Taxis a ti druzí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vladimír David sestavil tuto poutavou knihu z vyprávění několika osobností spojených s Velkou pardubickou; čtenáře provází velký fanoušek Velké pardubické herec Rudolf Deyl starší, jezdci Václav Chaloupka, Pavel Liebich, Eva Palyzová a Kamil Kuchovský, trenér Václav Čermák, startér dostihu Jiří Šindler a historik Velké Miloš Svoboda. Kapitoly : Pardubice, Dostihy, Toť hecmeistr se dvěma sviperiny a smečkou barevných psú, Z první Velké pardubické jsem byl úplný jelen, Do Pardubic jezdíme vždy s nadějí, že všecko dobře dopadne, Pardubice kontra Liverpool, Tak už jsem zase přijel Pardubice o něco oloupit, Sedím na koni, již jsme na to dva, Ješte ne, ješte ne, ještě to nepustím...Start, Právě bylo odstartováno, Taxix, Taxis a zase Taxis, Irská lavice ? Dost problematický skok, Napětí mezi diváky: copak se asi děje za lesíkem ?, Chybou je dohánět v oranici jinde ztracený čas, V minulých letech se na náměstí motalo moc lidí, Pozor, ani následujíci skoky nelze podceňovat, Ruda Popler ? Džentlmen každým coulem, Nesoustředit se na nevinnou překážku múže znamenat i konec dostihu, Na závodišti nepadaní jenom jezdci a koně, Sníženým přistáním je Hadí příkop vpravdě skokem pekelným, Na Velké vode skončilo dostih už mnoho favoritú, Lajdačení koní na těchto překážkách se nevyplácí, Blíží se konečná fáze dostihu, Anglický skok-múj osud, Finiš za lesem se mi dařil, Ženy v sedle, Bez Arnolda by to v Pardubicích už asi nešlo, Tisíce příznivcú jim přály-osud rozhodl jinak, Fandil bych tomu zas, Galérie Velké pardubické, Než se postaví na start Velké pardubické....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93522/taxis-a-ti-druzi-93522.jpg 4.46
Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Kruh (Hradec Králové)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Taxis a ti druzí

Přidat komentář
Mirka2778
29. března

Dneska máme záběry z několika kamer z každého metru tohoto legendárního dostihu. V roce 1987 tomu tak nebylo. I proto jsme touto knížkou dokázali donekonečna listovat a listovat. A z povídání jak to vidí jezdec, divák či startér čiší taková opravdovost, že chápete proč se každým rokem vracejí.

berau
13.09.2016

Lepší kniha o Velké zřejmě není. Vladimír David pojal knihu jako rozhovory s několika předními osobnostmi tohoto závodu a myslím, že se to povedlo náramně, především vzpomínky Rudolfa Deyla staršího, stojí opravdu zato.


Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej

Štítky

Velká pardubická koňské dostihy koně překážkové dostihy

Autor a jeho další knihy

Vladimír David
česká, 1931 - 2009

Kniha Taxis a ti druzí je v

Právě čtených1x
Přečtených9x
Knihotéce10x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x