Tekuté krystaly

Tekuté krystaly https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269824/bmid_tekute-krystaly-h5S-269824.jpg 4 92 29

Tvrdili mi, že jsem ho zastřelil. Ovšem vymazali mi paměť čtyři měsíce dozadu, takže kdoví jestli. Soud se tím ale moc nezabýval. Byl jsem to já. Záznam z mého procesoru implantovaného v mozku byl zcela jednoznačný. Měl jsem toho blba v zaměřovači své ostřelovací pušky a stiskl jsem spoušť. Mé doživotí trvalo jen do chvíle, než jsem se jakýmsi omylem svezl s drogovou královnou ven. A pak to teprve začalo být smrtelné. Šli po mně z NSA. A nechtěli mě mít zpátky ve vězení, ale v márnici. Možná by mě dostali během dvou dní, kdybych ovšem předtím nebyl jedním z nich. A navíc s procesorem v hlavě. Miliony operací za vteřinu, takže to měli trochu složité, chlapci. A pak už nešlo jen o mé přežití, ale o to, kdo a jak mě dostal do těch sraček. Své šance jsem odhadoval tak padesát na padesát. Než mi ta krásná černovlasá míšenka přiložila svého služebního glocka k hlavě. Ale ani pak nebyly úplně nulové. Přece jenom to byla ženská. A na ty jsem si věřil. Samostatný román, vychází pouze v elektronické verzi!... celý text

Ivan F
Ivan F
16.08.2023 4 z 5

Ideálna kniha na leto, oddychové čítanie ako vyšité. Je cítiť, že autor je skorší ročník narodenia a tomu aj zodpovedajú propriety uvedené v knihe a "kúl" postava hlavného sympaťáka - húli, chlastá, jazdí na motorke, sem tam sa umyje a samičky sa naňho napriek smradu aj tak lepia - mne to príde ako vlhké sny muža počas krízy stredného veku. No nič, ak by Tekuté krystaly vyšli v deväťdesiatych rokoch a pán Heteša bol súputníkom pána Kulhánka, mohla to byť silná dvojka na poli splaterovej literatúry. Takto si aspoň pamätníci poslednej dekády minulého storočia môžu prečítať niečo nové, lebo pán Heteša stále píše, zatiaľ čo pán Kulhánek to zavesil na klinec. V každom prípade je to kniha zábavná, príbeh dobre napísaný, autor ústami hlavného sympaťáka statočne hláškuje a mňa čítanie bavilo - skrátka, príjemne strávený čas pri knihe, len Jacka som vymenil za karibský rum a camelky za svieži vzduch.

john_silver
john_silver
12.06.2023 4 z 5

Místama slabší, kdy můj procesor dost protestoval za prohřešky proti logice, přesto celkově ne autorova nejhorší. Když se k tomu přičte, že nemám rád chlast, cigára ani kyberpunk, tak je s podivem, proč vůbec Hetešu čtu :-) Když ale mě jeho tvorba a humor baví. On ten svůj brakopis umí vyvážit, jako to uměl Mistr Kulhánek. A když se Hetesha někdy opakuje, tak většinou chytlavě.
Zaujalo "Nechte vzkaz v diskusi ke knize Universalchymie", kterou tedy měl v r. 2015 už rozepsanou.
Taky pobavilo, že se české rohlíky a housky v USA, konkrétně v Chincoteague konečně prosadily před sladkým tousťákem a bagetami :-)

n.ezn.amy
n.ezn.amy
28.09.2022 5 z 5

Elitní detektiv Raynar je obviněn z vraždy náměstka NSA. O své vinně není ovšem přesvědčen a když při převozu do jiné věznice se mu náhodou podaří utéct, jeho jedinou snahou je si rozpomenout na poslední čtyři měsíce svého života, na které zapomněl. Anebo mu byly zapomenuty? Ovšem jsou tu i ti druzí, kteří si za žádných okolností nepřejí, aby si vzpomněl a tak začíná pronásledování a hra kočky s myší. Skvělý román Petra Heteši, který mě knihu po knize baví čím dál víc. Hlavní hrdina velký sympaťák, nekompromisní a drsný, klasicky se svým milovaným Jackem Danielsem a camelkou. Příběh, který vás od prvních stran vtáhne do děje a nepustí až na konci. A ten konec románu jsem nečekal ani v nejmenším ....

