Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/mid_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4 684 139

Temná hrdinka série

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Dinner with a Vampire , 2012

*Pájuše*
14.07.2015 4 z 5

Knihu jsem si koupila, kvůli krásné obálce. V tomto případě jsem od ní očekávala něco speciálního - příběh, který se hodí k obálce a obálka, která vystihuje příběh. Povedlo se jí to.
Knihu jsem si zamilovala kvůli nevšednímu pojetí upírů a jejich světa, který se mistrně prolíná se světem současným, reálným. Jsou - konečně! - vyobrazeni tak, jak si je představuju. Žádný Edward ze Stmívání. Tito upíři jsou zlý, netají se tím, nesnaží si hrát na lidské bytosti, protože jimi nejsou, i když tak možná vypadají.
Kaspar je pěkný kvítko, ale scény s ním se mi líbily a užívala jsem si je ;-). Ovšem kapitoly z jeho pohledu mi tam přišli nadbytečné. Kdyby tam nebyly, knize by to neuškodilo, ale chápu, že pro drama to autorka chtěla trochu opepřit. Nicméně jeho jméno mi připomnělo stejnojmenný film o duchovi, který naprosto zbožňuji. :-)
Violet jsem do poloviny knihy milovala. Pak ale nastaly chvíle, kdy se z Violet, té tak bojovné, nezávislé a tvrdohlavé dívky, stalo slzné údolí - a povětrnice, když už jsme u toho, která nevěděla, kdo je pro ni ten "pravý", což je pro YA typické. Bleh... - a já měla chuť ji něčím těžkým bacit přes kebuli. Na YA je to ale povedená kniha, ačkoliv nechápu, proč je to tady uvedeno jako romány pro ženy.

Vianescee
08.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která mě jakožto milovnici upírů uchvátila. Hned jsem si zamilovala Kaspara a Violet jsem měla ráda hlavně díky humoru. Byl to zase jiný pohled na upíry, který se mi vážně zamlouvá (i když už jsem pěkně vybíravá:D). Děj i zápletky se mi velmi líbily. Celý nápad této knížky i celé série mě nadchl. Knize nemohu nic vytknout. Jednoduše skvělé a už se hrnu na další díl.:-)

Laurel
23.06.2015 5 z 5

Tákže... Děj mě hned upoutal. Postavy mi hned padli do oka (hlavně Kaspar:3). Jen mi vadilo, jak Violet pořád fňukala. Že není správné zabíjet a bla bla. S tím mě fakt deptala. Jako chápu jí.. Ale jinak nemám, co bych vytkla. Líbily se mi kapitoly z pohledu Kaspara, a ten konec! Řekněme, že tahle Děvenka je dost zvědavá na 2. díl :D

kamolka
07.06.2015 5 z 5

Výborná knížka a velice originální. Upíři jsou v dnešní době hodně populární, ale o tomto námětu (nebo jemu podobnému) jsem ještě nečetla. Pro fanoušky upírů, nebo pro ty kteří mají rádi fantasy to velmi doporučuji.

Sabii14
21.05.2015 5 z 5

O téhle knížce nemůžu říct nic špatného.. Opravdu zajímavá a skvělá knížka.
Moc dobře se mi četla a taky jsem ji moc ráda četla. Nikdy jsem se ani trošku nenudila a dokonce jsem byla i překvapená.. Skvělé postavy i vtipné části :-) Byla jsem zklamaná že knížku už jsem dočetla, ale velmi se těším na další díl...

sabanka
02.05.2015 5 z 5

TOP knizka :)

Shinju
07.04.2015 5 z 5

A další super kniha o vampýrech.

Katuska88
25.03.2015 5 z 5

Nejen kvůli věku autorky, pro mne rozhodně velké překvapení!
Po pár stránkách jsem se obávala, že se bude jednat o klasické vampýří love story, ale naštěstí to nebyla tak úplně pravda. Jakmile se děj rozjel a objevila se myšlenka Hrdinek, nastal obrovský spád a ani jsem nechtěla knihu odkládat.
Místy možná ne úplně promyšlené jednání hrdinů, Varnovi mi chvílemi navzdoru své dlouhověkosti připadali naprosto natvrdlí, že neviděli to, co bylo tak zřejmé...
Violet možná příliš často brečela a Kaspar byl natvrdlý stejně jako jeho otec, sem tam omezené dialogy neodpovídající věku postav, ale jinak opravdu napínavý děj. Rozhodně je v tom nějaký potenciál, autorka má co nabídnout a přečtu si i zbytek (jen doufám, že to nebude mít 10 dílů a nebudu na ně čekat do svých čtyřiceti let).

