Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480547/bmid_temna-krasa-9mp-480547.jpg 4 1176 246

Závěrečný díl úspěšné trilogie Falešný polibek. Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu. Musí se vypořádat se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Shira27
14.09.2018 4 z 5

Tahle trilogie byla úžasná! Zamilovala jsem si všechny postavy a i když tam nebylo tolik akce, jak jsem očekávala, bavilo mě to. Jen mě mrzí, že to neskončilo, jak jsem chtěla. :D

Spoiler..
hashtag teamKaden :D

Jana65
13.09.2018 5 z 5

Tak přečteny všechny tři díly a co na to říct? Jedním slovem luxusní. Celá série se mi moc líbila a klidně by mohla pokračovat. Měla jsem vše přečteno během 14 dnů. Všem vřela doporučuji.

Tofinka
12.09.2018 4 z 5

Celá trilogie se mi velmi líbila, i když mi přišla taková spíše oddechová. Po dočtení druhého dílu se mi do čtení třetího moc nechtělo, ale nakonec jsem si říkala, jestli jsem druhému dílu neukřivdila a neměla bych jeho hodnocení přepsat... Nakonec jsem se ke třetímu dílu tedy dopracovala a musím říct, že na konec série se autorka vytáhla.

POZOR SPOILER!

Celou knihu se připravuju na smrt Jezelie... A ono nic! Místo toho zemře má oblíbená postava. A pár Kaden a Pauline, díky autorce za něj. Na druhou stranu Rafe a Lia mají svůj "happy end", se kterým si mohla autorka o DOST více vyhrát.

KONEC SPOILERU

Čtení této knihy mě popravdě moc nebavilo, neměla jsem na tento typ knihy zrovna náladu, ale nutně jsem potřebovala vědět jak to dopadne. Někdy v budoucnu až budu mít na knihu náladu, tak si ji určitě užiju mnohem víc.

Knižní_kout
09.09.2018 4 z 5

Zajímavá trilogie. Originální nápad odhalování zabijáka a prince.
Druhý díl byl sice trochu slabší, ale pro milovnice Kadena záživný až až. :)
Třetí díl se opět vyšvihl. O akci nebyla nouze, jen mě mrzí ten konec, autorka si s ním mohla více vyhrát. Hlavní záporák měl šťávu...nebyl žádná bábovka a to se mi moc líbilo. :D
Asi od poloviny knihy mi došlo s kým Lia opravdu skončí a potvrdilo se mi to, i když jsem to přála tomu druhému.
Za mě knihu určitě doporučuji.

Keit
26.08.2018 5 z 5

Super závěr, jen byl ten konec hrozně uspěchaný :( Jako kdyby došlo místo, rychle to uzavřít... Leckde byl děj popsaný den po dni, trochu rozvlekný a teď se tak zásadní události jen tak přelétly. Škoda, mělo to větší potenciál. Přes to skvělá kniha, bavila, nebyla to nuda. Letní čtení dokonalé i přes svoje zařazení do škatulky pro dospívající...

kristynkal
25.08.2018 5 z 5

Pořád o knize přemýšlím i dva dny od přečtení.... Jsem ráda, že nebyl vytvořen žádný speciální DAR, který by z Lie udělal super hrdinku. Tento dar, který měla si i reálně dokážu představit a to víc pro mě byla kniha sympatická. Často jsem vzpomínala na děj v první knize a vracela se k němu, taky mě mrzelo, že vše nezůstalo tak jak si to předtím Lia přála, ale i přesto ostatní díly byly vynikající. Oceňuji popis i z úhlu ostatních postav, to bylo moc dobré a plno věcí to vysvětlovalo. V knize mě štvalo, jak autorka často popisovala okolí, jak co vypadá atd... a teď? Díky jejím popiskům si dokážu svět knihy naprosto živě představit a jsem za to ráda.

Peslik
23.08.2018 4 z 5

Krásná tečka. Příběh je chytlavý a kdo tvrdí, že ne, tak pěkně prďolí.
Každý si našel toho svého, kdo měl padnout padl a kdo měl žít žije a já doufám, že otevřený konec je jen bránou do naší fantazie a můžeme si v klidu snít jak to asi bylo dál.