toni-az
toni-az
23.09.2022 5 z 5

Zatím druhá kniha autora, jedna lepší než druhá. Rozhodně jsem se nenudil, hlavní hrdina je sympaťák, má dobré nápady (i když ho často napadnou později než čtenáře), akce tak akorát a skoro cyberpunk prostředí. Pohodová oddechovka, která ani neobsahuje moc nesmyslů. A naprosto pro mě překvapivý konec, přestože jsem si myslel, že vím jak to dopadne. Jen to, jak neustále řešil kouření mě trochu rozčilovalo.

Chytuš
Chytuš
16.09.2022 5 z 5

UCHOKNIHA. Při výběru knih se občas moderně zamyslím, jestli já vlastně nejsem chlap (případně z kolika procent) - prostě mě ty klučičí věci čas od času dost baví. V tomhle případě potěšil nadupanej hlavní hrdina - no fakt, je tak trochu vylepšenej, navíc hláškující. Logan je přesně ten typ chlapa, u kterého přesně od začátku víte, že je to klaďas, ať udělá nebo zastřelí kohokoli. Má trošku malý problémek s vládou, pamětí a jednou roztomilou kočičkou, ne nutně v tomhle pořadí... Parádní akční zábava, u které se nemusí moc přemýšlet, člověk se prostě jen tak baví - hláškující borec, co má rád typicky chlapský věci, jako motorky, zbraně, Jacka Danielse, kočičky mourovatý a tak dále. Čtivý a zábavný akčňák.

mol378
mol378
13.08.2022 4 z 5

Dám 4 a nebudu se v tom rýpat, i když je to na hraně tentokrát _ příliš mnoho motivů, na které jsem už narazila v jiných knihách autora a které modifikuje jen málo. Ale _ beru to jako čirou zábavu, tak trochu roztomilý brak, a to zasluhuje ocenění. Taky za ženské postavy a postavičky včetně přestrojení hlavního hrdiny _ a za motorky!!! V této sci-fi neni mnoho sci, až ke konci se to blíží. Pozdější knihy se mi v tomto směru zdají promyšlenější. Udrželo si to však po celou dobu _ kromě týdne, který rekonvalescent trávil zíráním na plazmu _ moji pobavenou pozornost a zvědavost. A ten týden? Beru ho jako autorovu exhibici a dělání si tak trochu srandy z laskavého čtenáře.

Belisima
Belisima
08.09.2021 5 z 5

Pan Hetesa ani neumi napsat spatnou, nebo nudnou knizku. Co kniha to zabava. Tentokrat bylo mene humoru, ale i tak jsem zrala vsechno.

Terva
Terva
03.09.2021 5 z 5

„Jestli lidstvo někdy na něco dojede,
tak to nebude na žádnou
přírodní katastrofu,
ani na invazi mimozemšťanů,
ale na ženské“.

„Jedná se o Logana Raynara.“

TENTO ODSTAVEC OBSAHUJE SPOILER
Líbí se mi, jak je Hetešovo hlavní hrdina nabušený. Ano, čtete dobře. Jak to vím? Je to jednoduché. Logan Raynar, hrdina tohoto příběhu. je 20% křemík. Vlastně je to chodící procesor. Počítač obalený lidským masem. Dokonce i telefon má v operovaný do hlavy. Paráda, ne. Kdo by to v dnešní době nechtěl. Telefonovat a nepotřebovat k tomu ruce? A co teprv připojení na internet! Zůstali jste na to chvilku čumět? No, tak si vytáhněte krabičku camelek a zapalte si. Hetešova budoucnost je snad každýho sen. Toto je jeho příběh.

