Telefon po půlnoci

Telefon po půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219872/bmid_telefon-po-pulnoci-219872.jpg 3 66 20

Sarah Fontaineová prožívá nejšťastnější období svého života, vždyť se provdala z lásky za pohledného a zajímavého muže. Čeká ji však kruté vystřízlivění, když její muž náhle zahyne a o jeho osobu se začne zajímat nejen tajná policie, ale i spousta jiných podivných lidí. Sarah je vtažena do sítě intrik a tajemství, při jejichž odhalování jde o život. Záhadě chce ovšem přijít na kloub i bývalý diplomat Nick O‘Hara, jehož dobrodružný duch jen těžce snáší úřednickou práci. To, co začalo jako běžný úkol, se najednou mění v boj o holý život…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Harlequin

Call After Midnight , 1987

Janík511
01.02.2024 4 z 5

Četla se mi dobře, i když trochu více preslazena. Je ti trochu jiná Tes než ji znám, ale určitě není špatná.

Adriassa
26.01.2023 1 z 5

Kdyz jsem si knihu pujcila v knihovne, tak mela uplne jiny prebal a byla oznacena jako detektivka. A jak tak ctu a ctu..tak si rikam, "coze, tohle je Tess?' Je to proste klasicka Harlequinka, tak jako detektivku nema smysl hodnotit. Za me jedna hvezda a priste se radeji poradne podivat, co si pujcuju.

Aivlis
02.01.2023 1 z 5

Tak toto ani náhodou. Tess vie písať thrillery, z ktorých mrazí (Chirurg, Učedník...), ale namiešať milostný a hodne s prepáčením priblblý príbeh so špionážou, od toho by mala dať ruky preč. Chutnalo to asi ako med s vegetou. Čím ďalej, tým väčšie bláboly a posledné knihy nestoja za nič. Tessinko, Vaše knihy si už nepožičiam ani z knižnice, nieto, aby som si ich kupovala. Pre mňa veľké sklamanie.

konicekbily
08.11.2022 4 z 5

Autorka určitě nevymačkala ze své zápletky maximum, něco se dalo napsat lépe a něco lépe osvětlit, ale patrně jejím cílem bylo napsat thriller propojený s červenou knihovnou - a to se jí podařilo. Dobrá odpočinková četba.

biki
08.08.2022 3 z 5

Domnívám se, že na dobu, kdy byla kniha publikována, se jedná o slušný romantický thriller, který je ovšem poplatný oné době svého vzniku. Tomu odpovídá také jistá naivita obou hlavních hrdinů, kteří mi však byli dost sympatičtí. Také styl postupů tajných služeb je zde sice hodně zjednodušený, ale jeho podstata se příliš neliší od o hodně kvalitnějších modernějších thrillerů. Takže nemůžu říct, že bych se při čtení nudila.
Ano, T. G. má zcela určitě lepší a propracovanější knihy, ale ani tuto bych si nedovolila označit jako odpad. V přečtených mám dost jiných knih, které jsem hodnotila podstatně hůř, či jsem je vůbec nedočetla, a to i od zde jinak dobře hodnocených autorek.

ThePeace135
21.06.2022 odpad!

Pardon, ale tohle se vážně nedalo. Miluju Tess Gerritsen a její série Rizzoli & Isles, ale tohle? Jako bych četla knihu od úplně jiné autorky... Něco mezi Danielle Steel a Norou Roberts s pseudo detektivní zápletkou (a to jsem od dvou výše zmíněných ani nikdy nic nečetla). Tohle fakt ne. Rozhodně nejsem typ, co nedočítá kniha, většinou vše poctivě dočtu, ať to bolí sebevíc, ale tady jsem odmítala plýtvat časem. Už nikdy více...

zdendula31
22.04.2022 2 z 5

To snad ani nepsala Tess.Pro mě odpad z červené knihovny.

Pavlína2019
17.02.2022 2 z 5

Bohužel, pro mě naprosto špatně zvolené téma knihy, toto téma vůbec nevyhledávám. Jinak uznávám, že někomu se kniha může líbit, určitě je dobře napsaná. Jen mě prostě nenadchla. Jinak mám tuto autorku opravdu velmi ráda!

Simona838
16.01.2022 odpad!