Pettinka
17.08.2018 5 z 5

První díl této knihy jsem si stáhla k moři, ale vůbec jsem netušila, že se mi tak zalíbí. Samozřejmě po přečtení jsem zhltla i druhý a třetí díl. Bylo mi úplně jedno, že se jedná o dívčí literaturu! I tak jsem to žrala. Styl autorky mi byl od začátku velmi příjemný a celý příběh na mě velmi zapůsobil. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatický a děj byl tak tajemný a zašmodrchaný, že člověk opravdu nemohl tušit, jak vše dopadne. Poslední kapitoly této třetí série jsem snad ani nedýchala. Za mě jedna z nejlepších příběhů tohoto žánru. Těším se až autorka vyšle do světa svá další díla!

katallinka
17.08.2018 5 z 5

Měla jsem strach, jak to celé dopadne! Nicméně se mi zakončení cele série velmi líbilo a myslím, že se jedná o jednu z nejlepších sérii tohoto žánru. Knihy se velmi dobře četly a autorčin svět mě velmi mile překvapil.

Nikei
17.08.2018 5 z 5

Úžasná série. Chvíli jsem si myslela, že mi kvůli Lie a Rafeovi pukne srdce. Jediné, co mi trochu vadilo, byl věk hlavních postav, podle mě byli moc mladí - avšak to nic nemění na kvalitě :). Sérii si určitě někdy přečtu znovu.

teer.h
11.08.2018 4 z 5

Spoilery!
To už je konec? Tahle série se mi opravdu líbila! Abych řekla pravdu, první díl byl pro mě nejlepší. Já sí teda Rafea moc neoblíbila, spíše Kadena. V tomto díle mi opravdu zvlášť Rafe vadil. Ale nakonec jsem byla ráda jak to bylo mezi Kadenem a Pauline a jejich dítětem (Rhys, ach hned si vzpomenu na Dvůr). Na konci ukápli i slzy. Nicméně musím říct, že některé pasáže byly až zbytečně dlouhé a ten konec mi přišel rychlý. Scéna jak Lia promouvá k vendské armádě mě zklamala, fakt jsem se na ni těšila. No co se dá dělat, každopádně miluju happyend. Tahle sérka stojí za to!

Ažula
07.08.2018 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY!!!
A do třetice. Ta obálka? Za mě jedna z nejpovedenějších!
A příběh. Ten tady nabírá na obrátkách a fakt mě baví. Liu stále nemůžu vystát (fakt sorry, ale to nejde), ale co. Konečně se něco děje. Pauline porodí, potká se s otcem dítěte. A najde si nového.
Komizarova vláda padá a on společně s Calanthou, o které už jsme se dozvěděli její minulost, umírá.
Rafe se vrací do rozvráceného království a jediný, na koho se může spolehnout, jsou jeho nejvěrnější přátelé. Jo, Svena a spol. jsem milovala.
A nakonec... Lia a Rafe, ok. Hlavní hrdinové spolu, ale říkejte si, co chcete. Já měla stejně mnohem radši Kadena a Pauline.
Asi to celé nedává moc smysl, ale napsat toho víc, tak tady celou knížku opíšu. Takže asi tak.
Každopádně já si tuhle sérii užila, o tom žádná.

Evule114
05.08.2018 5 z 5

Tohle je tak nefér. Od začátku jsem si přála, ať už jsem na konci. Přiznám se, že odhalování všech zrádců mi přišlo zdlouhavé, i když nebylo a taky bylo šokující. Samotná válka byla skvěle popsaná z více úhlů. Ten konec jsem četla několikrát dokola, protože jsem se nedokázala rozloučit s Liou, chtěla jsem víc jí, více Vendy a hlavně více Rafeho. Taky Kadena a Pauline, prostě všech. Nechci, aby tenhle příběh skončil. Nepřijde mi to jako opravdový happyend, i když k němu má nakročeno. Chce se mi plakat, jak nějaké puberťačce, i když tou nejsem už dlouhou dobu. Budou mi chybět všichni. Opravdu mi přirostli k srdci a já vřele doporučuji všem věkovým kategoriím. Tahle trilogie vás pohltí.

