Vyvolení

Vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115226/temna-akademie-vyvoleni-115226.jpg 4 338 56

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít. -- 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Secret Lives , 2009

Lucijáš276
14.06.2021 5 z 5

Od této knihy jsem mnoho nečekala a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Byla čtivá a mohu ji za sebe jen doporučit. Jdu na další díl.

Filatov
29.12.2020 2 z 5

Kniha něco na způsob Twilight Saga. Nic moc se v té knize neděje, dojde možná tak k jedné události. Spíše čtení pro dospívající dívky. Další díl určitě ne i když pro cílovou skupinu jde určitě o dobrou knihu.

LilyAlex
10.07.2019 2 z 5

Kniha je čtivá, přečetla jsem ji během několika hodin. Přibližně první polovinu knihy se ale nic moc neděje, chvíli trvá, než se příběh trochu rozjede. Námět se mi líbí, provedení už tolik ne. Děj je už od začátku dost předvídatelný a dá se snadno odhadnout, jak se příběh bude vyvíjet. Musím ale uznat, že ti duchové mě trochu překvapili, stejně jako většina lidí jsem čekala spíš upíry, takže aspoň tohle hodnotím kladně. Postavy nejsou moc dobře propracované, většina z nich nemá kromě namyšlenosti a otravnosti žádné povahové vlastnosti. Všichni samozřejmě vypadají naprosto dokonale a jsou na první pohled okouzlující. I když je Cassie popisována jako úplně obyčejná holka, která nikam nezapadá, okamžitě si najde nejlepší kamarádku a motá se kolem ní hned několik kluků. Její vztah s Ranjitem mi nepřijde moc uvěřitelný, protože před tím, než se na konci knihy dali dohromady, spolu mluvili možná tak třikrát v životě a nestrávili spolu skoro žádný čas, protože Ranjit byl věčně někde pryč. To už by dávalo větší smysl, kdyby chodila s Richardem nebo třeba s Jakem.
Ještě uvidím, jestli se pustím do dalších dílů.

Nika320
28.03.2019 4 z 5

Kniha byla zajímavá, ale začátek velmi matoucí. Nejsem zvyklá na vyprávění ve třetí osobě, proto je to možná chyba z mé strany.

Jinak příběh hodně poutavý. SPOILER Až do konce jsem nevěděla, jaké stvoření autorka využije pro příběh :D snažila jsem se zjistit, co jiného kromě upírů by to mohlo být

Kasandra109
23.11.2018 2 z 5

Dobrý nápad, ale špatné zpracování. Postavy byli málo propracované, děj se chvílemi vlekl. Kdyby tam byli nějaké boční linky, myslím, že by to byla dobrá série. Do dalších dílů se nejspíš pustím.

brzda.
11.08.2018 3 z 5

Pěkná kniha s dobrým nápadem. Jenom je tam moc podobných jmen ve kterých se občas špatně orientuje.

Apoška
10.03.2018 3 z 5

Na můj vkus knížka byla málo akční. Je to fajn četba na uvolnění...

Katie46
25.06.2017 2 z 5

Čekala jsem upíři, co se živý krví, čehož jsem se nedočkala ale změna to byla dobrá. Kniha je velmi čtivá, příběh je to zajímavý. Ale jak řekla Arte jednou dobré, znovu ne.
Navíc je to spíše takové oddechové čtení pro náctileté tak do patnácti let.

Arte
23.06.2017 3 z 5

Celou dobu jsem čekala téma upírů a to, že se zde nevyskytovalo mě příjemně překvapilo. Nápad je super, kniha je čtivá, ale zařadila bych ji do kategorie "jednou super, ale znovu už to nepřečtu."

kendllajf
06.06.2017 4 z 5

Kniha je pěkná čtivá

blonde_elis
07.01.2017 4 z 5

Co této knížce rozhodně nemohu odepřít je čtivost, protože jsem ji celou zvládla v podstatě za jeden den. Příběh byl vážně docela napínavý a stránky mi ubíhali sami :-). Také mě překvapil závěr, čekala jsem jiné "rozuzlení". Nejspíš se v budoucnu porozhlédnu i po dalších dílech.
Závěrem - Vyvolení nebudou zrovna asi adept na literární cenu desetiletí, ale jako oddechovku pro zkrácení dlouhé chvíli bych ji rozhodně doporučila :-).

