Čaroděj a sklo ekniha

Čaroděj a sklo je po Pistolníku, Třech vyvolených a Pustinách čtvrtou knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407595/carodej-a-sklo-pTq-407595.jpg 4.51045

Temná věž / Temná veža 4.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský

Wizard and Glass, 1997

Kniha Čaroděj a sklo

cziss

Skvělé a strhující. Příběh v příběhu se mi opravdu líbil a to nejsem vůbec fanda westernu. Musím říct, že touto knihou mě Temná věž jaksi pohltila, předchozí díly začaly dávat smysl.

pazdy15

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

Radiq

Knihu jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu interpretovanou Liborem Teršem a opět mi sem tam něco přišlo odfláknuté - např. výslovnost některých názvů a jmen (párkrát je řekne jinak, než předtím/potom), sem tam přeřeknutí a opět neexistují předěly mezi různými scénami. Ale na druhou stranu, když se tam třeba mluví sprostě nebo drsně, tak to je paráda, to mu jde! V podstatě jsem si na něj zvykl, i když vím, že by to mohlo být lepší. A teď k obsahu knihy: řidina, to už je skoro stejně blbej název a do určité chvíle i taková jakási abstraktnost, jak paběrky z předchozího dílu. Vypořádání s Blainem nám taky bylo dluženo z předchozího dílu a pak začne to, co mě zatím bavilo asi nejvíc - něco z Rolandovy minulosti: konečně první větší příběh jeho ka-tet, příběh lásky se Susan a různé lapálie v pistolnických začátcích. Ka se s nimi nemazlilo, ale můžu říct, že kluci se s tím nesrali a zvládli to ve velkém stylu, wow! Takže nejen, že nám to odkrylo tajemství Rolandovy minulosti, ale taky už to mělo hlavu a patu. Tím pádem je to zatím nejpovedenější díl série a navnadilo mě to i na ty další. Baže. Zajímavé bylo, že styl Rolandova vyprávění byl, jak kdyby z pera vypadl Stephenu Kingovi, ha. Jo a ta paralela s Čarodějem ze země Oz mi tam vůbec neseděla (za prvé proto, že to moc neznám a za druhé proto, že je to určitě blbost).

TaNya_

Tenhle díl by dost dobrej, v cestě za věží jsme se vůbec neposunuli, zato ale Roland vyprávěl jak poznal Susan Delgado. A příběh to byl nádherný.

lvcx

Tenhle díl mě zatím z celé série bavil snad nejvíc, a to i přesto, že se z velké části zvrhne spíše v červenou knihovnu. Největší dojem ve mně zanechal asi příběh Susan, které mi bylo celou dobu hrozně líto - zvlášť když jsem věděla, jak dopadne. Cuthbert s Alainem byli sympatičtí - opravdu doufám, že se v pozdějších knihách s Rolandovým starým ka-tet ještě setkám, klidně bych brala celou sérii věnovanou jen jejich dobrodružstvím. Ale věřím, že se do příběhu současného ka-tet zase začtu. Navíc, kluci neměli Ocha :)

Cojavim

Libilo

Erutan

Doposud byla pro mě nejlepší část temné věže, když se Roland vydal do prvních dveří za Eddiem. Tento Flashback ho ale překonal na celé čáře, prostě knížka v knížce...Roland jako Roland, Eddie jako Cuthbert, Susannah jako Susan, Jake jako Alain, Ochu jako Sheemie.Tento díl se mi líbil to tedy ano. Musím říct že by mě asi víc zajímaly osudy prvního Rolandova Ka-tet než toho aktuálního (co se stalo s Cuthbertem a Alainem?). King je s každým dílem lepší a lepší.

Ptáku a medvěde, zajíci, rybo. Splň mému milé co mu jest milo.

MíšaS.

Ubírám jednu hvězdu, protože se mi kniha četla hůře. Nějak jsem se nemohla začíst a vlastně asi tak trochu souhlasím s komentářem Dannyho pode mnou.