Teď neplač

Teď neplač https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1883/ted-neplac-Scx-1883.jpg 4 456 84

Bonnie je už pět let šťastně vdaná, vyučuje na střední škole a stará se o tříletou dcerku i svého šarmantního manžela. Pokojná rodinná idyla však skončí v okamžiku, kdy zavolá manželova bývalá žena Joan, těžká alkoholička, že Bonnie a její dcerce hrozí nebezpečí. Bonnie ji nebere vážně, ale slíbí, že se s ní sejde. Když dorazí na sjednanou schůzku, najde však Joan mrtvou a v té chvíli se Bonnie zhroutí svět. Nejenže ji policie podezřívá z vraždy, ale je si téměř jistá, že jí samotné někdo usiluje o život. Navíc se do jejího domu nastěhují dvě nevlastní dospívající děti s hroznýšem královským a manžel se chová čím dál podivněji. Aby toho nebylo málo, objeví se její bratr Nick, který strávil několik let ve vězení a s nímž Bonnie přerušila styky. Je Nick opravdu zločinec, který jí chce ublížit, nebo přítel, jakého v této těžké chvíli potřebuje? Existuje vůbec někdo, komu může věřit?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Don’t Cry Now , 1995

Adriena838772
10.09.2023 3 z 5

Do téhle knížky se ne mužu za číst. Jinak tuhle autorkou mám ráda umí moc dobře psát.

cukrovka
28.12.2022 5 z 5

Napínavé a zajímavé čtení. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale příběh se krásně rozvinul. Pachatele jsem rozhodně neodhalila a stejně jako Bonnie podezřívala všechny z jejího okolí. Závěr překvapil.

m_martina
05.02.2022 5 z 5

Joy nepíše vůbec špatně a tohle je jedna z jejích nejlepších knih. Krásně se četla a moc se mi líbila. Mám ráda, když je kniha napínavá, a tady jsem nebyla zklamaná.

Ráčkajda
04.06.2021 3 z 5

Mám ráda knížky Joy Fieldingové, ale do téhle jsem se teda nemohla začíst. Bojovala jsem s tím a knížka mě začala trošku bavit až tak po 1/3. Pachatele jsem teda neodhalila, podezřívala jsem prakticky všechny :-). Konec mi ten začátek vynahradil.

Aleh
12.04.2021 4 z 5

Joy Fieldingová píše napínavé romány. Několik jsem jich už přečetla. Takže jsem tušila, že to bude taková sázka na jistotu. A dostalo se mi jako vždy vrchovatě napětí, překvapení a nečekané rozuzlení. Bonnie, která žije poklidným životem vyrovnané učitelky,spokojené manželky a láskyplné maminky malé Amandy se život obrací vzhůru nohama. Na začátku všeho Bonnie najde mrtvou exmanželku jejího muže. Proč se to stalo? Jak se to stalo? Kdo zavraždil bývalou manželku jejího muže? Kdo za tím vším stojí? A proč to tak zasáhne do života samotné Bonnie? Svižné, překvapující, šokující.

šipek
15.03.2021 5 z 5

Moc povedená knížka. Souhlasím s názorem uživatelky Lemurka, že jí to připomínalo knihu Jane utíká. Jelikož jsem četl tuto knihu také nedávno tak jsem měl ten samý pocit. Závěr knihy mě pohltil a vůbec jsem neodhadl kdo za tím vším stojí. Doporučuji přečíst.

Lída27
07.02.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha od Joy Fielding,ale ten konec to jsem fakt nečekala.

Lemurka
12.11.2020 5 z 5

Oblíbená autorka nezklamala. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Docela mi připomínala knihu Jane utíká.

Leona333
23.10.2020 5 z 5

Tato kniha, je dle mého autorčina nejvíce povedená. Nic mi v ní neschází. Nebezpečí i napětí, prochází celým dějem knihy. Závěr je také dost zdařilý...

EvikU.
27.06.2020 4 z 5

Napínavý jako vždy. Tuhle knihu jsem četla před nějakým časem. Takže detaily si nepamatuji. Jen vím, že jsem ji měla hned přečtenou, protože jsem musela vědět jak to bude dál. Doporučuji.

JancaKube
02.05.2020 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá a musím uznat, že jsem nevěděla jak to dopadne. Vše bylo logické, nepřekombinované a konec překvapil. Určitě budu číst i jiné knihy téhle autorky.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

AnnaPok
05.03.2020 3 z 5

Ctiva, zajmava, konec necekany....ale az moc "vody" okolo. Neco jsem musela uplne preskocit....
Unavne je taky cist ohromne mnozstvi domnenek a myslenek hlavni hrdinky (autorky)....To uz jsem zazila i v "Jane utika". Moc mi to nesedi....

Kerberos
14.11.2019 4 z 5

Fieldingová se vždy dobře čte,napínavé až do konce a podezřívala jsem někoho jiného, takže překvapivé rozuzlení.

avi8
25.10.2019 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka , kniha se čte jedním dechem .

Zlatinka.Emilly
05.10.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá. Mohla jsem uvažovat o tom, kdo stojí za vraždami a stejně jsem se netrefila. V závěru knihy jsem s Bonnie soucítila, protože nepřítele viděla v každé postavě příběhu a nelze se jí divit, protože každý z nich měl důvod. Jen vrah neměl žádný a přesto to udělal.

FisJit
20.09.2019 4 z 5

Prvních 50 stran jsem se nemohla začíst a už jsem si říkala “tak tohle se mé oblíbené autorce nepovedlo”, pak mě to začalo bavit, ale říkala jsem si “vždyť je to jasný kdo a proč to udělal”. Rozuzlení nakonci mě překvapilo. Takže nakonec dobrý, J.Fielding nezklamala.

zimolka
19.09.2019 5 z 5

Tak tento příběh se autorce opravdu ooc povedl.Napětí až do konce knihy,nepředvídatelný konec,opravdu zajímavé čtení.

JezinkaJ
01.09.2019

Lehká letní rodinná krimi pro ženské čtenáře. Když se čtenářka, nemyslím, že by tohle četli muži, smíří s tím, že ji čtení nepřinese nic víc než zábavu, může si užít hezkou, volnou, letní sobotu na sluníčku, tak jako já. Postavy mě nerozčilovaly tak, jako Oskar a Lucinda.
Uznávám, že se kniha dobře čte a není nudná. Škoda jen, že šátková scéna neměla ten správný konec a pokračování. Ale to by zase koketovalo s jinou kategorií četby. :-)

Lumíček
20.05.2019 4 z 5

Pěkně se to četlo, vůbec jsem nevěděla, kdo je pachatel. Hodně zajímavých situací. Jen ten konec mi připadal takový zrychlený.