any333
25.12.2016 5 z 5

Chvilku jsem byla trošku šokovaná, proč hned v prologu autorka zabíjí hlavní hrdinku, ale pak mi došlo, že ta hlavní má být Cassie Bellová.
Docela dlouho jsem se motala, odkud je která postava a myslím, že pořád plavu ve jménech Vyvolených. Za pár kapitol se jich vyrojilo nějak moc, snad si je zapamatuji u druhého dílu.
Hlavního zloducha jsem očekávala v někom jiném. Například jako hlavní adepti se jevili ředitel nebo Ranjit. Okamžik jsem taky podezírala ještě Estelle, s tou to ale bylo nakonec podivně zamotané.
Co se týče toho, koho přeji Cassie do páru, se neumím vyjádřit. Ona se pořád zmiňuje o jakémsi Patrickovi(snad nám ho představí v dalším díle), dál po ní kouká Richard a povídá si u kašny s Ranjitem. Prostě nevím, ani mě tolik nezaujali.
A moc se mi v téhle knize líbily dva fakty; akademie se každý rok přesouvá a místo upírů, které jsem čekala, mají Vyvolení svazky s prastarými duchy.

simi28
09.12.2016 3 z 5

Tato kniha mě ze začátku moc nebavila. Ztrácela jsem se v dialozích a vadil mi ten styl psaní z pohledu třetí osoby, a proto jsem se do čtení trochu nutila. Ale pak jsem jednoho dne měla volné odpoledne a tu zbylou polovinu knihy jsem přečetla asi za dvě hodiny. Musím říct, že konec byl naprosto skvělý a nalákal mě na druhý díl, i přestože mě ze začátku tato kniha nudila a číst jsem jí nechtěla. Za mě teda tři hvězdičky. Sice bych jí chtěla dát víc, ale za tu první polovinu by to nebylo spravedlivé. Takže tři hvězdičky, ale určitě si přečtu druhý díl.

Sarajana
14.10.2016 5 z 5

Kniha s krásným příběhem a já jí mohu jen doporučit. Naprosto jsem si jí zamilovala.

MájaM.
01.08.2016 4 z 5

Ze začátku bylo těžké si zvyknout na to,že je kniha psaná ve 3. osobě a často jsem se ztrácela v dialozích... Taky mi celkem vadily ty zpřetrhané informace. Něco,co se psalo na začátku,jste pochopili až na konci....
Jinak ale musíš říct,že to byla kniha,která mě bavila a určitě se těším na další díl! :)

Sarfias
16.07.2016 5 z 5

Pozor - možná trochu SPOIL:
Upřímně řečeno jsem od knihy čekala jen další náctiletou upířinu. Nápad s duchy, kteří koexistují v těle některých lidí mě ale popravdě velmi zaujal. Knihu jsem nemohla skoro odložit, četla se velmi hezky a i když bych ji asi neoznačila za bestseler, rozhodně bych ji doporučila k oddechovému letnímu čtení.
Čeho si vážím? Konečně nový nápad, žádní upíři či vlkodlaci. Jasně..pro změnu duchové. Ale překvapilo a potěšilo!
Čtivo je to velmi lehké a každým coulem pro náctileté. Ale proč by si to i dospělák nemohl vychutnat?
Pokud hledáte něco co přečtete za den a chcete oddechovku, sáhněte po této. Věřím, že neurazí.

Terka15
10.07.2016

Odpad dávat nechci ale na 1 hvězdu to podle mě nemá. Knihu jsem přečetla za den a abych pravdu řekla do konce příběhu jsem si postavy pletla, přišla mi zajímavá ale úplně to pokazil konec (ani nevím jak jsem se k němu dostala). Přítomnost duchů nebyla vůbec popsána ani vysvětlena takže jsem se v tom jen patlala. Musím ale uznat že dějově by kniha mohla být dobrá pokud by na ni autorka ještě tak rok pracovala. Věty mi přišly neuhlazené a chvílemi to postrádalo celé smysl takže jsem nevěděla kdo s kým vůbec mluví ... za mě ne, vemte si do rukou radši nějakou jinou knihu.

CHESS
04.06.2016 3 z 5

Knížka na zkrácení volné chvíle...

Mishell14
18.11.2015 3 z 5

Ze začátku mě to nezaujalo pořád to bylo takový nemasný neslaný ale závěr knihy konečně dostal spád a vysvětlilo se několik věcí a mě to nedalo a čtu další díl :)

Sabka123
15.10.2015 5 z 5

Od začátku mě kniha bavila a můžu říct, že byla skvělá. Moc se těším na další díl.

pro dospívající mládež (young adult)

Gabriella Poole
skotská, 1964