Hořké pochoutky

Hořké pochoutky obálka knihy
Mé hodnocení:

Detektivní román o komplikovaném vyšetřování vraždy majitele podniku na výrobu potravinových výrobků. Na rozdíl od jiných autorových děl nevystupuje v této knize jeho známý detektiv Wolfe, ale sympatický detektiv Fox, kterého k tomuto případu přivedlo náhodné seznámení s dívkou Amy Duncanovou. Když Amy objeví mrtvolu svého strýce Arthura Tingleyho (majitele firmy Lahůdky od Tingleyho), požádá Foxe o pomoc. Nejdříve se zdá, že bude muset vypátrat pouze vraha a motiv vraždy. Ale vše se zkomplikuje tím, že si Tingley před smrtí najal detektivní agenturu, aby zjistila, kdo do výrobků jeho podniku přidává chinin a že Amy s ním neměla dobré vztahy. Rázem se tento případ pro Foxe stane jedním z nejtěžších, navíc v něm o nečekané zvraty a překvapení není nouze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43886/horke-pochoutky-43886.jpg 3.832

Tecumseh Fox 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Mladá fronta

Bad for Business, 1940

Kniha Hořké pochoutky

RoBertino27

Tecumseh Fox je takový rozverný, žoviální až bonviánský detektiv, s nímž ale není radno si zahrávat. Detektivky jsou žánrem, k němuž mám jistou náklonnost, ale Lahůdková vražda mi přišla jako nepříliš silný vývar jiných příběhů - těžko říci, zda televizní Outsider Agathy Christie s Davidem Suchetem vznikl později (možná ano), ale při čtení se mi vybavovala právě tahle epizoda.

Greenfingers
30.05.2020

Opravdu lahůdkový příběh, který jsem si s gustem vychutnal. Fox sice není Wolfe, ale přesto jsem mu fandil stejně jako mému oblíbenému tlouštíkovi. Zápletka to byla vskutku zapeklitá, rozuzlení a řešení v podání Tecumseha Foxe bravurní (snad by to takhle svedl pouze Nero Wolfe).
Co dodat? Detektivní klasika ze staré školy. Doporučuji!

pepa4081
27.04.2020

Fox není Goodwin a už vůbec ne Wolfe. Přesto v knize poznáte naprosto jistě stoutův styl. Knihu jsem přečetl již podruhé a trvalo mi to necelý den, takže není vůbec špatná. Jsem velmi zvědav na verzi tohoto příběhu s Nero Wolfem, až se mi dostane do ruky.
Uspokojivé.
(Knihu jsem četl pod názvem Lahůdková vražda.)

marlowe
19.11.2014

Třetí (a poslední) příběh se soukromým detektivem Tecumsehem Foxem.
Autor jej napsal v roce 1940 – a ještě týž rok celou story přepracoval do podstatně kratší verze s Nero Wolfem (viz povídka Hořký konec).
Kniha vyšla česky i pod názvem Lahůdková vražda.
Co říci k románu? Neskutečně komplikovaný příběh, plný minutových, jako ozubená kolečka do sebe zapadajících alibi, který vás svojí složitostí a NE-uvěřitelností začne po čase unavovat. A navíc hlavní hrdina postrádá Wolfowsko-Goodwinovský šarm a nadhled, takže suma sumárum, když špatný příběh nemá alespoň stylistickou nadstavbu, zůstane nám v ruce méně než nic.
20%