Tejpování pevnými a pružnými tejpy

Tejpování pevnými a pružnými tejpy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165654/bmid_tejpovani-pevnymi-a-pruznymi-tejpy-Qjg-165654.png 3 5 3

Tejpování je metoda obvazování tělesných partií, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepicích pásek o různé šířce podle velikosti a umístění tejpové aplikace. Smyslem těchto bandáží je zpevnění té části těla, na kterou je tejp aplikován. Takové ošetření chrání před destruktivními změnami například při sportovním výkonu a končetina přitom není omezena ve své pohybové funkci. Tejpování je účinné třeba i při nápravě propadlé klenby chodidla, korekci vybočeného palce a podobně. Tejpování pružnými tejpy se používá k odbourávání bolesti ve svalech i kloubech a ke zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů, podporuje krevní a mízní oběh a má blahodárný vliv na hojení svalových ruptur, dále stabilizuje klouby, zlepšuje stav pooperačních jizev a napomáhá ke zlepšení stavu po parézách. Výhodou této metody je možnost kombinace jednotlivých aplikací k odstranění bolestivých stavů, například k ošetření lokte při epicondylitidě (tenisovém lokti) a podobně.... celý text

Laviedete
26.04.2021 3 z 5

Použitelná tak polovina knihy. Jsou podstatně lepší publikace. Spíš si jí nechám jako doplnění k vlastním zkušenostem.

konicekbily
14.05.2017 4 z 5

Kniha zahrnuje poznatky, které o kineziologickém tejpování byly u nás před zhruba pěti lety. Tedy hodně zastaralé. Ale i tak mi kniha pomohla si udělat vlastní názor. Němečtí autoří o kinesio tape jsou ale.lepší

Gyl
25.01.2016 odpad!

Na pevné tejpy je pan Flandera asi machr, ale co se týká Kineziotejpů, tak ta kniha stojí za starou belu. Vůbec nerozlišuje mezi jednotlivými tejpy, podle toho, co mají s danou oblastí dělat, lepí to jak náplasti a na některých fotografiích už se mu tejpy odlepují. Koupil jsem si ji protože jsem se o tejpech chtěl dozvědět něco víc, ale byly to vyhozené peníze

nohy svaly, svalová soustava pohybová soustava tejpování léčba bolesti

Stanislav Flandera
česká, 1944
2005  72%Klasické masáže
2010  93%Tejpování a kinezio-tejpování
2012  60%Tejpování pevnými a pružnými tejpy
2008  100%Sportovní masáže
2001  0%Taping

Kniha Tejpování pevnými a pružnými tejpy je v