Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158399/temna-hrdinka-vecere-s-vampyrem-Kcl-158399.jpg 4.2501

Temná hrdinka (1.)

The Dark Heroine: Dinner with a Vampire (2012)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

anibeni
01. prosince

Kniha má super námět, pokud autorce opravdu bylo 15, když knihu psala, nezbývá než smeknout. Některé akce ale byly nedotažené, nebo ne úplně dobře popsané a to je škoda..

TerezaMondeková
22. listopadu

Můj BOŽE!!!! Nemůžu uvěřit, že to psala dívka, které je 15 let! Je to opravdu povedené. Přečteno do 3 dnů! Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Četla jsem přes noci a ve dne spala a ve škole se učila o přestávkách :D! Přečteno jedním dechem. Nic tam nechybí originalita, napínavost, romantika, fantasy, láska, přátelství, rodina, nebezpečí, dobrodružství... Na to, že autorce bylo 15 let, když tuhle knihu napsala, tak tam podle mně není jediná chyba. Má velice bujnou a úžasnou představivost a to, že ve svých 15 letech tohle dokázala napsat, tak to klobouk dolů! Je to velice dobře vypracované a styl mi doopravdy vyhovuje. A konečně vampýři! Všichni píšou jenom o upírech a o tom jak jsou většinou hodní, ale tohle je mnohem lepší. Dokonale popsaný postavy i charakteristyka. Postavy jsem si oblíbila hned na začátku. Hlavně teda Kaspara a Violet ty naprosto žeru! Bez milostného páru by to taky stálo za prd :D Lepší knihu jsem snad ještě nečetla. Teda kromě série Zavržený. Kdybych se nepodívala v kolika to autorka napsala, myslela bych si, že to psala dospělá žena. Knihu si určitě koupím! Doufám, že autorka bude psát dál knihy s tak úžasným příběhem. Už se nemůžu dočkat na Růže podzimu hned začnu číst. Knihu si určitě znova někdy... určitě brzo přečtu :D Nejradči mám tu scénu jak tam přijde její otec a ona se stejně postaví na stranu Kaspara a jeho otce. Tu kapitolu jsem si četla pořád dokola. A pořád čtu :D Rozhodně doporučuji!!!!

Ewik
06. listopadu

Hodně, ale opravdu hodně povedené. Ani se mi nechce věřit, že toto autorka napsala ve svých 15ti letech! Působivě vypracovaný a zralý styl, za který by se nemusel stydět i zkušený spisovatel.

Konečně pořádní vampýrští zabijáci s temnou historií a vražednými choutkami. Běžné protiupírské triky na ně neplatí. Po česneku jim bude maximálně táhnout z pusy a svěcená voda je příjemně osvěží.
Temná, akční a neskutečně chytlavá atmosféra Vás od začátku pohltí jako hustá britská mlha a nepustí.

Dokonale vytvořený svět, kde každý má svůj pevně daný úděl a místo, kam náleží. Vše do sebe hezky zapadá a pomaličku se formuje v kompaktní celek , postavy na papíře přímo "ožívají" a každá má svůj jedinečný a nezaměnitelný charakter, který láká k objevování.

Osvěžující upířina s údernými hláškami a velmi slibným startem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Fizulka71

Vemu-li v potaz, kolik bylo autorce let, když knihu psala, spadla mi čelist. Dokonale vymyšlené, skvěle napsané, neobvykle čtivé. Ač spíš pro čtenáře ve věku mých dětí, s chutí jsem si tento příběh přečetla a za mě jasně palec nahoru.

Zelený_Drak
25. srpnaodpad!

Byla jsem zvědavá, jak dobrá musí být knížka z Wattpadu, aby vyšla tištěná verze. Bohužel se ukázalo, že nijak zvlášť. Autorčina redaktorka neodvedla úplně nejlepší možnou práci při přesvědčování Gibbs, aby vyškrtala nedůležité části. Začátek je strašně vleklý a každý, kdo chodí na Wattpad, v tom pozná dodnes velmi populární námět "Náctka unesená upírem nebo mafiánem se zamiluje do svého únosce a zatímco se ho snaží změnit, erotické napětí roste." - to na Wattpadu frčí už pár let, nic originálního. Vůbec nechápu, proč tu je tolik komentářů, že to je něco nového, já Wattpad navštěvuji a toto je typická Wattpadovina.

