Tatínku, ta se ti povedla

Tatínku, ta se ti povedla https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108181/tatinku-ta-se-ti-povedla-108181.jpg 5 289 50

Vyprávění dětem na dobrou noc. Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. On by nejraději pohádky četl, jenže jeho děti s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka.... celý text

Barbora412
22.04.2024 5 z 5

Tu jsme četli našim dětem a všichni jsme ji milovali.

Magdaléna254
04.04.2024 5 z 5

Když byly synovi asi 2 roky, četli jsme ji tak často, že ji umím zpaměti... :D
Rádi se k ní i po letech vracíme, což je fajn, když ji " čtu" můžu mít večer zavřené oči :D ...

Briv
17.02.2024 4 z 5

* Milá dětská knížka s originálními pohádkami. Také zrovna nemám velké vypravěčské nadání, takže tatínka naprosto chápu:)

elenai
12.02.2024 5 z 5

Pan Zdeněk Svěrák je prostě tutovka a jistota, že půjde o inteligentní příběh s takovým tím lidským teplem. Kniha je plná laskavého humoru, tak svěrákovsky typického, ale bohužel docela kraťoučká. Těch pohádek mohlo být klidně více. :) 90%

Noctua8
17.08.2023 5 z 5

Prostě a jednoduše - milé :-)

harena
28.11.2022 5 z 5

Zábavné a příjemné čtení, jak jsme od pana Svěráka zvyklí. Bavilo nejen moje vnučky, ale i mne.

huhuhu
30.08.2022 5 z 5

Milé svěrákovské počtení pro malé i velké.

Astridka
18.05.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla asi tak za 20 min. a u toho jsem se asi tak 50. zasmála. Kniha se mi moc líbila a můžu jen doporučit.

Aknel26
27.07.2021 5 z 5

Parádní knížka! Vtipný příběh a jako vždy skvělé ilustrace mého oblíbence Adolfa Borna. Patří ovšem k těm knížkám pro děti, které si možná ještě víc užijí jejich rodiče. Malým čtenářům (či posluchačům) se líbí příběh, dospělí ale ocení i slovní hříčky a lehký sarkasmus. A v tom je pan Svěrák prostě mistr.

EmokeII.
15.06.2021 4 z 5

Četla jsem já jako dítě, teď čtu svým dětem. Má to nápad.

NinaZPohádky
17.03.2021 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších pohádkových knih mého dětství, která (troufám si říct) může obohatit i spoustu dětí dnes. Není nad kvalitní pohádky :)

hojchna
02.12.2020 5 z 5

5 hvězdiček za Lomnici nad Popelkou :D knížka nás bavila a dokonce četl i tatínek :)

Anička2011
05.10.2020 3 z 5

Nic moc

Boďas
29.09.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení a pro druhaka. Knizka bavila celou rodinu. Nic vtipné vyprávění.

RMarkéta
17.07.2020 5 z 5

Moc milá jednohubka. Já jsem se při čtení smalá tak, až mě rozbolela bránice. Svérákův humor je naprosto okouzlující a jeho hraní si s českým jazykem nemá sebemenší chybičku. Maminčina nejdelší věta mě dostala do kolen. V tomhle se musí najít každý. Vždyť je to jako s Bakaláři. Díky této milé knížce se ze mně stal zase předčítač.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Knížka kterou napsal pan Svěrák a ilustroval pan Born prostě nemůže zklamat,no ne?

Lucy6827
20.02.2020 5 z 5

Super kniha! Hlavně jak maminka řekla jednu dlouhou větu... Jako u nás doma :)

Monike
25.01.2020 5 z 5

"Pan ucitel" jak mu doma rikame opet nezklamal. Napadite, ftipne a ctive. Kluci i ja spokojeni.

Knižní střípky
06.08.2019 5 z 5

Při úklidu dceřiny knihovny mi padla do rukou tato skvělá knížka. Svého času ji můj muž musel naší dceři předčítat opakovaně. Tak jsem si na chvíli sedla a knihu si po letech znovu přečetla. A opět musím konstatovat, že se dceři vůbec nedivím, že ji měla ráda. Je to milé a vtipné povídání, jaké umí navodit jen pan Svěrák. Jeho rukopis je zde čitelný, kdo ho zná, tak ho pozná. Doporučuji malým i velkým jako milé zastavení v tomto uspěchaném světě.

gretl74
19.05.2019 4 z 5

Pěkné, milé, taková svěrákovská spolehlivá jistota. Jen jsem těch pohádek čekala o trochu víc.

pro děti od 6 let

Autoři knihy

Zdeněk Svěrák
česká, 1936
Adolf Born
česká, 1930 - 2016

Kniha Tatínku, ta se ti povedla je v