čaroděj a sklo je podle mě zatím nejlepší kniha Temné věže. Opravdu jsem si to užila.
Miluji příběh čtrnáctiletého Rolanda a jeho lásky Susan.
Bylo to krásné i srdcervoucí.

andrea7191
andrea7191
19.08.2021 4 z 5

Celou tuhle sérii jsem četla celkem dlouho. Bylo to pro mě něco úplně jiného, než na co jsem byla u Kinga zvyklá. A také vím, že se k ní nikdy nevrátím. Ale to neznamená, že by o bylo špatné.

vpadysak
vpadysak
29.06.2021 5 z 5

Keď som začal túto knihu čítať, hovorím si. Koho zaujíma Rolandova minulosť, to radšej nech ide družina stále ďalej k zámku, ktorý svieti na obzore. Neskôr som sa troška do deja začítal a stále si hovorím. King a romantika? To akože vážne? To sa mi nechce čítať. ALE. Musím priznať, že ma King úplne dostal a zasa si so mnou zahral svoju hru.
Z romantického príbehu na začiatku sa pod vplyvom okolností stáva neskutočne pútavý príbeh a dráma, ktorá na mňa neskutočne zapôsobila. Celý zvláštny post apo westernový svet, kde sa dejú veci, ktoré by som nečakal. A stále fungujú niektoré starobylé stroje z minulosti... Dúfam sa nájde odvážny režisér, ktorý túto knihu sfilmuje.
Za mňa zasa top kniha a King sa asi postupne stáva mojím obľúbeným autorom :-)

cziss
cziss
24.05.2021 5 z 5

Skvělé a strhující. Příběh v příběhu se mi opravdu líbil a to nejsem vůbec fanda westernu. Musím říct, že touto knihou mě Temná věž jaksi pohltila, předchozí díly začaly dávat smysl.

pazdy15
pazdy15
11.05.2021 3 z 5

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

Radiq
Radiq
09.05.2021 3 z 5

Knihu jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu interpretovanou Liborem Teršem a opět mi sem tam něco přišlo odfláknuté - např. výslovnost některých názvů a jmen (párkrát je řekne jinak, než předtím/potom), sem tam přeřeknutí a opět neexistují předěly mezi různými scénami. Ale na druhou stranu, když se tam třeba mluví sprostě nebo drsně, tak to je paráda, to mu jde! V podstatě jsem si na něj zvykl, i když vím, že by to mohlo být lepší. A teď k obsahu knihy: řidina, to už je skoro stejně blbej název a do určité chvíle i taková jakási abstraktnost, jak paběrky z předchozího dílu. Vypořádání s Blainem nám taky bylo dluženo z předchozího dílu a pak začne to, co mě zatím bavilo asi nejvíc - něco z Rolandovy minulosti: konečně první větší příběh jeho ka-tet, příběh lásky se Susan a různé lapálie v pistolnických začátcích. Ka se s nimi nemazlilo, ale můžu říct, že kluci se s tím nesrali a zvládli to ve velkém stylu, wow! Takže nejen, že nám to odkrylo tajemství Rolandovy minulosti, ale taky už to mělo hlavu a patu. Tím pádem je to zatím nejpovedenější díl série a navnadilo mě to i na ty další. Baže. Zajímavé bylo, že styl Rolandova vyprávění byl, jak kdyby z pera vypadl Stephenu Kingovi, ha. Jo a ta paralela s Čarodějem ze země Oz mi tam vůbec neseděla (za prvé proto, že to moc neznám a za druhé proto, že je to určitě blbost).

TaNya_
TaNya_
08.04.2021

Tenhle díl by dost dobrej, v cestě za věží jsme se vůbec neposunuli, zato ale Roland vyprávěl jak poznal Susan Delgado. A příběh to byl nádherný.

lvcx
lvcx
11.03.2021 5 z 5

Tenhle díl mě zatím z celé série bavil snad nejvíc, a to i přesto, že se z velké části zvrhne spíše v červenou knihovnu. Největší dojem ve mně zanechal asi příběh Susan, které mi bylo celou dobu hrozně líto - zvlášť když jsem věděla, jak dopadne. Cuthbert s Alainem byli sympatičtí - opravdu doufám, že se v pozdějších knihách s Rolandovým starým ka-tet ještě setkám, klidně bych brala celou sérii věnovanou jen jejich dobrodružstvím. Ale věřím, že se do příběhu současného ka-tet zase začtu. Navíc, kluci neměli Ocha :)