Autorka má pár dobrých nápadů (paralelní vesmíry, čaromocní), ale ve všem ostatním je vidět, že to je na rychlo sepsané dílko vydávané po krátkých kapitolách na Wattpadu, které následně vyšlo knižně bez důkladných úprav plné logických chyb a stylistických nedostatků. Popisů je někdy až moc a zároveň málokdy plní účel. Postavy staré stovky let se chovají jako puberťáci. Všichni jsou v podstatě stejní. Dialogy vypadají, že je nikdy nikdo nečetl nahlas, aby zjistil, co opravdu nezní dobře. Vztahy mezi postavami jdou do hloubky asi jako "horoskop na dnešní den" v lokálním plátku. V největší erotické scéně jsem zabloudila (autorce rozhodně jdou lépe ty kratší). A takhle by se dalo pokračovat dlouho... Druhý díl číst nebudu.

Mark.

Děj nebyl špatný, kniha se četla dobře, ale.... Musela jsem se hodně zamýšlet nad tím, jak vypadají postavy o kterých čtu a vykreslovat si prostředí. Místy se o to autorka snažila, ale pořád nevím na čem jsem. Ovšem nijak mne to nenutilo zapojit fantasii. S odstupem dne na knihu již nijak nepomýšlím a celkem se mi v hlavě ztrácí. Vím, že se mi líbila v tu danou chvíli, mnohdy bylo i napětí, ale kdybych teď měla popsat, o čem kniha byla, ... no nejsem si jistá že bych to ještě zvládla.

BlackRaq

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Je velmi čtivá a i přes to, že tam bylo celkem dost klišé a ze začátku mi to připadalo jako mix několika příběhů najednou, musím říct, že není tak špatná. Nakonec se z toho vyklubalo dost příjemné, oddechové čtení. Bohužel ale 2. díl už není o Violet, ale o Růži. Nepochybuji o tom, že i 2. je dobrá, ale prostě to je, jako by mi Růže vlezla do písečku. Já chci pokračování, kde bude Violet v novém světě, poznávat ho atd... (pokud je to v té 2. knize někde zahrabané, tak se omlouvám, ale skutečně se mi nechce kniha jenom kvůli tomuhle číst). Taky mi dost vadí, že autorka na konec knihy nepopsala celou "záležitost," která se Violet děla. Každopádně i tak, tuhle knihu doporučuji :)

mišule5

Přečteno znovu a hodnocení bych neměnila. Tento příběh má opravdu něco do sebe a moc moc doufám, že budou i další díly o dalších nadpřirozených bytostech! Filmové zpracování by taky nebylo k zahození :D

Dadula118
17. červnaodpad!

nerada to píšu,ale je to neskutečná blbost...spousta věcí nedávala smysl,nelíbí se mě styl psaní,autorka by mohla víc věcí rozvést,nemohla jsem se vůbec zoorientovat...další díl ani číst nebudu...

Kačík@25

Taky jsem milovníkem fantasy románů a tahle kniha mě uchvátila. Už jsem ji přečetla 3 nebo 4 a pořád mě ještě neomrzela :D
Doporučuji všem nadšeným čtenářům :)

Majdule

Příjemná fantasy romance. Zdá se, že nabízí zajímavý koncept paralelních světů a upíří začátek je rozjezd, který naláká fanynky, aby strávily i další světy. A na ty jsem zvědavá.

Will_team

Moje nejoblíbenější kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem, a čtu znovu a znovu. Kaspar mi přirostl k srdci hned, stejně tak i Violet.

smisekL

Temná hrdinka mě opravdu bavila. Přečteno jedním dechem.

elisabeth03

Tématika upíři mi je hodně blízká. Ten to příběh byl originální ale ZDLOUHAVÝ. Kdyby byl kradší a kdyby autorka do toho dala více jistoty bylo by tolepší.

abelmoony

Musím uznat, že námět knížky se mi moc líbí. Horší už je její zpracování. Děj mi přijde zbytečně natahovaný. Některé pasáže mi nedávali moc smysl a tak pro mě bylo dosti těžké se do kniho pořádně začíst. Neustále jsem měla potřebu od knihy odbíhat a hledat si jinou zábavu.
Nemám moc ráda knihy kde se vyskytuje milostný trojúhelník a mám ten dojem, že kniha by se bez něj obešla. Myslím, že vztah Violet a Kaspara by bohatě stačil. Fabian měl zůstat jejím nejlepším přítelem mezi upíry.

valir1
29.12.2016

Škoda papíru :(

e.llis
05.12.2016

Bohužel nemůžu dát více hvězdiček s klidným svědomím.

