Tchyně a uzený...

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 729 148

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Mony

Petrstik
16.08.2019 4 z 5

Pokud scháníte nějakou jednoduchou zábavnou oddechovku a sáhnete po téhle, chybu asi neuděláte.

Jessie26
18.06.2019 4 z 5

Knížka je super....

JancaMia
26.03.2019 5 z 5

.. jsou nejlepší studený ..
skvělá předloha, maximáloně reálné už proto že si něčím podobným už téměř pět let procházím ... jen s tím rozdílem že ve skutečnosti je to daleko horší ..

Bauriska
20.03.2019 3 z 5

Knížku bych si sama od sebe nezvolila, není to žánr, který bych vyhledávala. Nicméně jsem narychlo sháněla neco do knižní výzvy. Sama jsem byla překvapená, jak mě příběh baví. Je až děsivé, že takové tchýně existují ???? to si pak člověk té své hned víc váží. Díky výzvo, že se díky tobě dostanu i ke knížkám, které bych jinak minula obloukem.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Dej je primo ze života!!!

zdenka4808
15.03.2019 5 z 5

Tchýně byla teda hrozná babice, ale knížka se mi moc líbila. Tenhle místy i černý humor mám ráda.

tabaluga
12.02.2019 3 z 5

Takovou tchyni to raději skočit z mostu...pod takovým tlakem by nevydržel žádný vztah a Hynek byl k nedostatkům své matky opravdu slepý. Teď mám akorát zlost, že to autorka nechala dojít tak daleko, že člověk přišel o naději na hezký konec i když Valerii jsem "babce" přála..po certu přijde ďábel a nakonec si měla uvědomit,že se Sylvii se jí vlastně nic nedělo.Hynek stal stejně pořád za ní.

harena
23.01.2019 4 z 5

Výborně čtivá jednohubka, přečteno za cestu do Prahy. Tchyně byla opravdu strašlivá a její syn Hynek bačkora. Ale paní Monyová píše čtivě a knížečka krátká, tak mi cesta příjemně uběhla. Určitě si na cesty půjčím její další knížky.

josefina_silena
29.12.2018 2 z 5

Knihy od této autorky mě nikdy moc nelákaly. K této jsem se uchýlila na základě dobrého hodnocení, a proto, že se mi hodila do výzvy. Na začátku každé kapitoly mě rozčilovaly citáty, které sice často byly k věci, ale mě se tam absolutně nehodily. Používání citátů ve vlastním díle je podle mě dost nešťastné a nemělo by se to přehánět. Hlavní postavy mi byly velmi nesympatické. Kdyby byla Sylva moje kamarádka a všechno tohle mi vyprávěla, musela bych se s ní asi přestat bavit, kdyby nepřijímala moji pomoc. V rámci svého žánru asi dobré čtení, není to ovšem můj šálek čaje.

whiolet
17.12.2018 4 z 5

Víte co je děsivý? Že takové tchyně opravdu existují!
Autorka skvěle vykreslila všechny hlavní postavy a já se díky tomu nechala unášet na příjemné vlně a kniha se mi líbila.

Ála41
15.12.2018 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, poté jsem sáhla po knížce... Vtipné a varující zároveň....ten Hynek, to není chlap, ale totální bačkora, vlastně nakonec Sylva vyhrála, když souhlasila s rozvodem... Od takového ruce pryč. Kniha končí trochu jinak než film, film má lepší (v rámci možností) konec.

ujunka
04.12.2018 3 z 5

Jednohubka :-)

anája
15.11.2018 5 z 5

Super kniha!!!

regulax
29.10.2018 4 z 5

Příjemné čtení o nepříjemných věcech. Někdy to bylo až moc přitažené za vlasy, co všechno vymyslela akční tchyně Alžběta... Dokázala sobecky zmanipulovat všechny kolem sebe.

Teresita
10.10.2018 4 z 5

Moje první setkání s touto spisovatelkou a jsem spokojená, určitě si ještě něco přečtu. Určitě ale existují čtivější a proprcovnější knihy, tohle je taková oddechovka. Téma je děsivé - zažít byste to nechtěli, ale takoví lidé skutečně existují. Vzhledem k tomu, jak dopadla Simona Monyová, je jasné, že čerpala z osobních zkušeností, o to víc je kniha smutná.

Melcrovka
08.10.2018 1 z 5

Nebavilo. Tato kniha je pro mě strašně nudně napsaná. I když námět je to zajímavý, absolutně mě to nechytlo.

PetiJelinkova
28.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha i film! Všem vřele doporučuji :)

Macicekh
28.09.2018 3 z 5

Kniha hezky napsaná a přečteno za odpoledne. Ale jak já jsem se u toho rozčilovala. Proto jen tři hvězdy, tyto knihy nejsou pro mě a další téma z výzvy splněno..

Hana62
27.09.2018 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Věděla jsem, co mám od knížky čekat, ale stejně mě dostali - jak syn, tak i matinka. Hrůza, ale i takoví jsou mezi námi. Určitě budu chtít něco dalšího od autorky, líbí se mi její styl psaní.

pedroK
15.09.2018 5 z 5

Mno, kniha je napsaná velmi poutavě a čtivě. Ovšem díky sugestivnímu podání jsem už po půce neměla chu´t ji dočítat, protože z hlavní postavy mi bylo zle. Hynek jako ubohá karikatura chlapa taky nebyl sympaták. Dočeta jsem a musela jsem se škodolibě zasmát, jak to dopadlo. A jestli už se autorka nechala inspirovat skutečným příběhem nebo si to vymyslela? Ono to vyjde nastejno, protože takových případů mezi námi je mraky. Bohužel.