Tchyně a uzený...

Tchyně a uzený... https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26250/bmid_tchyne-a-uzeny-PND-26250.jpg 4 730 148

,,Netvrdím, že by se matkám mělo bránit v lásce k dětem. Říkám jen, že je lepší, když matky milují ještě někoho jiného", konstatuje R. Gary. Hrdinka knihy Tchyně a uzený ... si tento výrok ověřuje na vlastní kůži - bere si za muže jedináčka. Zaslouží si muž, který se ve čtyřiatřiceti nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit? Je snazší bojovat s opičí láskou, anebo s větrnými mlýny?... celý text

Ennny
28.02.2021 5 z 5

Tuhle mám od spisovatelky nejraději

Dendyna
16.02.2021 4 z 5

Super čtivo, bavila mě

andrea7191
08.02.2021 3 z 5

Není to můj styl, knihu jsem četla jako odreagování se od thrillerů a nelituji toho. Svůj účel splnila...

eliska8413
05.02.2021 4 z 5

V době, kdy jsem knihu četla, řešila moje dobrá kamarádka úplně stejnou situaci. Když jsem jí o knížce vyprávěla, cítila se ublíženě, protože ona to přece snáší všechno pro lásku. Protože jsme nezůstaly v kontaktu, nevím, jestli nakonec našla dost sil a kopla toho milého do slabin, nebo si náhodou knihu nepřečetla a nezjistila si alternativní konec.

Alma.may
24.01.2021 4 z 5

Jedna z nejlepších knih od Monyové. Četlo se to jedním dechem. A ano, takové příšerné tchýně opravdu existují. Po zkušenostech s naší babičkou jsem se ani moc nesmála. Konec mě překvapil. Viděla jsem i filmové zpracování, kniha se mi líbila víc.

BiancoM
22.12.2020 2 z 5

Jednoduchá, krátká četba. Neurazí. Bohužel v tomto případě se mi film líbil více než kniha.

jajcak
22.10.2020 4 z 5

Dobre se četla. Zajímavý příběh. A jak píší jiní, je dobré si uvědomit, ze to doma muže být mnohem mnohem horsi ????

karol.cadex
22.09.2020 3 z 5

Tohle není úplně můj typ literatury, ale stávající rodinná situace mě ke knize dovedla, asi abych zjistila, že je na tom někdo i hůř, haha.
Blbý je, že tyhle příběhy se v reálu doopravdy dějí, z toho je mi teda smutno. I když jsem se pobavila, ne že ne.
Žádné oduševnělé čtení to neni, avšak pro účely zábavy na jedno odpoledne plně postačí.

ArwenAragorn
06.09.2020 3 z 5

Úsměvná oddechovka, i když hlavním aktérům to asi moc úsměvné nepřipadalo.

Adelen
20.07.2020 4 z 5

Zábavná oddechovka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Za mě super, nezklamala.

n.ezn.amy
04.06.2020 4 z 5

Tohle je příběh naprosto ze života. Na téma tchýně ať už z pohledu muže či ženy toho bylo řečeno a napsáno hodně. Někdy milující matka prostě nedokáže překousnout vztah svého "dokonalého" syna k z jejího pohledu "nedokonalé" ženě. Protože jen matka ví, co je pro jejího syna nejlepší. Bere za svou povinnost bojovat o něj všemi prostředky. Tato kniha je napsána velmi vtipně a poutavě, kdy nejvíc mě baví nečekaný závěr knihy.

DK197
22.05.2020 3 z 5

KNIHA: Kdybych to netušila, nevěřím, že toto a "Deník citového vyděrače" napsala stejná autorka. Nebo tam ten styl lépe seděl, nevím... Každopádně nápad dobrý, ale zpracovat to šlo lépe. Přijde mi, že scény na sebe navazovaly příliš skokově. Některé události byly navíc podané retrospektivně - třeba jen drobnou zmínkou v hovoru... Chápu, že autorka psala útlé knihy, ale šlo to podat plynuleji. Víc si pohrát s gradací, atmosférou a nastínit více střetů mezi tchýní a hrdinkou. Docela zklamání.

