Temná věž 3: Zrada

Temná věž 3: Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327621/bmid_temna-vez-3-zrada-2jU-327621.jpg 5 102 20

Temná věž (komiks) série

Ka-tet Rolanda Deschaina se vrátil zpátky, poznamenaný událostmi minulých knih. Roland stále skrývá Maerlynův grapefruit a stále více ho láká podívat se dovnitř a znovu se propadnout do jeho světa. Zatím se kolem Rolanda začíná všechno pomalu rozpadat a zrádce skrytý mezi jeho přáteli chystá svůj další tah.

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Dark Tower 3: Treachery , 2009

Ronnie68
21.10.2023 4 z 5

Třetí vyprávění zajímavého příběhu....

Felipé
24.03.2021 5 z 5

Další výborné zaplnění temných míst, která v příběhu po přečtení knižní série zůstávala. Třetí komiks měl poněkud pomalejší rozjezd, na konci ale skvěle vygradoval.

n.ezn.amy
15.02.2021 5 z 5

Třetí pokračování komiksu Temná věž .... Skupina Rolanda Deschaina se vrátila zpět do hradu, ale pomalý rozklad všeho postupně začíná. A zrádce ve společenství se posouvá k dalšímu tahu, aby mohl zničit vše. Když se sejdou opravdový mistři svého řemesla t.j. spisovatelé Stephen King a Peter David a k tomu Jae Lee se svými nádhernými ilustracemi, tak prostě vznikla další nádherný komiks

Luigi1
07.05.2020 5 z 5

Moc jsem se těšil na další díl,byl jsem velice potěšen

Pája20
21.03.2019 5 z 5

Další díl opět nezklamal opravdu super :)

TomTomis
20.12.2018 4 z 5

Docela zdařilé komiksové pokračování. Snad se pustím i do dalších dílů. Stále si na komiks jako takový zvykám. Musím uznat, že má svoje kouzlo. Aby člověku nic neuniklo, musí ovšem dávat pozor nejen na význam písmenek, ale i na detaily na obrázcích...

ElUboshski
18.11.2018 4 z 5

Jelikoz se zabyvam vytvarnym umenim , ktere se paanim a malovam rad tvorim a bavi me zivot sam, zacal jsem studivat prostrednictvim medii jako je komix, kter jsem nasel cirou nahodou v knihovne pouhym zpozorovanim jich na stojanku, podle cehoz posledni dobou vybiram porad, kouknu a vidim)) a tato kniha me velice zaujala, jak obsahove, tak tim ze je tak hodnotna ( tvurci jak komix. Tak King ) a vyvolala ve me novou blnu do ted neznamich pocitu ktere mi jsou tak blizke. Za me skvele ve vsech smerech, asi se dam u do ostatnich dilu. Nakonec me nejvic inspirovala co se me Tvorby a sneni tyce, takze je to dost individualni hold.

bukiet
18.11.2018 5 z 5

V prostředí intrik a zrady se Roland rozhoduje k celoživotnímu úkolu, k putování k Temné věži.

Tomas@S
06.06.2018 4 z 5

Zaverecny dil se mi libil vic nez predchozi druhy (bohuzel prvni jsem jeste nikde nevidel, nemuzu porovnavat). Vytvarna stranka je opet dokonala, nastesti pribeh se aspon trochu rozbehl a zamotal, coz vse podstatne vylepsilo. Nicmene stale je to cele trochu uhozene, takova pistolnicka fantasy. Proto nedavam plny pocet hvezdicek.

LordSnape
17.01.2018 4 z 5

Po předchozím díle mám opět pocit, že se v komiksu něco děje. Osvětluje určité momenty, které v knihách nebyly nebo byly jen lehce naznačeny, což je fajn. Osobně se mi velmi líbí, jak je vykreslený Středosvět a úděl všech pistolníků v čele s filosofujícím Rolandem. Kresba opět parádně ponurá a příběh napínavý. Konec překvapivý s wau efektem. Těším se na další.

P.S. Ty, co ke komiksu přivedl film, musí být z vylíčení Rolanda jistě nadmíru zklamaní.

michal3736
02.12.2017 5 z 5

Skvělé, tyto knihy mi trvají déle přečíst, protože velkou část procesu jenom sedím a koukám na jednu stránku a nechávám to na sebe působit.

ubiq
27.11.2017 5 z 5

Bravo !!! Po minulem dile opet nahozeni na tu spravnou linku.

jarynek
24.08.2017 5 z 5

První díl byl skvělý, u druhého se trochu ubralo na tempu a dramatičnosti, aby se třetí díl vrátil do kolejí prvního. Ka-tet hrdiny obklopuje zlo ve všech možných podobách a svírá kolem nich smyčku stále úžeji.

smazenaryba
22.08.2017 5 z 5

Neviem, či mám byť viac vďačný, že komix takýmto skvelým spôsobom rozširuje knižnú sériu, alebo či dumať, ako by to asi bolo, keby King tento rozšírený príbeh pôvodne zahrnul do kníh. Viem, asi trochu zbytočné úvahy. A ktoho vie, možno sa dočkáme aj ďalšej knihy, King predsa už raz sériu úspešne rozšíril. Tak či tak, Zrada je ďalším výborným pokračovaním, ktoré ponúkne fanúšikom série ďalšiu porciu neopakovateľnej atmosféry príbehu o Temnej veži.

