Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1177 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Doomiiniikaa
27.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě rozhodně jedna z nejlepších fantasy sérii, které jsem četla. Všeho bylo tak akorát -kouzel, romantické linky, politiky apod. Bylo to opravdu příjemné čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.

Mrzelo mě jen posledních pár stran, které byly lehce naivní v tom, že by válka skončila takto lehce ,to mi přišlo už pohádkové ..

A poslední mínus mají za mě Paulininy kapitoly, které mě vůbec nebavily a nepřišlo mi ani že by přispěly do příběhu.

deedulka
11.08.2022 5 z 5

Krásné zakončení skvělé série. Celý kouzelný příběh jsem si užila a s napětím sledovala průběh bojů o životy a lásku. Lia, Kaden i Rafe byly postavy, které mi přirostly k srdci a těžce jsem se s nimi loučila. Celá trojka i ostatní vedlejší postavy mi byly tolik sympatické, stejně jako svět, ve kterém se vše odehrávalo.

Jednu chvíli se mi děj začal trochu táhnout, když byli ve vojenské pevnosti. Tam bych to klidně trochu zkrátila, aby se to tak nenatahovalo. Ale jinak jsem byla z knihy nadšená. Budu se těšit na další knihy of autorky.

Turante
10.07.2022 4 z 5

Moc pěkné zakončení série. Místy trochu roztahané, ale četlo se mi to skoro samo. Za mě jedna z lepších sérii fantasy :)

zaba335
06.07.2022 4 z 5

Celá série se nesla v kouzleném duchu a atmosféře. Pohádkové, mrazivé, ale i romantické. Každý si najde to svoje.
Od závěrečného dílu jsem měla velká očekávání a trochu mě zklamal.
Postavy byly úžasné, tak jako v předchozích dvou dílech. Musím říct, že mě v tomto díle nejvíce bavila linka Kadena a Pauline, zatímco linka Lia a Rafe se mi zdála slabší.
Celých 400 stránek jsem čekala až se něco začne dít, v podstatě nevím o čem to bylo.
Celá událost, na kterou se čeká, proběhla doslova asi na 10 stránkách, bylo to ukončeno velmi rychle, přičemž celý děj knihy byl zbytečně natahován.
Čekala jsem epické finále, a dostala jsem lehce nadprůměrný závěr, kde je vše na konci knihy.
Příběh, který paní autorka vymyslela, je ale bezpochyby vysoce kvalitní, originální a velmi čtivý, s dobrou slovní zásobou a velikou fantazií.
Romantická pohádka s tajemným dějem a nádechem fantasy.

SimonaM86
18.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Bylo to krásné a mrzí mě, že už to mám přečtené!
Ano, jediné co souhlasím, že epická válka na kterou se připravovali tak dlouho, skončila během chvíle...A s Komizarem se zatočilo rychle až to bylo nečekané, ale nejvíc bolí zrada z vlastních řad a každý z nich měl svoje bolavé místo ať už to byl zaporák nebo kladný hrdina.
Mě se jen potvrdilo, že nejvíc jsem fandila Kadenovi.
A jak zde bylo psáno "Abychom neopakovali historii předávejme si příběhy od otce k synům, od matky k dceři, neboť stačí jediná generaci a dějiny i pravda budou navždy ztraceny" nebo zapomenuty a to platí i pro dnešní svět dvojnásob.

Kalokaghatia
04.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Celá série je krásná, napínavá, hezky napsaná, čtivá.
Ale!!! Celý třetí díl se připravujeme na strašlivou válku, která změní svět a pak je ta "válka" celá vyřešená během jedné bitvičky na asi 20 stranách?!? A Komizar? Tak úžasný to byl záporák, zasloužil by si víc prostoru a né ty dvě věty a trapnou smrt. Já osobně bych i uvítala trochu víc té romantické linky a pořádný epilog.
Ale i přesto můžu tuto knihu i celou sérii doporučit.