Malá ochutnávka:
Otevřel jsem si nekolkovanou láhev Jacka Danielse (v Chincoteague s kolky skončili už někdy před deseti lety), kterou jsem koupil ve westernovém baru Nashville, a šel se s ní posadit na střechu. Konečně přestalo pršet, a dokonce vysvitlo odpolední sluníčko. Zapálil jsem si camelku, hodil do sebe prvního panáka, napojil svůj mozek na disk, zavřel oči a přehrál si znovu celou dopolední scénu ze svého bytu.

Citát: ...pobíhala tam jen v kalhotkách a tričku a byla docela sexy, i když měla malá ňadra. Ale někdy jsou malá ňadra mnohem erotičtější než obří melouny.

Sice je několik kapitol opět krásně a úsměvně vypointovaných, ale jinak je tohle čisté dobrodružství s několika akčními scénami a dávkovaným humorem. Dokonce tu pan Heteše spolu se svým hrdinou (to je ten Raynar) myslí na hygienu. Hlavní hrdina si ráno poctivě čistí zuby, milé děti, a dokonce používá i ústní dezinfekci. Pravda, je to sice jeho kámoš Jack Daniels, ale i ten dokáže vypálit z pusy bacily.

Citát: „Na co zemřel?“ „Na zastřelení.“

Někde mezi kapitolami 160 až 180 si mistr Heteša udělal krásnou reklamu na několik svých knih. Sice formou filmové kinematografie, ale co není, může brzy být. A ten závěr… „To byste se posrali. Totální šok, při kterém vám budou vyskakovat neurony z hlavy. To se prostě musí „přečíst“. Naprosto dokonalé.“ Nejsou zde sice žlutí motýlci, místo nich tu obdivujeme dámské žluté kalhotky, ale při troše představivosti v tom uvidíte i ty motýlky. Nemůžu chtít všechno. Tak ty motýlky dám alespoň já. Každý má dvacet procent křemíku.
(Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: „Kurva…“ byl jediný komentář, na který se … zmohl.

Lmslaver
Lmslaver
16.07.2021 5 z 5

To byla parádní jízda a nemyslím jen na všechny ty motorky hlavního hrdiny, se kterými se prohání po Baltimoru a okolí. Logan Raynar je neprávem obviněn ze zločinu, který nespáchal, je uprchlíkem hledající spravedlnost, nápravu křivdy na něm spáchané, případně odplatu. Zmůže ale něco malý pěšec na poli velkých hráčů z tajných služeb? Heteša v napínavém příběhu z blízké budoucnosti dokázal nadávkovat akci, černý humor v přiměřeném množství, nenudil jsem se ani na jedné z mnoha elektronických stran e-knihy. Čtivé, zábavné a poutavé.

babystar
babystar
25.06.2021 4 z 5

Tak to byl zase nářez. Jedno překvapení za druhým. Svět je jedno velké bojiště o moc, vliv a peníze. A někde na okraji velkého města Baltimore se pohybuje jeden človíček, který chce dokázat, že nevraždil. Na nikoho se nelze spolehnout, všude číhá nebezpečí a nakonec i nečekané odhalení...

Boby17
Boby17
08.06.2021 5 z 5

Tak tahle knížka měla ohromnou šťávu a opravdu mě bavila. Hlavní hrdina je sympaťák a drsná čtvrť Baltimoru byla opravdu svérázná, hlavně místní poldové :-) A křemíková kočička mourovaná, mňau... Nic jiného než pět hvězd dát nemůžu, ale doporučovat musím!

michal3736
michal3736
04.04.2021 4 z 5

Skvělé jako vždy, místy jsem měl pocit, že koukám na Jasona Bourna. Ať čtu cokoliv mám hroznou chuť si zapálit Camelku a dat si panaka Jacka Danielse.

