Temná věž 2: Dlouhá cesta domů

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320694/bmid_temna-vez-2-dlouha-cesta-domu-uSW-320694.jpg 4 132 21

Temná věž (komiks) série

Roland, se svými přáteli, putuje domů... a s sebou má mrtvé tělo své milenky a tajemnou kouli zvanou Merlinův grapefruit. Jsou pronásledováni, ohrožováni přírodou i vnitřními rozbroji... a do toho Rolanda posedne tajemné zlo skryté v artefaktu a vyšle ho do snového Konce světa, kde na něj čekají ještě mnohem větší nebezpečí než ve skutečném světě. Druhý díl proslulé komiksové série inspirované fantasy řadou hororového mistra Stephena Kinga!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

The Dark Tower, Volume 2: The Long Road Home , 2008

Ronnie68
Ronnie68
21.10.2023 4 z 5

Dobrodružné pokračování příběhu... líbilo se mi, jak zde byly zobrazeny relativně 2 světy...

Felipé
Felipé
09.03.2021 5 z 5

Výborné doplnění dílků do tohoto úžasného příběhu! Kresba se mi vlastně příliš nelíbí, k celému ladění se ale hodí přímo dokonale. Věřím, že lidé, kteří neznají knihy, se můžou v příběhu ztrácet, znalí románů si na tomhle komiksu ale určitě smlsnou.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
17.09.2020 5 z 5

Pokračování komiksové Temné věže, kdy Roland se svými příteli vrací domů, ovšem cesta je mnohem komplikovanější než by se zdálo. Skvělé kresby Jae Leeho podtrhují strhující děj, převedení této série do obrazové formy se více než povedlo.

Luigi1
Luigi1
07.05.2020 5 z 5

Nádherná kresba strhující děje s Rolandem

lucakuca
lucakuca
04.05.2020 3 z 5

Ajta krajta. Hodnocení žvejkám jak špatně udělanej stejček. Obrázky se moc vyvedly. Děj jsem měla zaseknutý v zubech a drtila ho tesákama. Nečetla jsem "originál", tudíž jsem byla v …. (jinde).

Pája20
Pája20
02.03.2019 5 z 5

Krásné pokračování příběhu Rolanda z rodu Eldu a jeho ka-tet. Úžasný příběh plný svárů, přátelství, a zajemnych odhaleních.
SPOJLER.! Opravdu ne překvapila informace že Karminový král který je tu největšim zaporakem je pokrevně příbuzný s Rolandem který je tu hlavní hrdina. A ještě je to syn pradávného krále z rodu Eldu no WAU... Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

TomTomis
TomTomis
01.11.2018 2 z 5

Tak druhý díl jsem zvládl velmi rychle. Obrazově pěkné, ale... Možná od komiksu čekám něco víc. Nejen nějaké ohromování akčními scénami, ale i něco víc. Pokud v knihovně narazím na další díly, možná si přečtu, ale spěchat s tím nebudu. Spíše bych si za čas raději přečetl opět knižní podobu Temné věže.

bukiet
bukiet
20.10.2018 5 z 5

Druhý příběh z komiksové řady Temná věž pokračuje tam, kde skončil díl první a Rolandovo vyprávění ve čtvrté knize, na cestě z Hambry domů do Gileadu. Roland sám ovšem cestuje ještě dál, prostřednictvím "grapefruitu" se setkává s nejmocnějším nepřítelem ze všech, s Karmínovým králem.

Tomas@S
Tomas@S
18.05.2018 4 z 5

Naskocil jsem az do druheho a tretiho dilu serie, musel jsem vydedukovat z predsadky o co tam tak asi vlastne jde a co nektera slova znamenaji. Ale on ten dej neni nijak komplikovany, moc se tam toho nestane. Je to spise takova napul fantazie ve zvlastnim svete inspirovanem divokym zapadem. Co je na komiksu hlavne zajimave je vytvarne zpracovani. Casto to jsou uplne obrazy pres celou dvoustranu, je to opravdu impozantni. Od pokracovani deje ve tretim dile pak moc neocekavam, ale asi to neni ani dulezite pokud to bude stejne krasne vytvarne vyvedene.

Hanish.s
Hanish.s
10.02.2018 3 z 5

Cesta byla asi dlouhá i na mě, nedočetla jsem... :D Jednička byla perfektní, toto mě utahalo.

michal3736
michal3736
16.09.2017 5 z 5

Co se týče knihy Čaroděj a sklo, tak ta podle mého názoru mě ze všech dílů série bavila nejméně. Asi to bylo tím, že mi to narušilo spád celého příběhu. Ale komiks mě baví více než celá kniha a všechny jednotlivé díly jsou velice deprisivní což k Rolandovu dětství patří. Kresba úžasná.

