Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 572 168

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law , 2019

keselylenka
23.05.2022 5 z 5

Když si tohle přečtete nebudete možná svou tchýni milovat více, ale rozhodně nad ní začnete přemýšlet a možná ji i začnete chápat. Tahle kniha má tak málo stran, že ji v pohodě sfouknete za den, ale odehrává se v ní tolik emocí, tolik myšlenek, tolik pravdy. Skvělé

Michaellla
22.05.2022 5 z 5

Od knihy jsem neočekávala nic a nakonec jsem byla mile překvapena. Příjemné čtení na dva večery. Bavily mne všechny časové linky. Možná si od této autorky ještě něco přečtu :)

cornetka
19.05.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale chybělo mi takové to "wau". Zajímavé bylo vyprávění z pohledu různých osob.

jasmína
17.05.2022 5 z 5

Opět mě autorka dokázala překvapit, ale trošku jsem to čekala díky mé mamce, která se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.....

Napínavé do samotného konce.....

mona.benny
13.05.2022 5 z 5

Bavila mě, svižný rázný děj, konec žádné velké wau ale i tak doporučuji

Rosana
10.05.2022 3 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila, a to podle pozitivních recenzí zde, na Databázi knih, a taky podle docela dlouhé čekací doby, než byla k mání v knihovně. Nemůžu říci, že se mi kniha nelíbila, ale ani, že se mi bůhvíjak líbila. Námět knihy se mi líbil. Ovšem vadila mi spousta chyb a mnohdy "kostrbatý" překlad či slovosled ve větách, za to nemůžu dát plný počet hvězd, jelikož toto mi vždycky zkazí požitek z knihy.

zdenaR
07.05.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá, střídání časových rovin se mi líbilo.
Pohled na věci z obou stran byl zajímavý, vykreslení postav velmi dobré.

Anitram22
05.05.2022 5 z 5

Tato kniha mne velice mile překvapila. Děj vyprávěný z pohledu tchyně a snachy, se mi velmi líbil. Krásně popsané rodinné vztahy, s tím, že ne vždy je vše tak, jak se na venek jeví. Knihu určitě doporučuji. Doma už mám i Hodnou sestru ;-)

Bara52
05.05.2022 4 z 5

Prijemna knizka, od autorky uz druha,kterou jsem cetla,a obe se mi libily, akorat si uz nepamatuju, jaka byla ta prvni :) coz bude problem i teto, za rok nebudu vedet ani, ze jsem ji cetla. Ale cetla se opravdu dobre, proto 4 hvezdy a doporucuji.

Januli
15.04.2022 4 z 5

Musím říct, že autorka moc dobré popsala rodinné vztahy. A vražednik pro mě byl až na posledním místě, co mě zajímalo. Jsem s knihou moc spokojená.

Toňula
10.04.2022 4 z 5

Zajímavý příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách dvěma hrdinkami o lidských chybách a slabostech, ale také o síle a mnoha podobách mateřské lásky a o komplikovanosti rodinných vztahů.

Dagmar58
08.04.2022 4 z 5

V příběhu nechybí napětí, knížka se dobře četla a potvrzuje se, že je mezi lidmi velmi důležitá komunikace, nikdo neumí číst myšlenky druhého člověka.

Haduwig
31.03.2022 5 z 5

Výborný příběh, který je plný napětí, vzájemného ne/pochopení a větších či menších tajemství. Oceňuji hlavně hloubku a mnohovrstevnatost vzájemného vztahu snachy a tchyně, i to, jak se vyvíjí jejich charakter a já jako čtenář na ně postupně měním názor. Lehce nespokojená jsem pouze s rozuzlením, uměla bych si představit jiné, ale i tak je to velmi dobrá kniha.

cmelda26
21.03.2022 4 z 5

Aneb nic není tak jak se na první pohled vypadá.