3DD!3
08.06.2017 5 z 5

Úchvatná westernová atmosféra a naturalisticky ztvárněný svět, který odhalují, je s každou další stránkou propracovanější, ale také nebezpečnější. Obrazy z vidoucí koule oživují mrtvé a živí trpí v nevýslovných mukách. Ve chvíli nepatrného záchvěvu naděje vize končí a nastupuje horor, jaký umí přinést pouze skutečný život a skutečný svět. Nejděsivější právě v tom, že ze skutečnosti se nelze probudit. Nejhorší na tom je, že díky tomu že jsem to už kdysi dávno četl jako knihu a už vím jak to dopadne. Sledovat cestu ke děsivému konci pak může být pěkně ponuré.

martinstefko
07.06.2017 4 z 5

"Temná věž 3: Zrada" je rozhodně vhodným pokračováním série v její komiksové podobě a já jsem si na ní spravil chuť po druhém dílu, který mě tolik nedostal. l

michalmatousek
26.05.2017 5 z 5

Terva - komentář viz níže - to napsal krásně!
Nezbývá, než se těšit na další díl...

borknagar
26.05.2017 5 z 5

Komiksová Temná věž je jedním slovem boží. Temná a ještě temnější, zrůdná a ještě zrůdnější, drsná a ještě drsnější. Líbí se mi ta statická kresba, působící na první pohled strašně uměle, líbí se mi ty překrásně zvolené barvy, slintám u galerie obálek. Pevná vazba, super přebal a plný počet hvězd je na světě......

Terva
18.05.2017 5 z 5

Temná věž: Zrada
Scénář: Peter David
Kresba: Jae Lee a Richard Isanove.
Kreativní režie: Stephen King

Vůně knihy opět nezklamala. Hned po svlečení z té průhledné fólie, začala čuchací orgie.
Knihu otevřete, vemte všechny stránky do prstů a pomalu je pouštějte mezi palcem, přiložte k nosu a čuchejte – neexistuje lepší vůně promíchaná tuží, barvou a v tomto případě oživlými obrázky Temné věže.

Jednu z hlavních rolí v tomto ka-tet má Aileen Ritterová – budiž jsou její dny dlouhé a noci příjemné, tak pravím já. A ačkoli každý mladík, co za něco stojí – bez ohledu na své místo v životě - sní pistolnický sen, i zde v Gileadu se najde víjimka.
Žena.
Poslyšte její příběh.........
….............a ještě něco vám povím, ta holka ví, co dělá.

Ale neopomeňme Rolanda, který je stále pod vlivem Maerlynova Grapefruitu a nikdo netuší v jakém světě se právě pohybuje.

Malá ochutnávka:
Vítej, ty z Gileadu, ty z Eldů.
Nechceš se zastavit a přivonět k těm růžím?
Připadá ti jejich vůně jako pach hnijícího masa?
To není nic ve srovnání s pachem hnijících duší.
Čeká tě mnohem víc hádanek, než si zatím zdolal.....

Opět je příběh goticky laděný, temný a Karmínově rudý.
Není to příběh podobný v knihách, je to příběh paralelní, který se sem tam s tím původním překříží, nebo prolíná, leč dlouho v něm nezůstane a pak hned odkráčí jiným směrem, za svým jiným cílem. Inu je to příběh žijící svým vlastním životem.........
…...................nebo smrtí?

Mě se to líbí, tak pravím já. Příběh je to vskutku zajímavý.
Rozhodování nechám na vás, snad vaše ka-tet nebude názoru jiného.......
…...............inu, posuďte sami a nezapomeňte tváře svých otců.

Ale.....málem jsme zapomněli....na dívku jménem Aileen Ritterová.
Pozoruje chlapce z dálky, dívka, která by taky chtěla být chlapcem, přinejmenším nevypadá nadšená z toho, že je děvče................
…................její sny jsou typické pro budoucího pistolníka.

Nemíří rukou. Ta, která míří rukou, zapomněla tvář své matky. Miří svým zrakem.
Nestřílí rukou. Ta, která střílí rukou, zapomněla tvář své matky. Střílí svou myšlenkou.
Nezabíjí pistolí. Ta, která zabíjí pistolí, zapomněla tvář své matky.
….................zabíjí srdcem.

Začíná nám sem prolínat jiný příběh. Příběh ne nepodobný chlapcům pistolníkům.
Leč toto je žena, říká si Aileen a je neteří Corta. Obávaného učitele pistolníků.
Ta dívka se měla od koho učit............
Snad se přidá k Rolandovu ka-tet, a nebo možná půjde svou cestou, to necháme na ní.

CITÁT - Každý je ve svých příbězích vždy hrdinou a nikdo si nehraje na to, že padne zločincům za kořist.

Na konci příběhu je několik nádherných kreseb. Je to několik skic a variant obálek na všech pět kapitol. Věřte, že tento příběh opravdu je rozdělen na pět částí. Kresby jsou to nádherné a těžko vybrat, která je nejhezčí..........
…....ale každá má své temné kouzlo.

Z Temné věže jsem vystřílel několik citátů. Peter David je již dávno má ve svém ka-tet.

Kolo se točí, rozumíte? A hromu strom!

DennisMoore
16.05.2017 5 z 5

Pokud to takhle půjde dál a komiksová Temná věž bude díl od dílu lepší a lepší, vůbec mi to nebude vadit. Třetí kniha Zrada přirozeně propojuje nové příběhy s dobře známými (zásadními) událostmi v životě Rolanda Deschaina a zaujala mě především zdánlivou lehkostí vyprávění. Je jedno, jestli si ze sebe zrovna mladí pistolníci utahují a klukovsky se pošťuchují, jestli Dobrý muž Farson provádí něco (fakt hodně, hodně) hnusného nebo jestli Marten osnuje zákeřnou vraždu, všechno to je věrohodné a čte se to úplně samo.