Pustiny

Kniha Pustiny vypráví, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet... Eddie se učí vyřezávat... a Pistolník se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271/temna-vez-iii-pustiny.jpg 4.5736

Temná Věž (3.)

The Waste Lands (1992)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

StephenKingje
předevčírem

Třetí díl temné věže byl prostě škvělý.Sice trochu divný konec s blainem moonem ale líbil se mi nápad s otevřený koncem.Pět hvězdiček si rozhodně zasloužila.

evickakyticka

Začíná to být velmi zajímavé. Po předchozím dílu tuším, že každá kniha tato série bude trochu jiná. Pustiny jsou daleko více "snové", ta realita je velmi vzdálená. Děj plyne a vy se daleko více noříte do hlubin "Kingova snu". Konec s vlakem je naprosto skvělý, líbily se mi hádanky a taky Ochu. Autorův doslov mě taky zaujal, pokud jsem pochopila, ani on sám nevěděl, kam se příběh bude ubírat a kdy jej vlastně dokončí. Nechám si Pustiny vstřebat a vrhnu se na pokračování. Jsem zvědavá, čím mě další díl překvapí, když tomuto jsem dala plný počet.

mysce

Spolu s hlavními hrdiny s rostoucími obavami sledujeme, jak se celý Středosvět stal pustou zemí, strašidelnou a strašlivou... avšak poutníci vedeni Rolandem míří přes všechny překážky a nástrahy dál ke svému tajemnému cíli.
"Byl to prostě další rozhodující boj na další prázdné ulici. To bylo vše, a to stačilo. Bylo to khef, ka a ka-tet. To, že vždy došlo na tuto rozhodující zkoušku, bylo středobodem jeho života a osou, na které se otáčelo jeho ka."

Vikina333

Moc mě bavilo městečko Lud i jeho obyvatelé. Skvěle popsáno, chytlo mou představivost za oči, uši i nos :)

Gracian1964

Dočítané...už druhýkrát a užil som si to snáď aj viac ako po prvý raz, hm... Musím dať plný počet hviezdičiek, iná možnosť nie je. Obdivujem Kingovu imagináciu a fantáziu...

Majkrofon

Čítanie tejto knižky mi trvalo trošku dlhšie ako som predpokladal a to z jednoduchého dôvodu. začal som ju čítať ako e-knihu, ale asi po 100 stránkach som sa rozhodol, že si ju zoženiem v klasickej podobe, čo chvilku trvalo. Po vynikajúcom druhom diely som sa nevedel dočkať na ďalšie dobrodružstva na ceste za Temnou Vežou. Tešil ma návrat Jakea, kniha je opäť veľmi pútavá, hlavne druhá polovica, či časť, kde sa Jake vracia ku svojej skupine. Väčšinu knihy som čítal jedným dychom a aj keď to bol občas poriadný výplach mozgu a páčilo sa mi to trošku menej ako Traja vyvolený, sú Pustiny skvelým pokračovaním a ja sa teším na ďalšie časti, je to to už troška ako zavyslosť.

Torgal

Po vynikajúcom druhom diely sú Pustiny rozhodne sklamaním. Dej sa kompletne presunul do Stredosveta a žáner sa opäť zmenil - tentokrát na fantasy verziu postapokalitického survivalu. Rolandova skupina sa za veľmi dramatických okolností doplní o posledného člena (ak nerátame rozkošného brumláka) a záveru v rozkladajúcom sa veľkomeste nechýba tempo ani gradácia, ale mimo týchto pasáží moja pozornosť značne upadala. Podaktoré prvky mi viac (Mašinka Šš-šš) či menej (robotický medveď) nesadli, na iných miestach bol dej príliš rozťahaný. Aj preto je výsledný dojem nakoniec len ľahko nadpriemerný. 6+/10

Enforcer

Tato kniha patří k těm vůbec nejlepším co King vůbec napsal. Je neskutečně dynamická, neskutečně dramatická. Děj v ní pádí strašlivou rychlostí jako splašený, počítačem řízený vlak. Medvědí robot, duch v domě kterým Jake přechází do Rolandova světa, Gasher a nakonec Blaine Mono. King se zde opravdu překonává a staví svému ka-tet do cesty jednu povedenější překážku za druhou.

Darknessfriend

Čím dal tím lepší a lepší. Nejde se odtrhnout a ja musim jít dál poutniku s casem v čase s mojí Ka-tet jednoznačně 5z5.Beru hned 4 knihu oteviram a musim vědět co bude dal.

alef

Blaine Mono vás zdraví ... a Vy se můžete vydat, spolu s našimi poutníky (z nichž každý má svá tajemství) ... světem, na jehož okrajích stojí 12 portálů uspořádaných do kruhu a spojených šesti protínajícími se paprsky, do světa s jeho vlastními zákonitostmi a procesy ... je to svět, který se hnul ... nikde nikdo ... a v Temné věži, stojící na průsečíku těchto paprsků, se děje něco divného ... tamní pravidla Vám umožňují to až fyzicky cítit ... a tak vy ani nedýcháte a pokračujete ... žene Vás to stále dál a dál pustou krajinou ... ta touha ... dozvědět se :-) ...