katynka78
11.03.2022 4 z 5

Konečně jsem se k této knize dostala. V knihovně neustále půjčená a bylo nutné si udělat rezervaci.
Vzhledem k tomu, že je toto první kniha, co od autorky čtu, tak jsem si ji teda nejprve půjčila.
Musím říct, že styl psaní mi velmi vyhovuje. Krátké, svižné kapitoly, které neokecávají zbytečnosti okolo, ale jdou přímo k věci a řeknou vám to, co potřebujete vědět, abyste se dostali k jádru pudla.
Střídání minulosti a přítomnosti dvou hlavních postav tedy tchyně a snachy mne velice bavilo, udržovalo to moji pozornost, nutilo mne dál číst.
Nebyly tam žádné nejasnosti typu, že by něco spisovatelka zapomněla, to nemám ráda.
Vše se vyvíjelo postupně, jak příběh, tak zápletka, tak i moje sympatie či antipatie.

Z knihy jsem si odnesla opravdu to, co už v životě vím, ale občas to pomíjím a to, že komunikace je klíčová, že nelze předpokládat, že ten druhý čte myšlenky či pochopí mé jednání, aniž bych to vysvětlila.
S postupem času dovedete tchyni pochopit, ale i přes to pochopení si uvědomíte, že ona sama pochopila příliš pozdě, že byla přísná nejen k sobě, ale hlavně k ostatním okolo. A ani toto pochopení nezabránilo jejímu skonu. Bohužel.
Jako máma sice můžu souhlasit s tím, že se nemá dětem uhlazovat cesta, ale ona ji neuhlazovala vůbec, ona nebyla tou pravou oporou a když jí chtěla začít být, bylo už pozdě.
Toto není spoiler, píšu v obecné rovině. Tak se do toho pusťte, ať víte, o co jde. Bylo to moc fajn čtení. Vřele doporučuju.

JustWomen
06.03.2022 2 z 5

Román pro ženy, o životě a touze po uznání, o vztazích, motivaci, smrti. Jednoduchý děj, nenadchne, neurazí, určitě jsem četla lepší knihy o životě.

Hvězdinka
04.03.2022 3 z 5

Spíše rodinné drama než thriller, vyšetřování příčiny smrti Diany tu bylo spíše třešničkou na dortu, řešily se tu hlavně rodinné vztahy. Za mě pomalejší, takový průměr.

Tereziee
04.03.2022 4 z 5

Ke komentáři k této knize se vracím s poměrně velkým odstupem. Většinou si děj thrilleru pamatuju pár dní po dočtení a pak jej vypouštím. Tchýni si ale pamatuju velmi dobře. Gradovalo zde napětí a opravdu bylo těžké odhadnout pachatele.

jeny-v
23.02.2022 5 z 5

„Každý, a nezáleží na věku, touží po uznání své matky. A každý, ať už je to kdokoli, touží po uznání své tchýně.“ Nedlouho po přečtení Hodné sestry jsem se s chutí pustila i do této knihy. Souhlasím, že na tomto románu je skvěle odvedená práce. V jádru - výborný námět, krátké a poutavé kapitoly, znamenitý děj k přemýšlení o rodičovství, vztazích i neplodnosti. Na pozadí domnělé sebevraždy se v rozmezí deseti let odkrývá kontinuita mezi Dianou, Lucy a Nettie. Všechny tři ženy se snaží udržet si co nejlepší tvář matky, snachy, švagrové, dcery, ale i tchýně: „Jenže na mých zkušenostech nezáleží, protože tchýně mohou říkat i to, co není pravda. A jestli lžou, nebo si to jen špatně pamatují, je úplně jedno.“

ErčaV.
13.02.2022 5 z 5

Kniha mě chytla hned od samého začátku. Parádně se čte a děj pěkně plyne. Je opravdu napínavá a těžce se odkládá. Občas jsem v tom viděla i svoji tchýni. Opravdu knihu doporučuji přečíst.

Sally Hepworth
australská, 1980