Tave-šala a další příběhy

Tave-šala a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62160/bmid_tave-sala-a-dalsi-pribehy-e3S-62160.jpg 4 30 5

Soubor povídek z Divokého západu. První z nich, zkrácený text románu „Mezi supy“, vycházel na pokračování v časopisu Ohníček v roce 1967 s ilustracemi Jaromíra Vraštila. Kniha je doplněna povídkami Blizzard, Zpívající voda, Slepý výstřel, Synové Upsaroků, Old Cursing-Dry a anekdotou Hořčicoví indiáni.

RoBertino27
10.01.2021

Návazné Vinnetou mezi beduíny a Satan a Jidáš vydal na pokračování časopis ABC ve svém 13. ročníku v příloze ABC do kapsy pod názvem Mezi supy s ilustracemi Zdeňka Buriana.

MartyManCZ
28.07.2020 2 z 5

Aaaah nuda, nejlepší asi Blizzard, jinak si na nic z toho nevzpomenu, nebavilo mě to. Už mě asi omrzelo to, jak ty dva nikdy nikdo nedostane, jsou nejlepší, nesmrtelný, všechno jim vyjde, ani minimálně neklopýtnou, jsou sterilní, nesympatický, hrozný, bože! Zklamání

mtrefil1
07.05.2020 5 z 5

Druhá část Mayovy povídkové knihy Po cizích stezkách (tou první jsou Různá dobrodružství). Kniha je graficky velmi povedená a všechny povídky jsou čtivé a zábavné. Horší je to s výběrem povídek. První povídka - Tave-šala je tak trochu zbytečně zkrácený a převyprávěný román Trampem v Sonoře, který se rozhodně vyplatí číst celý i s dalšími dvěma díly (Vinnetou mezi Beduíny a Satan a Jidáš). Druhá a pátá povídka (Blizzard, Old Cursing-Dry) jsou z již zmiňovaného cyklu Po cizích stezkách. Třetí a čtvrtá povídka jsou Mayova starší díla - Kouzelná voda a Synové Upsaroků. Poslední, šestá povídka, je humorná anekdota Hořčicoví indiáni, která pochází z výborného románu Petrolejový princ. Celkově vzato - povídky jsou vynikající, ovšem jedná se o docela podivnou směs zkrácenin, výtržků a úplně nesouvisejících povídek.

danny_21
19.12.2018 2 z 5

Opět průměrná sbírka povídek, z nichž nejlepší je hned ta titulní - 40 %

Berken
17.01.2017

Kniha která byla první kterou jsem přečetl od Karla Maye. Znám všechny filmy,ale toto byla první kniha. Naprosto mě uchvátila a pokračoval jsem i v dalších knihách.
Doporučuji!!!

1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Tave-šala a další příběhy je v