Temná historie králů a královen Anglie

Temná historie králů a královen Anglie https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94955/bmid_temna-historie-kralu-a-kraloven-ang-g6i-94955.jpg 5 11 2

Kniha odhaluje skandální příběhy ve staleté historii britské monarchie od normanské invaze v 11. století po nynější vládnoucí dynastii Windsorů. Najdeme zde vraždy, incest, cizoložství, mučení a šílenství včetně zavraždění královských dětí v Toweru v roce 1483 z příkazu budoucího krále Richarda III., dále intriky Jindřicha VIII., jež vedly k popravám dvou z jeho šesti manželek, či podrobnosti vztahu Eduarda VIII. s rozvedenou Američankou Wallis Simpsonovou a jeho politického flirtování s Hitlerem a nacisty. Fascinující příběhy skrývající se za vznešeným obrazem anglické královské rodiny jsou doplněny dobovými zprávami, archívními dokumenty, fotografiemi a ilustracemi.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Brána

Dark History of the Kings and Queens of England , 2009

Kate.S
23.08.2013 5 z 5

Podle mého názoru velmi užitečná a zajímavá kniha. Kdo se o takové věci zajímá, mohu jen doporučit.

Gaenor
09.03.2013 5 z 5

Kniha je přehledná, plná zajímavostí a pěkných ilustrací. Líbil se mi na začátku každé kapitoly rodokmen.