Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1177 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Sjuzz
18.10.2019 5 z 5

Prvý diel tejto ságy som dostala a keďže fantasy žáner som ešte nečítala, nedávala som tomu veľkú šancu. Začiatok je trochu fádny a skôr odrádza od čítania, no po dvoch kapitolách som sa tak začítala, že som si hneď objednala aj ďalšie dve knihy.
Príbeh napínavý od začiatku do konca, zaujímavá zápletka aj ľúbostný trojuholník...a to, ako to autorka ukončila je len čerešničkou na torte.
Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala

nikiss76
17.10.2019 5 z 5

Boží! Byl to napínavý příběh plný zvratů a poslední díl krásně uzavřel celou sérii. Trošku mě mrzelo, že závěrečná bitva nebyla delší, ale jako celek se mi trilogie líbila moc.

viola5163
16.10.2019 5 z 5

Velkolepé vyvrcholení série. Úžasná bitva. Podle mě páry skončily jak měly, byla jsem spokojená.

markulka
15.10.2019 3 z 5

Tento díl mi oproti ostatním přišel slabší. Čekala jsem nějaký velkolepý závěr, tak dlouho očekávanou "válku" a místo toho jsem dostala rychlé shrnutí na pár stránkách... Přišlo mi, jakoby to autorka už chtěla co nejdříve ukončit.

dancav28
10.10.2019 5 z 5

Skvělé zakončení série

Damonka12
29.09.2019 4 z 5

4,5 Skvělý závěr série. Podle mě je to i nejlepší kniha série. Konec byl také skvělí i když malinko jsem čekala,že bude něco jinak. Rozhodně doporučuji si přečíst celou sérii.

Karola050716
20.09.2019 3 z 5

Konec trilogie, pro mě asi zbytečně natahovaný a spíše pletichaření než nějaká akce, romantiky minimum...celkově se mi asi líbil nejméně.

Akisi
15.09.2019 4 z 5

Celá kniha byla napsaná velmi čtivě, po celou dobu se mi i líbila práce s charaktery... až ke konci. Konec jako takový nebyl vůbec špatný, naopak se mi moc líbilo, jak dopadla situace v tomto fantasy světě pro obyvatelstvo jednotlivých království... ale ten konec pro hlavní postavy? Jejich vztahy? To mi vůbec nevyhovovalo. Jak to napsat bez spoilerů... Jako by se autorka v poslední kapitole stejně snažila dát všem hlavním postavám dobrý konec. Což mi tak trochu zkazilo ten seriózní a řekněme realistický pohled na konec této triologie. Proto hvězda dolů.
Ale ve finále triologie nebyla vůbec špatná, spíš pro mladší publikum než já řekla bych, takže pro teens ideální. Děj poměrně předvídatelný, ale práce s charaktery v průběhu knihy mi přišla lepší než v předchozích knihách, až na pár výjimek, které se vzhledem k objemu knihy dá přehlédnout.

Ivuska.09
09.09.2019

Nakonec jsem celou sérii přečetla jedním dechem. I když místy jsem se trošku nudila (přece jen byl tento díl rozsáhlejší než předchozí), celkově ji mohu doporučit těm, kteří mají rádi fantasy.

Majuš333
01.09.2019 5 z 5

Nádherné zakončenie série :) Určite sa k nej vrátim...

any37
24.08.2019 5 z 5

Tohle se vůbec nedá srovnávat s druhým vycpávkovým dílem a je to o trošku lepší než první díl. Úžasné zakončení plné překvapivých momentů, zvratů jak smutných tak i veselých a šťastných. Všechny postavy i ty, které jsem dříve moc nemusela, Griz a Sven, jsem si nakonec moc oblíbila. Na Temnou krásu budu ještě dlouho vzpomínat.

Knihomolka97
22.08.2019 5 z 5

Perfektní zakončení série, i slzy jsem si na konci neodpustila. I když jsem Kadena z předchozích dílů moc nemusela, tady mi nakonec k srdci přirostl.
Co nejdříve se vrhnu na Zlodějský tanec!

maruschka
22.08.2019 5 z 5

Asi tak poslední dva roky jsem si začínala myslet, že YA už vážně není pro mě - všechny ty příběhy po mně tak nějak klouzaly, hrdinky byly jen papírem šustící figurky. Mary E. Pearson způsobila, že budu hledat dál stejně úžasné příběhy, jako je ten její (takže utratím spoustu peněz). Bylo to krásné a moc se těším na další (volně navazující sérii). Speciální díky za dotažení všech načatých linek (což po odvysílání poslední série GoT už nikdy nebude samozřejmostí.

baruska6061
19.08.2019 4 z 5

V půlce knížky mi najednou začalo být líto Kadena, že on svoji spřízněnou duši mít nebude a proto mě konec knížky velmi mile překvapil. Tuhle sérii jsem hltala jedním dechema úplně mě nadchla. Doporučuji

kneslova
19.08.2019 5 z 5

Za mne ač nejsem cílová skupina skvělé, propracovaný svět, do kterého jsem se propadla a užívala si to. Super pohádka pro dospělé.

Per-quiee
18.08.2019 3 z 5

Nejslabší ze všech dílů, ale tak už to u třetích bývá :-)

parvitas
14.08.2019 3 z 5

Ach... nejako som sériu prechválila. Veľkolepá bitka sa skončí po pár opisoch (kde zomrelo len tak mimochodom 4000 vojakov), viac času sa venuje rozprávaniu a rozprávaniu. Celé mi to prišlo... no, ukončené, to áno. Ale ja som myslela, že sa Liin dar prejaví nejako inak a viac. Nie len ako predtucha, či megafón. A že veci, ktoré sa ukazujú ako nezvládnuteľné, neprekonateľné sa v rámci jednej, dvoch viet vyriešia akoby nič, akoby sa o nich nehovorilo predtým cca niekoľko kapitol (iné zasnúbenie, smrť zradcov, Kadenova láska). No, nebolo to dnes na slzy, tie som preliala pri čítaní druhej časti. Táto tretia bola taká, že aha, no dobre, takto to vyriešili? Ok, ideme ďalej - a zrazu bol koniec. :)
Myslím, že ma v tejto knihe asi najviac upútal svet, čo bol predtým, ešte pred týmito tromi kráľovstvami. Teda ak to bol ten náš, to my sme siahali ku hviezdam a zničili ho. Všetko, čo po ňom ostalo, sú len povesti a ruiny. A piesne, či modlitby. Aj keď sa dej knihy bol o inom, stále som na to, čo bolo predým, musela myslieť. Ale Lia si poradila, princátko sa ukázalo ako zmysluplný pomocník a zabijak tiež.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Sice jsem čekala trochu jiný konec, ale i tak kniha byla úžasná, poutavá a napínavá.

Mysias
07.08.2019 5 z 5

Nerozsáhlejší kniha ze série. Krásná pohádka, má akci, napínavá, dobře napsaná a hrozně ráda bych vám řekla, jak skončí. Ale neřeknu :-) Přečtěte si to :-)

heliiinka
31.07.2019 5 z 5

Hezké zakončení. Od začátku bylo jasné, jak skončí milostné linky, což je trochu zklamání. Ale jinak děj ubíhal dobře bez zbytečných přehrocených zápletek.