Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách

Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32126/bmid_ted-vas-asi-zastrelime-aneb-mlada-d-cgn-32126.jpg 4 17 5

Poutavý cestopis. Mladá Angličanka na odvážných výpravách po nejexotičtějších místech světa. A zároveň často nejnebezpečnějších. Kraje oplývající nejen divukrásnou přírodou, ale i zkorumpovanými úředníky, prohnanými podvodníky, státními převraty, nulovou hygienou a jinými svérázy životního stylu velmi vzdáleného vzdělané Evropance vytvářejí působivý kontrast s naivitou, přímočarostí a půvabnou odhodlaností "mladé dámy", pevně rozhodnuté poznat exotiku nikoliv v podobě nakašírovaných palem v luxusních hotelích, nýbrž doslova na vlastní kůži. Když k tomu připočteme ještě patálie s vlastními soukmenovci, jejichž chování na cestách autorka shrnula do výstižného konstatování, že "civilizační návyky se rychle mění v boj o holé přežití, jde-li do tuhého", není se co divit, že v téhle knize přicházejí překvapení ze všech stran a na každém řádku je o čem číst.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Metafora

Getting There , 2001

Calinda
Calinda
17.03.2024 4 z 5

Moc pěkný cestopis složený z různých zajímavých a většinou i dost nebezpečných zážitků jedné mladé odvážné slečny. I když jsou zážitky již staršího data, neubírá to na čtivosti a mohou potkat kohokoliv i v dnešní době. Nechybí rovněž humor a nadhled, který je zřejmě pro osamělého cestovatele nezbytný, neboť bez těchto vlastností by to během pár dnů otočil a utíkal zpátky domů. Bavilo mě to a doporučuji.

Garfinela
Garfinela
21.03.2019 5 z 5

Na cestopisy si moc nepotrpím, ale tahle knížka mě opravdu bavila a splnila to, co od cestopisu očekávám. Opravdové zážitky a ne jen popis, jak země vypadá a jak se mi jeví z okna autobusu. Rozhodně všem doporučuji...!

Lenu04
Lenu04
18.11.2014 3 z 5

Zajímavá cestovatelská kniha, napsáno vtipně a poutavě, akorát mi vadí občas pocit nedokončenosti, kapitoly mohly být rozděleny a začátky a konce cest mnohem srozumitelněji.

bondula
bondula
21.06.2013 4 z 5

Túto knižku som mal rád. Aj keď doba a okolnosti, za ktorých autorka cestovala Afrikou sú už dávno preč, jej zaujímavé zážitky a pútavý štýl písania robia túto knižku zaujímavou aj pre dnešného čitateľa cestopisov. Aj veľmi dramatické udalosti vie podať vtipnou formou. Ľahká knižka, ktorá nenudí. Klobúk dole pred autorkou, že sa vrhla (odvážne, alebo hlúpo?) bez akýchkoľvek predchádzajúcich cestovateľských skúseností rovno na Afriku.

hemrbinladin
hemrbinladin
30.11.-0001 4 z 5

Opravdu vynikající kniha dost podobná trilogii Lidé od Mileny Holcové, také je psaná podobným stylem a čtenáři se jistě nebudou nudit. na každé stránce až se tají dech.

cestopisy

Autorovy knížky

Sue Williams
anglická, 1948
2002  80%Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách

Kniha Teď vás asi zastřelíme aneb Mladá dáma na cestách je v