marti7729
27.07.2018 4 z 5

Knížka byla od začátku velice zajímavá jako předešlé díly série a hltala jsem jí jedním dechem. Bylo snadné jí celkem rychle přečíst. Co mě trochu zklamalo, že si autorka nedala víc práce na konci. Kniha měla velký potencionál, ale byl nevyužit což je velká škoda. Nelíbil se mi odfláklý, stručný konec ani průběh na bitevním poli. Za to hvězdu dolu, jinak určitě celou sérii mohu jen doporučit.

Lea
26.07.2018 5 z 5

Stalo se to stejně jako v předchozím díle. Na začátku nám autorka naservíruje nějaké to napětí, ale pak děj ustrne a rozjímá se, plánuje, řeší se city (rodinné, milenecké, k přátelům i nepřátelům). Když jsem se ale překlenula přes zdlouhavější střed, rázem se mi podařilo zapomenout, co mě přimělo rozečítat poslední díl tak dlouho.
Bitva s Venďany se mi na rozdíl od většiny čtenářů líbila. Jsem už alergická na ty nekonečné souboje klaďase s největším padouchem. Tady to bylo vymyšlené celkem originálně. I když je pravda, že samotná bitva mohla být krapet delší, když už jsme ji vyhlíželi pomalu od prvního dílu.
Za mě celý příběh skončil tak, jak měl. Čekala jsem to, ale přesto jsem nad ránem musela dočíst knihu do poslední stránky - tak jsem byla napjatá, jestli se nepletu. Jen "odsunutí" druhého nápadníka mi připadalo poněkud unáhlené. Prostě mi to k těm postavám nesedělo, nemůžu si pomoct.
No... a je to tu. Konec jednoho obrovského dobrodružství se špetkou romantiky. Na jednu stranu jsem ráda, že už skončilo to věčné trhání otěžemi a boření pat do koňských slabin (to snad ani fyzicky není proveditelné, pokud chcete na tom koni taky někam dojet). Na druhou stranu je mi smutno, protože si mě celá trilogie neskutečně získala, přestože už nejsem nějaký ten pátek cílovou skupinou. A teď je konec.
Snad brzy vyjde něco dalšího od Mary Pearson. Já si to moc ráda přečtu :)

maja11231
21.07.2018 4 z 5

Poslední díl byl asi nejslabší z celé série což je velká škoda. To ale nevadilo protože jsem si sérii hodně užila.
Od princezny které utekla a stala se servírkou až ke královně. Prostě celá série je úžasná.
Celou sérii doporučuji ❤

zinon
18.07.2018 4 z 5

Tato série se mi líbila...ale tento poslední díl mně přišel nejslabší, což je škoda. Nebylo to prostě to pravé ořechové, co jsem si přála dostat.
SPOILER
Možná je to i tím, že bych si více uměla představit vývoj vztahu s Kadenem...než prakticky stejný vývoj s Rafem. Ale musím říct, že v tomto díle už mi byl Rafe bližší a uvěřitelnější, že jsem toto zakončení vzala dobře :) Po tom, jak se neustále obětoval to ani jinak nejde :)

Tucaka
17.07.2018 4 z 5

Tento díl mě po předchozích naprosto dechberoucích trochu zklamal. Pasáže plánování války proti Vendě a odhalení zrádců v Morighanu byly opravdu zdlouhavé. Až na některé nedostatky se mi kniha líbila, ale četla jsem ji spíš abych se dozvěděla jak všechno dopadne.
!SPOILER!
Nechci znít jako pesimista, ale čekala jsem nějaký opravdu ohromující konec - obětování se Lii, tak jak předpověděla Venda... a nic?

Barik05
09.07.2018 5 z 5

Miluji tu knihu, ten konec mě celkem zaskočil. Super

AnnDesu
07.07.2018 5 z 5

Celá tahle série mě neskutečně bavila a doslova mě pohltila. Donutí čtenáře neusnout a zůstat v napětí. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji všem.