LordSnape
LordSnape
01.07.2017 3 z 5

Tak teda nevím... Myslel jsem původně u prvního dílu, že komiks půjde cestou trochu jinou. Jako že to bude prequel k sérii, kterou já prostě dočtenou nemám. Ale tady se spíše jedná o jakousi mezivýplň o tom, co nebylo popsáno v knize Čaroděj a sklo i když to zapadá do stejného času. A pokud jste ji nečetli, nemá smysl číst ani tenhle komiks. Robin Furth má očividně celé univerzum Temné věže v malíku, ale já se tedy místy rozhodně ztrácel. Hodně mě bavila jak kresba, tak i příběh Rolanda, který se dostane dovnitř Maerlinova grapefruitu, kde je to opravdu hrůzu nahánějící. A zase se tam filosofuje.... Není to špatný komiks, ale spíše pro lidi, co Dark Tower žerou i s navijákem.

martinstefko
martinstefko
07.06.2017 3 z 5

Scenáristicky za mě prostě kniha "Temná věž 2: Dlouhá cesta domů" nefunguje tak dobře jako kniha "Temná věž 1: Zrození pistolníka", vše zachraňuje kresba, která za mě vykresluje Pistolníkův svět úchvatně děsivě.

jarynek
jarynek
18.05.2017 4 z 5

Druhý díl byl slabší než první. Z první knihy jsem byl nadšený, ale pokračování se nějak dějově zadrhlo. Stejně jako v prvním díle musím vyzdvihnout kresbu, která se pro toto dílo skvěle hodí. Na rozdíl od prvního dílu, kde příběh byl napínavý, dychtivě jsem obracel stránky a měl pocit, že za těch necelých 200 stran se toho hrozně moc stalo, tak zde děj tak nějak plyne a po přečtení zjistíte, že se toho vlastně moc nestalo. Každopádně pořád je to dobrá kniha.

smazenaryba
smazenaryba
19.04.2017 5 z 5

Pokiaľ prvý diel komixovej série bol predovšetkým stávkou na istotu, Dlhá cesta domov už dáva naplno priechod fantastickej kreatívnej vízii skupiny, ktorá za dielom stojí. Svet, ktorý King vytvoril, nikdy nebude naplno prebádaný a preto každé dielo, ktoré poodkryje udalosti, či postavy, ktoré v knižnej sérii nedostali dostatok priestoru, je veľmi vítané. Dlhá cesta domov je plnohodnotným rozšírením cyklu Temnej veže a ikeď časovo zaberá len malý priestor, veľmi šikovne a funkčne využíva scény z neskorších kníh a umocňuje tak dopad a osudovosť celého príbehu. Čitatelia ktorý za sebou majú knižnú sériu si tak komix užijú viac, no berte to tak, že aj keď ste knihy ešte nečítali, kým sa komix dopracuje k svojmu koncu, budete mať všetok čas na svete sériu (možno aj viac krát) prečítať.

Jednou z najvytýkanejších vecí knižnej série bol vždy nevyužitý potenciál, ktorý predstavoval Karmínový kráľ. Mrazivé znaky a tiene síce prestupovali celú sériu, no finálne sólo veľa čitateľov mohlo zanechať mierne rozčarovaných. Dlhá cesta domov toto hluché miesto do veľkej miery zapĺňa a diabolská vízia, ktorú preniesol na papier kreatívny tým, naplno prekonala moje najtemnejšie predstavy. Bravo. Po dočítaní sa toto dielo pre mňa stalo nedielnou súčasťou celej cesty k Temnej veži a očakávanie ďalsích dielov rázom niekoľkonásobne stúplo.

Terva
Terva
23.02.2017 4 z 5

Roland Deschain a jeho ka-tet pokračují tam, kde jsme je opustili v závěru minisérie Zrození pistolníka....