Děj byl vleklý, pravda občas se i rozjel ale..
Dál mi přišlo, že ani autorka sem tam nevěděla jak vypadají její budovy..
Přeskakování v textu.. Stál daleko od nich a najednou ho chytili? Wutt?
Má autorka nějakou úchylku na psychické poruchy?
Snad žádné dvě (dobře možná dvě ano) postavy se nedaly charakterově rozdělit!
A to bych napsala jako poslední ještě jednou a jasně..
ZATRACENĚ ŠPATNĚ VYKRESLENÉ POSTAVY

Můžu si jedině ODDECHNOUT, že jsem si knihu koupila v Levných knihách a NE v knihkupectví kde jsem původně zamýšlela.

daniela58
24.11.2016

Přečteno za jeden den!
Nemám moc v lásce upíry,tím myslím 'Twilight ságu',takže jsem si říkala,že ta kniha asi nebude nic pro mě..ALE!!Kniha byla ale naprosto úžasná.Je to typ knížky,kdy si pobrečíte,zasmějete a úplně se vžijete do příběhu.

warca
18.11.2016

První polovina se mi docela líbila. Postavy mi byly sympatické a dobře se to četlo. Konec se nějak moc zamotal. Celkový dojem byl pak takový nijaký.

lucie2952
26.10.2016

Úžasná knížka. Strašně mě bavila. Scény s Violet a Kasparem byly boží ♥ Jen konec mě trochu zklamal. Strašně urychlenej. Chtělo by to pokračování..

Nicol13
20.10.2016

Průměrná kniha... která se však dobře čte.

Niriel
09.10.2016

Jednoduchá kniha, která se však čte jedním dechem. Chtěla jsem něco oddechového a mnoho jsem od knihy nečekala. Přesto si mě kniha získala.

Mladá spisovatelka se zřejmě lehce inspirovala Stmíváním, ale doplnila ho ho o upíry dravce. Nikdo zde není mírumilovný a přesto se je naučíte chápat.

Nechybí ani milostný trojúhelník, který mi přijde maličko navíc. Kniha by se obešla i bez něj. Líbí se mi propojení minulosti a budoucnosti. Spletení dvou životů blízko k sobě.

Která dívka by si nepřála svého prince, se kterým ji pojí osud? Ač je trochu temný.

sylva8672
02.10.2016

Tak tahle kniha mě naprosto pohltila!!! Miluju příběhy s upíry a tento se mi opravdu velice líbil. Jen ten konec mě krapet zklamal.... Celou dobu jsem se těšila na její proměnu a najednou kniha skončila :-(
Ale jinak vážně úžasné čtení a moc se těším, až se vrhnu na další díl :-)

Mermaida
16.09.2016

Velmi pěkné čtení - příběh mě upoutal a vtáhl. Tuhle tématiku můžu, tudíž se mi kniha a i příběh líbily. Autorce velké plus za nápaditost a hezký sloh. Určitě mám v plánu se pustit i do druhé knihy, a už teď se těším.

Snofru
30.08.2016

K téhle knížce jsem se dostala v rámci Čtenářské výzvy a rozhodně nelituji. Moc pěkný příběh o lásce, o přátelství a hlavně o upírech...to je moje, a i když jsem o pořádnou kapku starší než autorka, perfektně jsem se bavila a těším se, až se vrhnu do dalšího dílu. U knížky si chci odpočinout a tento styl psaní mě opravdu baví, i když někdo namítne, že je to hodně naivní, mě to nevadí.

ŠárkaK
28.08.2016

Zrovna ji čtu, velmi zajímavé a překvapil mne věk autorky, někdo se prostě narodí a umí...

Brambu
24.08.2016

Vampýři v té své klasické podobě. ANO! Zabijáci, lovci, lidské bytosti. Boj o přežití. Výborný příběh se vším všudy, co k tomu patří. Láska, beznaděj, touha, přátelství. Tak tohle mne opravdu moc a moc bavilo, hned se pouštím do druhého dílu =)

KateChatt
04.08.2016

Úžasná knížka, jen mě tam naštval Fabian to nemohl zůstat alespoň jako kámoš?!

Wendysek
22.07.2016

Nápad fajn, provedení trochu moc naivní. Věk autorky jsem zjistila až posléze a v podstatě je to opravdu míněno pouze pro čtenářky jejího věku. Možná je něco způsobeno i překladem...

eviktes
19.07.2016