Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 573 169

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy

Všichni jsou bez viny.
Všichni jsou vinni.

boeink
03.10.2021 4 z 5

Kniha o složitých rodinných vztazích.
Když jsem po knize sahala, očekávala jsem, že Diana bude taková ta klasická tchyně, trochu mrcha, která se plete do věcí, do kterých jí nic není, prostě nesnášenlivá stará čarodějnice ;-). Ale během čtení jsem pochopila, proč se zachovala tak, jak se zachovala.
Kniha se čte svižně, po krátkých kapitolách, ve kterých se střídají pohledy tchyně a snachy a to mi vyhovovalo.

iška
29.09.2021 4 z 5

Jsem dcera, matka, tchyně a tchýni jsem měla. Tak vím, jak bývá složité skloubit úhly pohledů a názorů na věci v našem životě. Chce to velký ranec tolerance a pochopení. Bylo to dobře napsáno, jen mi vadilo docela dost tiskových chyb - i když zrovna za to autorka nemůže.

Amy27
23.09.2021 5 z 5

Opravdová pecka! Bála jsem se, že to je zase "insta mnoho povyku pro nic", ale byla to skvělá čtecí zábava.

Knihou nás provází snacha a tchyně (překvapivě) a střídá se minulost a přítomnost. Kapitoly jsou krátké a přehledné. Důležitá je komunikace! O tom to celé bylo, je a bude. Dlouho se mi nestalo, že by mě kniha bavila od první strany, prvního odstavce... Hltala jsem ji, jak už dlouho žádnou jinou! Napínavá, humorná, dojemná, k zamyšlení a až na některé fáze (nemůžu spoilerovat) - bezchybná!

kytarka
23.09.2021 5 z 5

Tohle bylo hodně zajímavé a napínavé čtení. Příběh rodiny kde hlavní roli hraje tchyně, kterou ne každý má rád.

Anna 13
19.09.2021 4 z 5

Začíst se a oblíbit si postavy nebylo úplně snadné a nějakou dobu mi to trvalo. Pak se ovšem příběh rozjel a ke konci byla kniha již doslova neodložitelná...

Sally Hepworthová je pro mě autorkou, jejíž příběhy vždy překvapí. Jakkoliv obyčejné a jednotvárné se na prvních stranách zdají být.
Její RODINA ODVEDLE je jedním z mála thrillerů, které si člověk zapamatuje. A nádherný ženský román TAJEMSTVÍ PORODNÍCH BAB se stal pro citlivě a vrstevnatě zpracované téma mou srdcovou záležitostí.
Přesto jsem na TCHYNI neměla velká očekávání.

Případ Dianiny smrti mi přišel tak zapeklitý, až se zdál nerozluštitelný, aby zůstal uvěřitelný. Dlouho mě hnala vpřed právě jen touha zjistit, jak to celé bylo...
Někde uprostřed se to ovšem překlopilo a já pocítila soucit s hrdiny, jejichž jednání jsem toužila pochopit. Nakonec mi to přišlo všechno vymyšlené tak šikovně, že jsem se do čtení nadchla.
Autorka zvolila formu retrospektivy a střídala dvě vypravečky, z nichž jedna byla natolik rozporuplná, že jsem si ji začala dost užívat. Plně jsem tu ženu však docenila, až když bylo pozdě...

Myslím, že pro témata, která začala Sally Hepworth ke konci vyprávění otevírat, pro děsivé vyústění a pro samotnou postavu Diany si budu knihu ještě dlouho pamatovat.

První polovina knihy byla méně záživná a vleklejší, děj měl dle mého i pár nevychytaných drobností, které rušily či působily odfláklejším dojmem - proto nemohu dát pět hvězd.

Z větší části to byla ale zábava... Honba za odhalením pravdy a originální procházka myšlenkovými pochody dvou znepřátelených žen.

Za mě dobrý!

Pajic21
17.09.2021 4 z 5

Zábavná a napínava kniha, stejně jako předchozí od autorky. Sice možná trochu pomalejší rozjezd, ale poté už nešla odložit.

evaval
16.09.2021

Kniha se čte velmi rychle a musím říct, že jsem myslela, že to bude "typická" tchyně, ale pozor. Nepodlehněte předsudkům. Nakonec jsem musela svůj názor přehodnotit a četbu jsem si užila.