Samira
22.02.2015 5 z 5

Kniha byla hodně příjemné a velmi osvěžující překvapení, u kterého by mě nikdy nenapadlo, že ji napsala patnáctiletá autorka. Naopak z knihy dýchá vyzrálost, také místy až přezrálost, protože v některých scénách dobře popsala zhýralost, nelidskost a znuděnost upírů. Ti byli v této knize opravdovými dravci, nic pro slabší povahy. Jsem hrozně zvědavá na další díl, jen se trošku bojím, že tam bude až moc politiky.
Doporučuji!

Katt
15.02.2015 5 z 5

Kniha byla bombastická, měla jsem jí za dva dny přečtenou. Vřele doporučuji :))

LilianaFalcon
10.01.2015 3 z 5

Po dlouhé době knížka, ve které mi upíří postavy "nepijí krev" ;-)
Jen mi přijde, že buď měly být úseky z Kasparova úhlu pohledu dějově zajímavější nebo úplně vynechané.
Takhle mi přišla kniha moc tlustá (a to já tlusté knihy ráda!) na to, že se tam skoro nic nestalo. A na to jaké to nabralo ze začátku obrátky, se to pak strašně zaseklo.

tereza2146
30.12.2014 5 z 5

Kniha byla naprosto super!!! Ihned mě uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout... Kdybych nemusela spát, tak bych ji přečetla naráz. Prvně jsem fandila Fabianovi, ale pak jsem změnila názor... Kaspar :* Určitě si přečtu druhý díl :P

melaficent
16.12.2014 5 z 5

Perfektná kniha!! Nečakala som od nej toľko, ale bola som naprosto uchvátená. Kaspar je skvelý, a Violet.. no proste sa k sebe hodia :DDD

FreshPatty
30.11.2014 5 z 5

Miluju Vampýrskou akademii a nesnáším Upíři deníky. Tuhle knihu bych přiřadila k akademii, a proto si ji klidně přečetla znovu. Za mne určitě ano! Kaspar je prostě frajer, o tom žádná a kvůli němu kniha stojí určitě za přečtení. ;)

Rissa
26.11.2014

Super, moc mě to bavilo :-)
Doufám, že bude devět knih :-D

Maragad
26.10.2014 4 z 5

Abigail Gibbsová napsala příběh, jenž je plný bájných bytostí žijících ve svých vlastních světech, které jsou paralelní s tím naším. Kromě vztahů a naučení se tolerance, se v knize zabýváme proroctvím, jež je důležité i do dalších dílů této série, která je úspěšná především mezi mladými čtenářkami. Ovšem mezi Kasparem a Violet nelítají jen sladké řečičky, spíš je tomu naopak, Violet má jazyk ostrý jako břitva a Kaspar je pěkný náfuka. No jak tohle může dopadnout?

padajicidvere
16.09.2014 4 z 5

Jisté je že tato autorka má fantazie na rozdávání, i když už jsem nejspíš přehlcená upíry, vampíry atd. Báječný byl nápad..žádná láska hned po 30stranách, ani v půlce.. To oceňuji :) Konečně pořádný krvák, který sem tam překvapí, nadchne, zavrtá vás do děje, že nemůžete odložit knihu..kvůli spánku. Mrzí mě že druhý díl se ubírá jiným směrem, ale to je jiná věc. Kniha se navíc moc pěkně četla, Violet není žádná nanynka, která se posadí na zadek z pár špičáků ;)

Beatnice
14.09.2014 5 z 5

Naprosto souhlasím. Úžasně napsaná a velmi čtivá kniha. Jsem docela zvědavá na druhý díl, jestli bude stejně dobrý. Jen jsem trochu zklamaná z toho, že už nebude o Kasparovi, ale o jiné dvojici. Ale snad bude stejně dobrý, jako ten první.

minimonisek
10.09.2014 3 z 5

Ke knize nemám co vytknout, četla se mi velmi dobře. Rozhodně si přečtu druhý díl. Zápletka byla očekávající, ale člověk se při čtení rozhodně nenudil.

lunina
02.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha♥ !!
A Kaspar ♥ bože ♥♥♥ :D ..Rozhodně doporučuji !
Akorát mě později naštvalo chování Fabiána .

upíři dark fantasy kráska a zvíře

Abigail Gibbs
britská, 1994
2014  78%Růže podzimu
2013  82%Večeře s vampýrem

Kniha Večeře s vampýrem je v