Romčuška
19.12.2016

Skvělé a zase skvělé!! Uplně jsem tomu příběhu podlehla. Putování čtyř poutníku a jednoho brumláka je fakt pusobivé a těším se na další. Hlavně je skvělé že i když se to špatně vyhrotí vždycky je to napínavé... zvlášt mě zaujala to povídání o ka-tet, ka a khef....

dreamhex
19.11.2016

Kinga mám rád, ale upřímně nechápu chválu Temné Věže, snažil jsem se vydržet, jednou to o čem lidé mluví přece přijít musí! Nepřišlo, postavy jsou prostě nezajímavé, děj téměř žádný, svět mě nijak nezaujal, kdyby to nebyl King, tak nedočtu ani Pistolníka, natož třetí knihu. Koupil jsem si i čtvrtý díl, ale pokud ho někdy přečtu, tak to bude moje poslední kniha z této série.

callahanh
10.11.2016

Jelikož fantasy úplně nevyhledávám a je to jediný žánr, jehož četbě se programově vyhýbám, Pustiny mě neoslovily tak jako Tři vyvolení, protože jsou právě spíše fantasy, což ale neznamená, že je to špatná kniha. Naopak. King nikam nespěchá, protože má opravdu hodně času na rozvíjení příbehu prolínajícího se několika časovými i prostorovými rovinami, v němž se objeví hodně postav. Pustiny nejsou strhující a některé popisy jsou zdlouhavé, King ale dokáže knize dát takovou zvláštní atmosféru, která mísí kouzlo starých časů a westernů a fantaskního světa, kde je možné úplně vše. Ústřední čtyřka je sympatická a čtenářsky atraktivní a je znát, že Roland je charismatická postava, která za sebou má těžký osud a těším se, až ho budu odkrývat. Nejlepší částí třetího dílu série je rozhodně závěr, v němž je strhující boj o osud Jakea a jízda inteligentním vlakem, který má rád hádanky. King nechává otevřený konec, který nechává čtenáře na pochybách, zároveň ale nutí číst dál. Promyšlená sága, která se může vyvíjet naprosto nečekaně. Ačkoli je třetí díl pro mě slabší, jsem zvědav, jak bude vše pokračovat. 70%

Klacekzlesa
30.08.2016

Co se týče třetího dílu série Temná věž: Musím říct, že mě víc zajímal Jake a jeho svět a s Rolandem a jeho partou jsem se nějak nemohla sblížit.

Katrinity_97
14.08.2016

Pustiny budou jednoznačně jednou z mých nejoblíbenějších dílů této série, jsem o tom přesvědčená, protože se toho stalo tolik, že se to snad ani slovy nedá vyjádřit, a Roland nám odhaluje některá svá tajemství, stejně jako Jake a zbytek skupiny.
Ve městě Lud bych tedy nechtěl strávit ani jeden jediný den, protože to, co se tam dělo, bylo naprosto šílené, však to zjistíte sami, když si to přečtete.
Líbili se mi obyvatelé River Crossing, protože byli milí a zábavní. Snažili se pomoct, i když toho už sami moc neměli, a to je podle mě naprosto nádherné.
Opět musím smeknout klobouk před umem Stephena Kinga.

Christo
12.05.2016

Nějak mám pořád pocit, že King ani sám neví, jak se to celé bude ubírat a navíc jeho středosvětu moc nevěřím. Pro mě strašná škoda.

povi
11.05.2016

Co rict...po 4letech ctu Temnou vez podruhe a az ted si to fakt uzivam a dokazu to radne zpracovat.dej leti takovym zpusobem,ze nejde se zastavit a spocnout.Rolandovo ka-tet ma pred sebou jeste dlouhou cestu....pokud se jim podari dostat se pres milnik v case a prostoru,ktery je na ne pripraven....skvele propracovane dilo

MickiZ
09.05.2016

Další výborný díl jedné úžasné série.