LintuShelly
16.09.2021 2 z 5

Kniha se dá přečíst rychle. Nedělalo mi problém orientovat se v čase a ději postav. Často se dá odhadnout dej příběhu. Příjemná oddechovka když není co číst.
+ popsání psychické stránky tchyně a snachy.

slamenka
13.09.2021 3 z 5

Já musím být trochu kritická ke knize. Ano četla se rychle a svižně. Střídají se zde různé pohledy postav, minulost a součastnost. Ale než se to rozjelo... Už na začátku víte, že to není sebevražda, ale potvrdí se to až po třetině příběhu... a čekala jsem trochu WOW konec, ale ten se neudál. Takže po dějové stránce je to takový slabý průmer. Co ale můžu vyzdvihnout je psychologie postav Lucy a Diany.

monika0356
11.09.2021 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, taková ta čtivá knížka řekla bych. Oddechovka.

alnahu
10.09.2021 4 z 5

Kniha začíná zvláštně smrtí Diany, která zprvu vypadá ,jako sebevražda. V příběhu se střídá současnost s minulostí a je vyprávěn dvěma ženami -snachou Lucy a právě Dianou, která je její tchýní. Jejich vzájemný vztah není zrovna nejlepší i tak si Diana svůj konec nezasloužila a kdo její život ukončil -to se dočtete v tomto napínavém příběhu.

Sabča92
08.09.2021 4 z 5

Od Sally Hepworth jsem před časem četla její Rodinu odvedle, která mě až tolik neoslovila. Za to Tchyně mě oslovila hned od přečtení samotné anotace a musím říct, že mě bavila po celou dobu čtení. V některých myšlenkových přestřelkách nebo typickém názoru jedné a názoru druhé jsem se dokonce sama poznávala. Ač jsem to nečekala, tohle byla kniha, kterou jsem nechtěla odložit. Tchyně se bude určitě líbit fanouškům knih Liane Moriarty.
Autorka píše vztahovky, kde se snaží udeřit na hlavičku problému. V podstatě se celý příběh točí pouze kolem šesti lidí, což je pro čtenáře rozhodně příjemnější. Celý příběh se odvíjí ve dvou časových rovinách, které se různě střídají. Sally si tentokrát nechala všechno rozuzlení až nakonec, a já sama byla nesmírně překvapená, protože jsem se vůbec netrefila se svými predikcemi.
Tchyně mě bavila, mrazila a ten závěr mě opravdu hodně překvapil. Ačkoliv ve vás zakončení může vyvolat nepříjemné pocity, tak za mě to není jen šokující ale také uvěřitelné.

TerezaRůža
07.09.2021 4 z 5

Čtivá knížka, originální pojetí vztahu snachy a tchyně. Příběh se mi moc líbil, jen mě trošku zklamal pro mě nedotaženej konec. Každopádně rozhodně jedna z těch lepších! :)

plamínek21
07.09.2021 2 z 5

Styl "rodin, manželů a sousedů odvedle".
Kniha nic nedá, vezme si však váš čas.

ArwenAragorn
06.09.2021 4 z 5

80%
"A ještě jedna věc," dodám, když už mi každý věnuje pozornost. "Jak už jsem vás upozornila několikrát, nejsem Lucyina matka." Složím ruce do klína. "Jsem její tchyně."

První knížka od autorky mě nijak neoslnila, proto jsem k Tchyni přistupovala s určitou nedůvěrou. Zbytečně. Dostalo se mi citlivě vyprávěného reálného příběhu s mnoha zvraty, který nutí k zamyšlení. Jde o psychologický rodinný román se skvěle zachycenými postavami, navíc velice čtivý a docela napínavý.
Musím doporučit!

Kantynka
04.09.2021 5 z 5

wau, tak tohle bylo skvělý! nepředvídatelný, skvěle se to četlo, děj ubíhal rychle a celkově jsem z knihy nadšená.
moc se mi vyšetřování smrti tchyně, postupné odkrývání rodinných tajemství a kapitoly ze současnosti i z minulosti.
tahle kniha podle mě nemá chybu a určitě si ji přečtěte!

book_loverka_
04.09.2021 5 z 5

Tchyně byla úplně super! Skvěle napsané návykové čtivo, které se nedalo odložit. Nejde tak úplně o thriller, ikdyž detektivní zápletku tu máme, ale je to spíš rodinné drama. Mě to strašně bavilo, pořád jsem musela číst dál a zajímalo mě, jak se to všechno vyvrbí. Kompozice je retrospektivní střídající se se současností, takže jsem se vždycky nemohla dočkat další kapitoly. Není to knížka, která vám změní život, ale tak krásně u toho vypnete! Budete přemýšlet jen nad Lucyinou rodinou a nad tím, kdo vlastně za zločinem stojí. Závěr překvapil a já moc doporučuju!

koki.veru
23.08.2021 5 z 5

Krásná knížka, zajímavý příběh. Obzvlášť mě bavilo, že každá kapitola byla psaná buď z jiné doby (minulost x současnost) nebo z pohledu jiné osoby. Vůbec jsem se při čtení nenudila, těšila jsem se na každou další kapitolu a byla zvědavá jak to vůbec skončí.

Renatecka
22.08.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobře se mi četla. Doporučuji.

Sally Hepworth
australská, 1980