nefernefer
nefernefer
01.01.2021 3 z 5

Svižně, čtivě napsané, sympatický hrdina, atraktivní prostředí, minimální požadavky na zapojení mozkových závitů při četbě, jinými slovy ideální kniha pro intelektuální průvan ve „vydýchané mozkovně“. Nenudila jsem se a příjemně jsem se občerstvila, abych zase byla schopna strávit i náročnější tituly. Což vůbec nemyslím špatně. Taková literatura je více než potřebná. Alespoň pro mě. :o) Nicméně jednu hvězdu musím strhnout za absenci humoru (já ho tam teda nenašla) a druhou za těžko uvěřitelné vysvětlení hlavní ženské hrdinky v závěru, proti kterému bych měla hned několik logických argumentů. Myslím, že bez toho „skandálního odhalení“ její identity by byl konec mnohem uvěřitelnější.

soupik2012
soupik2012
22.12.2020 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a již teď vím, že určitě ne poslední. Byla jsem totiž opravdu nadšená, protože kniha je sepsána velice poutavým a napínavým způsobem. Umím si představit, že by podle této knihy někdo natočil velice dobrý akční snímek. Oddechovka jak má být. Navíc je příběh prošpikován humorem ve stylu Kotlety, ale tady je to uděláno kultivovaně. Kotleta někdy, až zbytečně moc tlačí na pilu. Příběh je velice jednoduchý, ale to je u akční jízdy základním předpokladem k úspěchu. Ale jenom chválit nebudu. Jako co to mělo být těch deset dnů trávených s popisováním filmů které zhlédnul. Chvilku to byl vtipný moment, ale po čase se stalo něco, co nedělám příliš často, musela jsem onu pasáž přeskočit. Proč to tam bylo, ale nechápu. Audioknihu načetl velice dobře pan Petr Třebický.

jaroiva
jaroiva
04.11.2020 4 z 5

Zase taková "americká únikovka" :) Super je audio verze :)
Heteša mě baví. Sice tam vlastně nebyl žádný děj, ale ubíhalo to výborně, místy vtipně. Základní nápad s "křemíkem" mě prostě hned od začátku chytnul a čekala jsem, co se z toho vyvine.
A vzpomněla jsem si zas na Půjčovnu masa a to, že nemám dočteného ještě toho třetího Takeshiho Kovacse. Budu to muset napravit.

kokrokr
kokrokr
06.10.2020 3 z 5

Mám rád knihy tohoto autora. Píše barvitě, napínavě, vtipně. Je to prostě čtivé a zábavné. To platí i pro tuto knihu, přesto dávám jen tři body, Ten příběh je vlastně jen souhrnem brilantně popsaných dobrodružných situací a honiček. Popravdě šlo tyto akce vypustit a základní děj by zabral tak akorát povídku. Je to sice čtivé, ale jen samá akční vata a to platí i pro některé další romány pana Heteši. Tekuté krystaly považuji za jednu z jeho nejslabších knih. Baví mě dobrodružné honičky, ale pokud celou knihu nic jiného netvoří, tak ji schází hloubka. V podstatě se jen jedná o popis pohybu z bodu A do bodu B a to je málo. Ovšem literární styl, kterým to Heteša popisuje, je velmi přitažlivý.

Polinius
Polinius
23.11.2019 4 z 5

Začátek knihy perfektní.
Konec (zvrat) také perfektní.
Střed? Nevím jak bych tu knihu napsal lépe, ale jsem už poněkud unaven ze supermanů, kteří mají kliku a přežívají různé strasti.
Samozřejmě - hlavní hrdina není superman a všechno dopadne jinak než šťastným koncem, ale přesto.

JohnnyKa
JohnnyKa
28.08.2019 5 z 5

Tak tohle, se mi zatím od Péti H. líbilo nejvíce. Dobrá zápletka, akce, atmoška a i ten "klasický" závěr byl ok.

ladycatelyn
ladycatelyn
31.12.2018 5 z 5

Velmi čtivé od začátku do konce. Skvělá oddechovka.

sebikus
sebikus
16.11.2018 4 z 5

To byl zase do psích kulek závěr :). Klasický a dobrý Heteša. Křemíkům zdar.