Růže podzimu

Růže podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186952/mid_temna-hrdinka-ruze-podzimu-4YW-186952.jpg 4 373 67

Temná hrdinka série

< 2. díl

Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat? Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě. Další strhující příběh Temných hrdinek.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Autumn Rose , 2012

KriKri
23.08.2014 3 z 5

Nevím. Takové roztěkané, necelistvé. Zdá se mi, že autorka v některých věcech čerpala z jiných knih, možná je to jenom můj pocit. Na druhou stranu se mi líbí, že se snaží vytvořit úplně nový fantasy svět. Uvítala bych srozumitelnější vysvětlení dimenzí a politiky v nich vůči našemu světu. První díl se mi líbil víc, ale myslím, že téhle autorce dám ještě šanci :-)

kikies
14.08.2014 4 z 5

Kniha opět velice rychle a snadno přelouskatelná. Děj a podání mi přijde propracovanější a o něco méně naivní než jednička, navzdory faktu, že hlavní hrdinka druhého dílu je mladší než Violet z prvního dílu. Pokud to takto půjde s autorkou dále, upřímně se těším na vrchol u deváté nalezené hrdinky :-)

HaniBeni
12.08.2014 3 z 5

Četla jsem, četla a dočetla celkem rychle. Bavilo mě to, ale pořád jsem čekala...na něco. A ono nic. První díl byl rozhodně lepší.

Lady.Ge
10.08.2014 5 z 5

A já sem zase hodím těch 5*. :D I když si to ta kniha možná úplně nezaslouží. Oproti 1. dílu je to... Změna. Bohužel k horšímu. Postavy mě až tak nezaujaly. Autumn byla zvláštn a občas mi lezla na nervy, Fallon byl sice celkem fajn, ale jistými názory (např. názor na Kaspara) mě děsně štval. :D Ale knížka se četla dobře. Skvěle. Líbí se mi autorčin styl psaní a vyloženě mi sedl. Proto ten plný počet. A na další díl se rozhodně těším.

esussi
24.07.2014 2 z 5

Pokud byl první díl lepší průměr, tak tohle pokračování je bohužel krok špatným směrem. Moc se toho nepovedlo. Bylo to lehce zmatené a těžce nezajímavé. Ani jsem to nedočetla celé - umřela jsem totiž nudou asi 40 stran před koncem knihy.

2008
23.07.2014 5 z 5

Jsem moc zvědavá na pokračování.

Babouš
19.07.2014 3 z 5

Po Večeři s vampýrem tahle kniha byla úplně jiná. Zatímco první kniha mi přišla jako klasická romantická fantasy, tohle už bylo složitější - byla zde politika, svět se výrazně zvětšil, objevily se nové postavy i noví tvorové... Fanoušci fantasy si určitě přijdou na své. Jenom mi přijde, že Abigail Gibbsová má silné stránky právě v té romantice a na to by se měla soustředit víc.