Shinju
09.03.2022 2 z 5

Jsem z celé série zklamaná . Přečtení nelituji. Ale rozhodně z mé strany nelze dál doporučit.

Kwacenka123
08.01.2022 5 z 5

Kdysi jsem četla první díl a byla z něj nadšená. Teď jsem se k sérii vrátila a znova přečetla vše, jelikož už jsem přesně nevěděla co a kdo. A já jsem nadšená. Četla jsem vše jedním dechem a teď mi budou všichni chybět.

majka45
24.12.2021 5 z 5

Zase jedna série, kterou jsem přečetla jedním dechem a musela jsem stále myslet na to , jak to celé dopadne. A to patřím spíše k té starší generaci, než pro kterou je série určena.

Audrina
31.10.2021 4 z 5

Pro mě se coby čtenářku, která podobný žánr vůbec nečte, jednalo o milé a pohodové čtení. Oceňuju, že se děj netočí čistě okolo vztahů a hrdinka řeší i jiné problémy, než k jakému mužskému hrdinovi m její srdce blíž.
Rozhodně se celá série četla dobře a hodí se i pro starší čtenáře

animovanej medv
11.10.2021 4 z 5

Skvělý závěr série.

Jako jasně, konec už je pozvolný, na druhou stranu já to mám ráda. Mám ráda, když ten konec není uprostřed bitvy a vy jen tak tak tušíte, jak to vlastně dopadlo, kdo s kým a tak.

Hvězdičku ubírám za pomalý začátek a za další pasáže, které se vlekly. Asi bych si to představovala více učesanější. Ale to jsou jen drobné vady na kráse.

"Vím ale, že některé pravdy nám byly skryté, Pauline. Musíme je hledat ve svých srdcích. Pravda je volná jako vzduch a všichni máme právo dýchat tak zhluboka, jak si přejeme. Nemůže si ji pro sebe uzurpovat jeden člověk."

Luigi1
03.10.2021 5 z 5

Lia s pomocí přátel utekla z vězení a teď by se měla pokusit zachránit všechna království od úpadku.Moc se mi všechny tři díly líbily a vřele doporučuji.

klarka009
07.09.2021 5 z 5

" Pravda je volná jako vzduch a všichni máme právo dýchat tak zhluboka, jak si přejeme."

Tak je tu závěrečný díl Kronik pozůstalých a trošku mě štve, že už to skončilo :D Tato série byla skvělá, moc se mi líbila :) Líbilo se mi, že se postavy postupně vyvíjely, ke každému jsem si vytvořila nějaký vztah. Co si budeme, Kaden i po třetím dílu zůstal moji nejoblíbenější postavou :D Bylo tam plno intrik, politikaření, zvratů a na konci očekávaná velká bitva. Ten milostný trojúhelník tady díky bohu nebyl vůbec špatný a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadnout mělo. Takže jsem s tímto spokojená. Co mě tam opět dost rušilo bylo množství chyb, kterých bylo v tomhle dílu snad nejvíc z celé trilogie :-/ Několikrát věta ani nedávala smysl a musela jsem si domýšlet.. Ale i přes to je svět, který autorka vytvořila moc povedený, příběh se mi moc líbil a navíc to bylo ještě super čtivé. A miluju ty obálky. Tahle se mi líbí ze všech tří nejvíc :)

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem to jedním dechem... tohle jsem nečekala, nedá se to s prvním dílem srovnat. Ke konci jsem úplně brečela, že nebudou spolu, ale opravdu, úplně se mi svíralo srdce a říkala jsem si, to ne, to ne, já chci šťastný konec a pak:). Tak to má být, jsou úžasný:).

Kaden a Pauline mě tak nenadchli, protože Pauline mi tam vždycky přišla zbytečná, Kadenovi jsem přála to nejlešpí, třeba Naitiu, až vyroste. Calantha byla taky zajímavá postava, škoda jí.