Jae Lee krásně vystihl svou kresbou gotickou ponurost příběhu, tak pravím vám. Koně jsou temní jako andělé, vlci jsou jako ďáblové a pistolníci se podobají svým otcům, jejichž tvář nezapomenou. Ale nebyla by to zas tak pravda, protože kolorista Richard Isanove, někdy zapomněl tvář svého otce a přidal příběhu zbytečně moc červené barvy. Není to vlastně ani tak červená, jako spíše, slovy otřelého pistolníka, růžově vyblitá. Dobrodružství mladého Dearborna nebo Deschaina, nebo jak si dneska říká – různá jména, stejný chlapík a všichni v kaši - v zemi Růžového Grapefruitu je až moc růžovoučké, mému oku nelahodící. Tak říkám, že vše dobré se ve zlé může obrátiti. Tady bych uvítal pomoc Temné věže, aby svým jedním, z dvanácti paprsků, pomohla dobarvit tento svět.

Pravda je zajímavá společnice a každý vidí svou pravdu. A tak se zde opět potkáváme s Karmínovým králem a některým čtenářům moc do příběhu nezapadne. Představa této bizarní a strašidelné postavy je v každém z nás jiná. Avšak, pravda, jeho slova v podání spisovatele Stephena Kinga, zůstávají. Neb on sám tvrdí, že kdyby před námi stanul ve své pravé „působivé“ podobě, vytekl by nám mozek ušima.

Nejzajímavější proměnu tu tak zastává Sheemie. Sice nepatří do ka-tet pistolníků, ale svou roli tu zastane statečně a tak jej můžeme pochválit. Jeho přispění tu není podřadné a ještě nám do příběhu později rozhodně promluví. A prosím, povšimněte si jeho muly, není to obyčejný osel a Sheemie mu rozumí, tak jako jeho mula, rozumí jemu. Její jméno nebylo vysloveno, ale určitě nezapomněla tvář svého koně. Ale to je jiný příběh a není to naše ka-tet.

CITÁT – Jediné, čím se Ti dva v této chvíli liší, je to, že Její smrt je zjevná. Jeho smrt je hlubší a potrvá celý život........

A pokud jde o Rolanda, inu...bylo by snadné říci, že jeho bolest právě začala. Ale nebyla by to pravda. Jsme teprva na počátku konce a bude to dlouhý konec. Už teď se mé já začíná těšit na třetí příběh této minisérie. Konec konců, jaký smysl by mělo, aby se velcí zloduchové pokoušeli o zlé skutky, když nebudou poblíž velcí hrdinové, kteří by se je snažili zastavit? A Roland, inu..je největší hrdina své doby.

Minulost je minulost a není nutné na ní lpět a co nebylo vidět ani nechtějte vidět. Mé ka.-tet tak nepřijalo posledních třináct listů tohoto příběhu. Znázorňují totiž několik skic a návrhů na obálku k této knize. Pravda, některé jsou povedené, některé více a některé i méně, ale proč? Já jsem spokojen s tou, kterou mám. Nezajímají mě jiné. Zaplatil jsem si za příběh a ne za jeho vznik. Ten vznik znám. Již léta jej čtu.

A co dodat na počátku konce? Odeberu jedno ka-tet za některé podivnosti v tomto příběhu. Dám tedy jen čtyři a nebojte, nezapomenu tvář svého otce.

Přeji dlouhé dny a příjemné noci.

SedllY
SedllY
30.12.2016 4 z 5

Stejně dobré jako 1. díl. Jako fanoušek Kinga jsem musel ihned koupit a mít ve sbírce! :)

DennisMoore
DennisMoore
27.12.2016 5 z 5

Doufal jsem, že po lehounce nadprůměrném prvním dílu, který nepřinesl téměř nic než zestručněné převyprávění známého příběhu a mírné rozpaky, do toho v dílu druhém tvůrci šlápnou. A oni do toho šlápli. Opravdu mile mě překvapil neokoukaný děj, jeho přirozené propojení s Kingovým dílem a situace, jež jako by přímo z mistrova psacího stroje vzešly. Rozhodně tedy dávám palec nahoru, říkám díky a netrpělivě vyhlížím pokračování.

michalmatousek
michalmatousek
26.12.2016 5 z 5

Komiksový zážitek!

3DD!3
3DD!3
22.12.2016 5 z 5

Výborné pokračování, stále stejně fantastická kresba a jedeme bez pomocných koleček Stephena Kinga. Dlouhá cesta domů poprvé mapuje pasáž Pistolníkova putování, která nebyla v knize. Prim zde hrají vedlejší postavy Bert, Alain a jeden retardovaný prosťáček, který na rozcestí zahnul tam kam neměl. Roland zatím uvnitř Maerlinova grapefruitu prožívá své nejhorší noční můry. Zatím je ale neprožívá stále dokola a dokola...