Tatínku, ta se ti povedla

Tatínku, ta se ti povedla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118/tatinku-ta-se-ti-povedla.jpg 5 289 50

Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. Dříve jim vyprávěla maminka, ale protože jí nezbývalo mnoho času (v domácnosti je vždy co na práci), převzal její úlohu tatínek. On by nejraději pohádky četl, jenže Petřík a Petruška s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. A to není vůbec jednoduché! Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho potomkům vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka. Něco už napovídá sám její název.... celý text

Barbora412
22.04.2024 5 z 5

Tu jsme četli našim dětem a všichni jsme ji milovali.

Magdaléna254
04.04.2024 5 z 5

Když byly synovi asi 2 roky, četli jsme ji tak často, že ji umím zpaměti... :D
Rádi se k ní i po letech vracíme, což je fajn, když ji " čtu" můžu mít večer zavřené oči :D ...

Briv
17.02.2024 4 z 5

* Milá dětská knížka s originálními pohádkami. Také zrovna nemám velké vypravěčské nadání, takže tatínka naprosto chápu:)

elenai
12.02.2024 5 z 5

Pan Zdeněk Svěrák je prostě tutovka a jistota, že půjde o inteligentní příběh s takovým tím lidským teplem. Kniha je plná laskavého humoru, tak svěrákovsky typického, ale bohužel docela kraťoučká. Těch pohádek mohlo být klidně více. :) 90%

Noctua8
17.08.2023 5 z 5

Prostě a jednoduše - milé :-)

harena
28.11.2022 5 z 5

Zábavné a příjemné čtení, jak jsme od pana Svěráka zvyklí. Bavilo nejen moje vnučky, ale i mne.

huhuhu
30.08.2022 5 z 5

Milé svěrákovské počtení pro malé i velké.

Astridka
18.05.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla asi tak za 20 min. a u toho jsem se asi tak 50. zasmála. Kniha se mi moc líbila a můžu jen doporučit.

Aknel26
27.07.2021 5 z 5

Parádní knížka! Vtipný příběh a jako vždy skvělé ilustrace mého oblíbence Adolfa Borna. Patří ovšem k těm knížkám pro děti, které si možná ještě víc užijí jejich rodiče. Malým čtenářům (či posluchačům) se líbí příběh, dospělí ale ocení i slovní hříčky a lehký sarkasmus. A v tom je pan Svěrák prostě mistr.

EmokeII.
15.06.2021 4 z 5

Četla jsem já jako dítě, teď čtu svým dětem. Má to nápad.

NinaZPohádky
17.03.2021 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších pohádkových knih mého dětství, která (troufám si říct) může obohatit i spoustu dětí dnes. Není nad kvalitní pohádky :)

hojchna
02.12.2020 5 z 5

5 hvězdiček za Lomnici nad Popelkou :D knížka nás bavila a dokonce četl i tatínek :)

Anička2011
05.10.2020 3 z 5

Nic moc

Boďas
29.09.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení a pro druhaka. Knizka bavila celou rodinu. Nic vtipné vyprávění.

RMarkéta
17.07.2020 5 z 5

Moc milá jednohubka. Já jsem se při čtení smalá tak, až mě rozbolela bránice. Svérákův humor je naprosto okouzlující a jeho hraní si s českým jazykem nemá sebemenší chybičku. Maminčina nejdelší věta mě dostala do kolen. V tomhle se musí najít každý. Vždyť je to jako s Bakaláři. Díky této milé knížce se ze mně stal zase předčítač.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Knížka kterou napsal pan Svěrák a ilustroval pan Born prostě nemůže zklamat,no ne?

Lucy6827
20.02.2020 5 z 5

Super kniha! Hlavně jak maminka řekla jednu dlouhou větu... Jako u nás doma :)

Monike
25.01.2020 5 z 5

"Pan ucitel" jak mu doma rikame opet nezklamal. Napadite, ftipne a ctive. Kluci i ja spokojeni.

Knižní střípky
06.08.2019 5 z 5

Při úklidu dceřiny knihovny mi padla do rukou tato skvělá knížka. Svého času ji můj muž musel naší dceři předčítat opakovaně. Tak jsem si na chvíli sedla a knihu si po letech znovu přečetla. A opět musím konstatovat, že se dceři vůbec nedivím, že ji měla ráda. Je to milé a vtipné povídání, jaké umí navodit jen pan Svěrák. Jeho rukopis je zde čitelný, kdo ho zná, tak ho pozná. Doporučuji malým i velkým jako milé zastavení v tomto uspěchaném světě.

gretl74
19.05.2019 4 z 5

Pěkné, milé, taková svěrákovská spolehlivá jistota. Jen jsem těch pohádek čekala o trochu víc.

pro děti od 6 let

Zdeněk Svěrák
česká, 1936
2013  87%Po strništi bos
2000  95%Dobytí severního pólu
2008  82%Povídky
2011  88%Nové povídky
2009  93%České nebe

Kniha Tatínku, ta se ti povedla je v