Svamburger
19.05.2020 5 z 5

Za mě nejoblíbenější kniha od paní Monyové. Neskutečně čtivá a zábavná chuťovka plná trefných hlášek. Když zrovna dostanu chuť na nějaké to počtečníčko pro ženy, s radostí sáhnu po této autorce. I když u tohoto humorného majstrštyku si zase tak úplně nejsem jistý, zda to Simona nepsala spíš pro pány. Že bych si snad z knihy vzal nějaké to ponaučení? Jakože – pánové, je moc dobře, že pro svou maminku uděláte první poslední, ale zase tak moc to nepřehánějte, nebo by vás taky mohla vaše dráha polovička kopnout brzy do prd..e. Všeho moc škodí... a asi to platí i u lásky. Špatné není ani filmové tv zpracování, jež se vcelku drží knižní předlohy.

majík1
26.04.2020 5 z 5

Bezvadná kniha - doporučuji

Angelika92
29.03.2020 5 z 5

Knihy této autorky mám velmi ráda. Dají se rychle přečíst a nemůžete od nich odtrhnout oči. Viděla jsem i filmové provedení.

lucie.dc
28.03.2020 4 z 5

Rozcilovaly me postavy? Ano a jak!! Ale bylo to dobre napsane, takze se to cetlo samo, ze jsem nepreskocila ani stranku, a to je u me zazrak. Jen konec jsem cekala jiny, porad jsem cekala na tu tresnicku na dortu, ktera neprisla.

Hynek byl zabednenec, Sylvie, uz jen pro svuj vek, hlupacka, ktera si nechala sypat popel na hlavu a jeji postava upadala do pateho kola u vozu a tchyne? Kam se hrabe ta moje, ktera "jen" nosila clanky o hysterkach s tim, ze jsem to cela ja nebo ze se ma synacek seznamit se sousedovic dcerou, maji traktor, je to dobra partie... no ne? A to se nebavim o silenostech spojenych s tim, kdyz si udelal neco sam (treba si uklidil drobky po sobe)q, nedej boze pro me, to bylo vycitek a reci kolem otroceni jejiho syna!

Na konci jsem nemohla uverit, ze je to konec, vsak to je na dalsi pokracovani a ja bych ho hrozne chtela cist... :D

Nesudme knihu dle obalu :D

Radka1911
03.02.2020 4 z 5

Knížky Simony Monyové jsou krátké a dobře napsané oddechovky. V tomto případě jsem příběh poprvé viděla zfilmovaný a film se mi líbil víc. A takovou tchýni - tu bych teda nikdy zažít nechtěla.

Miretti
02.01.2020 5 z 5

Říkám si,do jaké míry jsou knihy paní autorky autentické.. tato byla taková svěží oddychovka, pokud pominu chování dospělého muže, lékaře k tomu. Jo, jeho máti to měla dobře vymyšlené, leč kdo jinému jámu kopá..
Knihy paní Monyové mě baví, škoda jejího mladého života...

twigxi
14.12.2019 3 z 5

Prijemna, jednoducha oddechovka u ktere se nemusite moc zamyslet, ale pekne si u ni odpocinete.

Surikata369
28.08.2019 4 z 5

Kniha (spíš knížka) mě bavila. Je to má první od této autorky a už teď mě je jasný, že ne poslední. Jediný co mě maličko mrzelo, bylo její tloušťka, respektive hubenost :D Mám radši knihy, do kterých se můžu pořádně začíst, ale ani to ji neubralo na ryze kladným hodnocení, pač byla psaná dost svižně a docela vtipně. A to, že mě skoro (vlastně všechny) postavy štvaly? To už je věc jiná, to pro mě s hodnocením knížky nemá co dělat :) Tahle knížka rozhodně neurazí.