Hořké pochoutky

kniha od:

Hořké pochoutky obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Detektivní román o komplikovaném vyšetřování vraždy majitele podniku na výrobu potravinových výrobků. Na rozdíl od jiných autorových děl nevystupuje v této knize jeho známý detektiv Wolfe, ale sympatický detektiv Fox, kterého k tomuto případu přivedlo náhodné seznámení s dívkou Amy Duncanovou. Když Amy objeví mrtvolu svého strýce Arthura Tingleyho (majitele firmy Lahůdky od Tingleyho), požádá Foxe o pomoc. Nejdříve se zdá, že bude muset vypátrat pouze vraha a motiv vraždy. Ale vše se zkomplikuje tím, že si Tingley před smrtí najal detektivní agenturu, aby zjistila, kdo do výrobků jeho podniku přidává chinin a že Amy s ním neměla dobré vztahy. Rázem se tento případ pro Foxe stane jedním z nejtěžších, navíc v něm o nečekané zvraty a překvapení není nouze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43886/horke-pochoutky-43886.jpg 3.832
Série

Tecumseh Fox 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Bad for Business, 1940

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Hořké pochoutky

Přidat komentář
RoBertino27
15. března

Tecumseh Fox je takový rozverný, žoviální až bonviánský detektiv, s nímž ale není radno si zahrávat. Detektivky jsou žánrem, k němuž mám jistou náklonnost, ale Lahůdková vražda mi přišla jako nepříliš silný vývar jiných příběhů - těžko říci, zda televizní Outsider Agathy Christie s Davidem Suchetem vznikl později (možná ano), ale při čtení se mi vybavovala právě tahle epizoda.

Greenfingers
30.05.2020

Opravdu lahůdkový příběh, který jsem si s gustem vychutnal. Fox sice není Wolfe, ale přesto jsem mu fandil stejně jako mému oblíbenému tlouštíkovi. Zápletka to byla vskutku zapeklitá, rozuzlení a řešení v podání Tecumseha Foxe bravurní (snad by to takhle svedl pouze Nero Wolfe).
Co dodat? Detektivní klasika ze staré školy. Doporučuji!


pepa4081
27.04.2020

Fox není Goodwin a už vůbec ne Wolfe. Přesto v knize poznáte naprosto jistě stoutův styl. Knihu jsem přečetl již podruhé a trvalo mi to necelý den, takže není vůbec špatná. Jsem velmi zvědav na verzi tohoto příběhu s Nero Wolfem, až se mi dostane do ruky.
Uspokojivé.
(Knihu jsem četl pod názvem Lahůdková vražda.)

marlowe
19.11.2014

Třetí (a poslední) příběh se soukromým detektivem Tecumsehem Foxem.
Autor jej napsal v roce 1940 – a ještě týž rok celou story přepracoval do podstatně kratší verze s Nero Wolfem (viz povídka Hořký konec).
Kniha vyšla česky i pod názvem Lahůdková vražda.
Co říci k románu? Neskutečně komplikovaný příběh, plný minutových, jako ozubená kolečka do sebe zapadajících alibi, který vás svojí složitostí a NE-uvěřitelností začne po čase unavovat. A navíc hlavní hrdina postrádá Wolfowsko-Goodwinovský šarm a nadhled, takže suma sumárum, když špatný příběh nemá alespoň stylistickou nadstavbu, zůstane nám v ruce méně než nic.
20%