Cojavim
Cojavim
28.02.2021 4 z 5

Libilo

Erutan
Erutan
24.02.2021 5 z 5

Doposud byla pro mě nejlepší část temné věže, když se Roland vydal do prvních dveří za Eddiem. Tento Flashback ho ale překonal na celé čáře, prostě knížka v knížce...Roland jako Roland, Eddie jako Cuthbert, Susannah jako Susan, Jake jako Alain, Ochu jako Sheemie.Tento díl se mi líbil to tedy ano. Musím říct že by mě asi víc zajímaly osudy prvního Rolandova Ka-tet než toho aktuálního (co se stalo s Cuthbertem a Alainem?). King je s každým dílem lepší a lepší.

Ptáku a medvěde, zajíci, rybo. Splň mému milé co mu jest milo.

MíšaS.
MíšaS.
20.02.2021 4 z 5

Ubírám jednu hvězdu, protože se mi kniha četla hůře. Nějak jsem se nemohla začíst a vlastně asi tak trochu souhlasím s komentářem Dannyho pode mnou.

danny_21
danny_21
15.11.2020 3 z 5

Čtvrté pokračování Rolandova putování za tajemstvím Temné Věže mě příliš nepotěšilo. Kromě částí, které se potýkají s finální rozuzlením Blainova svízele a Kansaského dobrodrúža se starým známým poutníkem mezi světy R. F. ( odbočení do mého nejoblíbenějšího dílka moooc potěšilo ), se velká část totiž věnuje pistolníkově románku s lepou děvou v náctiletém období a růžová knihovna prostě není to, co danny od Steva čeká. Když už minulost, tak si dokážu představit zajímavější příběhy z Rolandovy dospělosti než tento, který až na drobné náznaky nic zásadního v otázkách střelcovy posedlosti, odpovědi nedodal. Tak snad příště lépe - Hromu strom - 65 %

derrry
derrry
29.10.2020 5 z 5

Pro mě vrchol série. Hlavně proto, že Blaine je Blaine a potom v podstatě harlekýnka. Jenže v Kingově podání (takže tak).

Lanley
Lanley
11.09.2020 5 z 5

Pro mě nejkouzelnější kniha, jakou jsem kdy četl. King opět ukazuje, že může psát jakýkoliv žánr a vždy se mu to povede. Takhle jsem si již dlouho nepobrečel. I přes to, že jsem byl ze začátku zklamaný, že se příběh směrem k Temné Věži moc neposouvá, po prvních pár stránkách jsem byl chycen. Je to jako když jede dítě na tábor. Tam se mu nechce, protože je vytržen z reality svých dní. Zpět z tábora se mu ale taky nechce... Úžasný, skvělý, epický! Neni co dodat... Děkuji za celou tuto serii

Blaufik
Blaufik
02.09.2020 5 z 5

Věřím, že mnoho čtenářů Temné věže muselo být naštváno. King v této knize nejen, že v podstatě pozastavuje pouť za Temnou věží, ale zároveň v této knize prolíná hned několik žánrů, včetně fantasy, romantiky nebo westernu.

Přesto je Čaroděj a sklo naprosto fantasticky napsaná kniha, Podle mě se jedná o nejlepší knihu z celé série (zatím) a jsem opravdu zvědavá, kam se autor hodlá posunout a už se neskutečně těším, až se zase setkám s naším Ka-tet.

Deia
Deia
27.07.2020 5 z 5

Kniha sa mi čítala strašne dobre. Príbeh rýchlo napreduje a nedá sa od neho odtrhnúť. Pri štvrtej časti som mala trochu obavy, že ma Rolandova minulosť nebude až tak baviť, ktoré boli, samozrejme, zbytočné a nakoniec som ani nechcela, aby Rolandov príbeh skončil.

Luigi1
Luigi1
12.06.2020 5 z 5

Opět jsem si početl,ten příběh lásky byl zajímavý,jak celý díl

americká literatura Walter Padick

Stephen King
americká, 1947
1994  87%Řbitov zviřátek
2023  89%Pod kupolí
1993  90%Osvícení
2001  95%Zelená míle
2008  89%Svědectví

Kniha Čaroděj a sklo je v

Přečtených1 797x