No, prostě super:). Spousta věcí se mi líbilo. Komizar perfektní:) i když mě by bavilo, kdyby byl nepřítelem někdo jiný a oni by spojili síly taktéž:).

fajka
18.08.2021 4 z 5

Za mě povedené zakončení série. První dva díly se mi líbily o trochu více. Ale kniha stejně jako předchozí díly dodává čtenáři tajemnou atmosféru. Celá série mě zaujala a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Netti
07.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě nádherná odpočinková série. První díl byl úžasný, s opravdu překvapivým odhalením postav. Druhý díl byl lehoučce slabší, ale i tak děj pěkně odsejpal. No a trojka byla skvělým zakončením, kde do sebe vše hezky zapadlo.

aquaver
28.07.2021 4 z 5

Závěrečný díl se mi líbil, jen mi malinko přišla druhá polovina knihy uspěchaná. Na druhou stranu mi je ale líto, že už tento příběh tímto končí. Proto se těším na další sérii od autorky, která na to má prý trochu navazovat, tak budu doufat, že tam snad bude nějaká zmínka o Lie a Rafovi a dalších postavách z této trilogie. Celou trilogii doporučuji.

Khira
03.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Horko ťažko som tuto seriu docitala a to naozaj jedine kvoli postave Rafa. Davam jednu hviezdicku za prvy diel, kedy to krasne odsypalo, pribeh bol zaujimavy a druhu za postavu Rafa. Ta mala sebecka mrcha Lia si odo mna nezasluzi ani jednu. Ziadne zaobalenie jej sebeckych motivov som autorke nezrala. Kaden tiez za vela nestal, zvycajne tazko skusane postavy mam v oblube ale na nom som nedokazala najst ani jedno pozitívum. Tolko o pocitoch teraz ku konstruktivnej kritike. Svet, ktory autorka vytvorila pre mna nebol nicim zaujimavy. Obrovske mnozstvo situacii dej nikam neposuvalo akurat len preplnalo pocet stran. Som jedina, ktorá nepochopila ako bol Liin dar prinosny pre knihu? Mam pocit, ze aj autorka sa obcas stratila v pribehu a tazko hľadala smer, ktorym sa mal dalej uberat.

anngelina
03.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Až moc toho mi v knize chybělo. Směšná prohlášení za královnu, směšná “valka”. Lepším králem mohl být Kaden, dar měl také a znal lidi lépe, žil tak jako Vendane. Věštby o té, která má být obětována taky nejsou pro srandu kralíkům, ani králům, ani králům jako Rafe. Věštba se nenaplnila, a mne to rozhodne nestačilo bez vysvětlení.
Milostná dějová linka byla nakonec velmi působivá, ale chyběli mi tam závěry Kadena. Svému daru velmi věřil, tak kdy Liu “opustil”? Co bylo příčinou? Až moc jednoduše zradil své přesvědčeni. A když jsme u daru, klidně by mi to k fantasy příběhu stačilo, ale zklamalo mě, ze taková anomálie jako dar u mužského, ještě u mužského jako je Kaden se vůbec v knize nerozvedla. Bohužel až na jednu vidinu, která čtenáře uvedla na začátku do omylu a tím ho do poslední stránky napínala. Cítila jsem se oklamaná. A kromě toho všechno se strašně vleklo, preskakovala jsem co jsem mohla. Některé kapitoly byli jen nějakým opakováním, shrnutím, zbytečné…

Knihoholka.
27.06.2021 3 z 5

Tahle kniha mě štvala, přišlo mi to zbytečně dlouhé, zbytečné vysvětlování a přeříkávání věcí, které už dávno víme a vyvrcholení celé trilogie proběhlo na 70 stranách, velmi rychle a zdá se i jednoduše. Průběh knihy byl více méně negativní a ačkoli bylo víc než jasné, jak to skončí, přece jen jsem si přála, aby Kaden a Pauline nebyli spolu. Oba si to zasloužili, ale ti dva mi k sobě vůbec nesedí. Poslední věty mě ale potěšily, byly krásným definitivním zakončením trilogie.