Telomery

Telomery https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346908/bmid_telomery-Lv3-346908.jpg 4 19 5

Ovládněte telomery a zastavte čas. Průlomová kniha dvou významných spoluautorek, držitelky Nobelovy ceny, která objevila telomerázu a úlohu telomer v procesu stárnutí, a zdravotní psycholožky, jejíž originální výzkum odhaluje, jak můžeme konkrétním životním stylem a těmi správnými psychickými návyky ochraňovat svoje telomery, zpomalovat průběh nemocí a zlepšovat kvalitu života.... celý text

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Jota

pablito
22.01.2023 4 z 5

Známé (pro mě) skutečnosti, jak žít zdravě ... z pohledu kvality telomerů. Pojem telomery a jejich funkce byly pro mě (který měl biologii naposled na gymnáziu) nové. Nicméně popis toho, jak žít déle a zdravěji pro mě zase tak revoluční, jak slibuje obálka, nebyl. Čímž ale v žádném případě neodrazuji od přečtení, prot někoho může být opravdu revoluční.

Jujkyna
05.10.2021 3 z 5

Ač nerada - musim přiznat, ze jsem zklamaná. Knížka je jednoduše a srozumitelně napsaná, nicméně je vhodná spíše pro laiky a obecnou veřejnost. Pro nekoho, kdo o telomerach již nejake povědomí má v knize mnoho nového není, počtení je to ale i tak zajímavé a fakta pěkně shrnutá.

Chmur
31.01.2018 4 z 5

Čtenář by asi v této knize neměl čekat nějaké zázračné či objevné rady na dlouhý a zdravý život. V podstatě se jedná o vědecky potvrzené poznatky předchozích generací, které ke stejným závěrům jako autorky došly i bez molekulární biologie a genetiky. Všichni asi tušíme, že silný a chronický stres výrazně negativně ovlivňuje naše zdraví, že se máme hýbat na čerstvém vzduchu apod. Pokud jste ale člověk, který si zakládá na vědecky podložených údajích, tak vás možná autorky na chvilku motivují něco málo ve svém životě změnit:-).

JanaDor
16.12.2017 5 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení. Čte se velmi dobře, i když je v ní hodně vědeckých údajů. A právě proto bychom se nad informacemi měli vážně zamyslet, protože mnoha způsoby lze ovlivnit, jak bude vypadat naše stáří.
Pro mě to bylo velmi zajímavé čtení. V něčem mi potvrdilo to, co si myslím a praktikuju. Jako např. používat kolem sebe co nejméně chemie, v úklidu i v kosmetice. Nemůžu vše vyzradit. Pokud vás to zaujalo, určitě si knihu půjčte nebo kupte. Je to investice do vašeho stáří. Všechno nejde ovlivnit, ale můžeme se o to pokusit. Stojí to za to.

petaSk
17.08.2017 4 z 5

Knížku jsem si koupila náhodou, potřebovala jsem rozměnit peníze a knihkupectví prostě bylo nejblíž :-D . Narychlo jsem popadla, co mi bylo tématicky nejblíž a když jsem o pár minut později knížkou listovala v autobuse, říkala jsem si, že si zase nějaký pseudovýživář vymyslel název Telomery, kterými bude měřit naše zdraví. Ono to tak nakonec je, s tím rozdílem, že autor není šarlatán, ale laureát Nobelovy ceny a Telomery jsou ve vědě známý pojem, to jen já o nich slyšela poprvé. O tom, co ovlivňuje naše zdraví se nic nového nedovíme: stres, spánek, výživa, pohyb, omega 3, dětství, prenátální věk. Kniha všechny tyto jevy popisuje tak, jak ovlivňují Telomery, a že je to dost zajímavé čtení, zase z jiného úhlu. Opět se potvrzuje, jak si sami ubližujeme, a jak to na nás působí. Povinná četba pro ty, které zajímá, jak člověk funguje.