Greene
18.03.2016

Wow wow wow! King vzal Rolandův Ka-tet za koule a prokázal, že Temná Věž je sekvence, kterou stojí za to si přečíst! Pokud jste vzdali Temnou věž po předchozích dvou knihách, zkuste třetí. Je geniální.
DO YOU KNOW ANY MORE RIDDLES?

premacech
27.01.2016

Začíná se nám blýskat na lepší časy. Po výborném Pislolníkovi přišla nejslabší kniha série a Pustiny se opět ze dna zdvihají. Lud na mě působil jako místo, které bych opravdu nechtěl navštívit. Eddie se začíná ukazovat jako jeden z favoritů (po Jakeovi a Ochu, samozřejmě), ale začinal na mě padat dojem, že na něj dojde řada jako na prvního z Ka-tet. No uvidíme, jak to s ním nakonec dopadne. 80%

Covenant
26.01.2016

První díl navodil zvláštní fantaskní atmosféru, ze které jsem měl rozpačité pocity, zatímco druhý díl byl víceméně akční, přímý a odehrávající se převážně v našem "reálném" světě. Ve třetím díle autor mistrně zkombinoval oba tyto prvky v jedno, do celistvého tvaru. Jakoby vzal z těchto předchozích knih to nejlepší a vložil je do této. Stalo se toho tolik, že kdyby to tímto dílem skončilo, i tak bude pro mě série nezapomenutelná.

freestyla
09.11.2015

"Když jsem vyrůstal, měli jsme takové rčení: jenom blázen věří, že sní, ještě než se probudí. Rozumíš?"
"Asi jo. Znamená to totéž jako oblíbený rčení mý matky."
"A to bylo?"
"Doufej v nejlepší a očekávej nejhorší," řekl Eddie kysele. Rolandův obličej se rozsvítil úsměvem.
"Myslím, že rčení tvé matky je lepší."

Atheal
15.10.2015

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale od kapitoly Klíč a růže to byla jedna velká jízda. Ocha bych chtěla mít doma :-)

dadako
07.07.2015

Zatím mi každý další díl přišel lepší než předchozí... To co čekala uprostřed Pustin bylo neuvěřitelně strhující... V Ludu se děj trochu zvolnil, ale nijak mi to nevadilo...

Hjuud
18.06.2015

Abych pravdu řekl, moc mě to nezaujalo, byl to zatím pro mě nejhorší z prvních tří dílů. Ale je prostě možné, že mě celkově osud družiny kolem pistolníka a Temné věže nepřitahuje tolik jako ostatní čtenáře. Některé pasáže mi přijdou tak prapodivné, že jenom kroutím hlavou. Na Kingovi mám nejraději tu reálnost v reálných i nereálných situacích, tu vymakanou psychologii postav, emoce a nutkání číst dál. V této knize mě zaujala pouze poslední pětina knihy od mostu dál, nakonec ani ten vlak mě nějak nepoložil. V budoucnu sicebudu ve čtení dalších dílů pokračovat, ale nejspíš si dám od Temné věže nějakou dobu pokoj a zatím se vrhnu na jiná Kingova díla :-)

Kandy
01.06.2015

Tak nevím, myslela jsem si , že mě King už nepřekvapí...jak já byla naivní. Nádherně přehnané, čtivé, napínavé...už se těším na další díl.Díky Kingu!

Terva
21.04.2015

Osobně si myslím, že Pustiny jsou nejsilnějším příběhem v celé sérii.

rasputin
29.09.2014

Kingova fantazie vždycky překvapí. Pistolník mě zpočátku moc nezaujal, ale po nesmělém nástupu Třech vyvolených jsem se nestačil divit. Asi si udělám brzy výlet vlakem.

JohnMiller
20.03.2014

Táto časť mala obrovský potenciál. Bol to vôbec najväčší potenciál s celej knižnej série ktorý však nebol vôbec využitý. Cesta do pustiny, ktorá bola v minulosti zničená atómovými vojnami a je plná znetvorených organizmov, Tu prakticky nie je..... Niektoré WTF momenty som nepochopil. Neviem si predstaviť ako napadlo miešať hrozné 80´s bicie ZZ Top zo sirénou v rozpadnutom meste... Takmer vo všetkých častiach sú takéto hovadiny. A ten vlak hádankár ? ďalšia s monumentálnych blbostí.... symbolika za symbolikou ktorej nerozumiem.. Ale napísané je to dobre, skvele sa to čítalo..

Chipsonator
25.02.2014

King je král, a to je pravda. Roland, Eddie a Susannah jsou silné ka-tet, a to je pravda. Avšak chystá se jeden velký porod, jehož cesta k němu nebude jednoduchá, a to je pravda. Avda! Blaine je svízel. Blaine je svízel. Blaine je svízel a je kurva děsivý a skvělý. King rozjíždí ve třetím díle, téhle výjimečné série, na necelých 500 stranách, velkolepou show, během které se stihne jeden robotický medvěd, jeden parádní šuk, nejtěžší porod v dějinách a jedno velká drama v jednom městě, kde se neustále válčí a nikdo neví proč. A samozřejmě Blaine, jenž je svízel. A já Temnou věž a její ka-tat z mnoha miluji víc a víc, a to je pravda. 100%