Tak tohle se fakt nepovedlo. Cervena knihovna. Porad jsem doufala, ale marne. Za mne: ztrata casu, urcite nedoporucuji fanouskum Tess.

harena
16.01.2022 5 z 5

Pěkný napínavý příběh, určený asi hlavně pro ženy. Nevíme proti komu a s kým je CIA, Mostad, kdo pronásleduje nenápadnou a nesmělou ženu, jejíž manžel byl zastřelen a která není až tak bezbranná, jak vypadá. Kdo jí pomáhá a kdo je proti ní, se dozvíme až na konci. Napínavé a oddechové čtení, za mě spokojenost.

Herča76
14.01.2022 5 z 5

Za mně naprosto strhující příběh, mělo to děj, zajímavou zápletku, rychlý spád. Naprostá spokojenost.

Zuzana215
14.01.2022 1 z 5

Celkově byl příběh velice uspěchaný a zmatený. Sérii Rizzolli & Isles se nic nevyrovná:)

alnahu
31.10.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsou zde různé názory, ale mě se četla dobře, byla napínavá a čtivá až do konce.Taková příjemná oddechovka.

pch1976
28.10.2021 5 z 5

Dobře napsané. Napínavé. Zajímavý děj.

kneslova
30.07.2021 4 z 5

Zdaleka nedosahuje pozdějších knih spisovatelky, ale stále dobře čtivé, na tu dobu ,kdy to bylo napsáno super

Ivetaa
10.07.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka.

pingu1
05.03.2019 3 z 5

Mám všechny knihy Tess Geritsenové, takže jsem si sehnala i tuto první, abych měla sbírku kompletní. Nejenže neladí s ostatními v knihovně, ale bohužel ani stylem a úrovní. Je znát, že autorka se teprve hledala. Zařazení do edice Harlequin plně odpovídá...

wlado
26.01.2019 3 z 5

Knihu som čítal ako poslednú z produkcie mojej obľúbenej spisovateľky. Je zrejmé, že Tess hľadala cestu v písaní a aj keď kniha bola pútavá, chýbala jej "iskra", ktorá Tess charakterizuje - postavy boli priemerné, žiadna ma akosi neoslovila. Chýbal mi aj lepší popis prostredia, ktorý mám tak rád v jej ďalších knihách. Dej má síce spád, je plný prenasledovania, vrážd, no miestami mi to pripomína článok v novinách.

Babo
19.12.2018 3 z 5

Když jsem knihu otevřela ve čtečce a viděla Harlequin , tak jsem se trošku lekla ,co že se to chystám číst.
Nakonec to nebylo až tak hrozný . Samozřejmě milovníci severských thrillerů by se asi osypali ,ale jako oddychovka do tramvaje se to dá .
Lehce šmrncnuté špionáží , lehce narůžovělé romantickou láskou ,ale kdo chce dát odpočinout mozkovým buňkám , tak asi knihu dočte.

novecento
19.04.2018 4 z 5

Telefón po půlnoci je kniha z roku 1987. Je ne-li první, tak určitě jedna z prvních napínavých trillerů Tess Gerritsenové. Příběh je z prostředí zákulisního boje tajných služeb, které krutě zasáhnou do života ženy, žijící normálním životem, toužícím po lásce a porozumění. Za tuto knihu by se nemusel stydět ani expert na špionážní romány Frederick Forsyth. Gerritsenová zde využila své vědomosti ze studia antropologie-chování lidí ve společnosti. Nad celým napínavým příběhem hledání toho ,,pravého,, vztahu dvou lidí vznáší spisovatelka nenápadnou otázku: co je láska a co je potřeba? Je důležité byt zamilovaný, toužit po někom a plně se lásce oddávat, nebo stačí jen občasný sex, teplá večeře, postel a ráno čistá, vyžehlená košile? Tess Gerritsenová přináší svému čtenáři kromě napětí, také zamyšlení i otázky, ale také odpovědi na témata, které na své jednoduché životní pouti obyčejný člověk nepotká. Kniha vyšla v kolekci Harlequin: pro zamilované. Je to taky o lidech, kteří touží se zamilovat. Pro členy klubu T.G. povinná četba.

harlekýnky

Tess Gerritsen
americká, 1953
2011  92%Závěje
2006  89%Hříšnice
2005  90%Učedník
2007  91%Neznámá
2009  89%Zahrada kostí

Kniha Telefon po půlnoci je v