Tatínkova holčička

Tatínkova holčička https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8335/bmid_tatinkova-holcicka-UK9-8335.jpg 4 256 68

Ellie Cavanaughové bylo teprve sedm, když byla její starší sestra Andrea zavražděna. Právě ona tehdy ukázala rodičům skrýš, kde se znetvořené sestřino tělo našlo. Dramatická událost poznamenala celý Elliin příští život, neboť rodiče ji od počátku svým způsobem vinili z tragédie a vyčítali jí, že jim o skrýši neřekla hned tu noc, kdy Andrea zmizela. Matka ze zoufalství začne propadat alkoholu. Díky svědectví malé Ellie je uvězněn muž, o jehož vině byla přesvědčena. Ten také, jakkoli svou vinu vytrvale popíral, strávil příštích dvaadvacet let ve vězení. Pátrání však mnohem později odkryje nová děsivá fakta, která postaví tehdejší sestřinu vraždu do zcela jiného světla. S každým dalším zjištěním je Ellie, z níž se mezitím stala novinářka, blíž a blíž nebezpečnému střetu se zoufalým vrahem. Ellie je však tentokrát odhodlána zjistit pravdu za každou cenu a nechat si ji pro sebe.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

Daddy´s Little Girl , 1997

Tom.Majka
Tom.Majka
22.12.2022

Mně se to líbilo a to velmi, četlo se to moc dobře, krátké kapitoly, prostě skvělé.

čef
čef
13.11.2022 5 z 5

Trochu nadprůměrný thriller z pera velmi plodné autorky. Velmi svižně odvyprávěný příběh sestry zavražděné mladé dívky, která se rozhodla nesmířit s propuštěním jejího vraha a píše proto blog o vlastním pátrání. Při tom je stále ohrožována a musí se bát o život. Tedy tématicky nic extra, zpracování však na výši.

Česneksmedem
Česneksmedem
11.03.2022 4 z 5

Na začátku této knihy (jak už to tak často bývá) je upozornění o nedovoleném užití, ovšem (nadužívané a rádoby moderní slovo „nicméně“ nepoužívám) zde je jasně uvedeno, že výjimkou jsou krátké citace nebo odkazy, které tvoří součást kritického hodnocení. Tak takhle je to něco jiného!
Kniha začíná vraždou mladinké Andrei Cavanaughové, ale brzy se (i zde by šlo „nicméně“) hlavním tématem knihy stává vyšetřování její sestry Ellie, která je novinářka. Celou knihou se vine nit, jenž nás má utvrdit v tom, že bohatí a vlivní mohou prakticky všechno. Z toho je patrné, že Ellie půjde záhy o život. Není to nijak drastická detektivka, takže se nemusíte bát do ní pustit.

laura
laura
04.05.2021 5 z 5

Nejspíš nejlepší kniha Mary Higgins-Clarkové... Kniha, která vám ukradne srdce, a to srdce vás nepřestane bolet, ani když ji dočtete. Čtivé, syrové, bolavé.

Příběh, ke kterému se jistě za čas vrátím. Napínavý od začátku až do konce, plný naděje, která ač neustále zhasíná, se zase rozsvěcí, plný napětí, bolesti a lásky...

Krásná!

bononi
bononi
09.10.2020 4 z 5

Detektivky nikdy nečtu, ale tato kniha mě zaujala obalem ???? Vůbec nelituji. Děj plyne svižně - pořád nějaká akce. Možná, že si od autorky přečtu i něco jiného.

wlado
wlado
09.10.2020 3 z 5

Dobré čítanie, no nebudem sa ku knihe vracať.

jprst
jprst
06.07.2020 4 z 5

Jeden z lepších autorčiných detektivních příběhů, dostatečně napínavý, aby lákal k přečtení na jeden zátah.

Alienn
Alienn
09.04.2020 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha, tentokrát mě hlavní hrdinka občas docela štvala, ale jako detektivka určitě stojí za přečtení.

Jenny055
Jenny055
21.02.2020 4 z 5

Mary Higgins Clark je moja obľúbená autorka a ani táto kniha ma nesklamala, hoci si myslím, že má aj oveľa lepšie. Príbeh ma pohltil od začiatku a bola som naozaj zvedavá ako to dopadne. Ale koniec sa mi zdal veľmi rýchly, bez podrobnejšieho vysvetlenia, len také konštatovanie, kto ako dopadol... preto tú jednu hviezdičku dolu dám.

lancelot
lancelot
12.02.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, četla se dobře. Příběh nebyl vyloženě špatný, ale na lepší hodnocení to není.

karinga
karinga
06.01.2020 4 z 5

Tatínkova holčička bylo opravdu napínavé čtení, jak už se to na správný detektivní thriller sluší. Než konečně odhalíte, KDO je vrahem, musíte se proplést pěkně zamotanými uličkami a na chvíli přesvědčila i mně, že za tím vším stojí někdo jiný. Tomu tleskám.
Hlavní hrdinka Ellie některé čtenáře (i postavy knihy) štvala svým šťouralstvím, což mi ale nevadilo, protože jí někdo sakra zabil sestru, ke které vzhlížela a ona se přes to prostě nedokázala ani po letech přenést, což se klidně může stát.
Co ale štvalo mě bylo přespříliš zbytečných detailů. Jednou, dvakrát si klidně přečtu, co nemilá Ellie zrovna jí a pije v jakém podniku, ale třikrát sedět nad jehněčím, to už se někomu zají.
(Víc v recenzi.)

pegasek
pegasek
03.09.2019 5 z 5

Kniha je skvela,strhne vas svym pribehem od uplneho zacatku a nuti vas t cist stale dal a dal,je to jedna z tech knih ,ktere stoji za to si precist

Fazolecek
Fazolecek
30.06.2019 4 z 5

Stránky odsýpaly, zajímavý námět, ale na můj vkus málo akční. Oddechová četba, která neurazí. Další knihy od autorky asi vyhledávat nebudu =)

Ráčkajda
Ráčkajda
21.04.2019 5 z 5

Super čtivé:-)

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
29.03.2019 5 z 5

Pěkně zamotaný, ale v závěru rozmotaný příběh, který nedal spát hlavní protagonistce a udělala dobře. Dokázala to, co se policii nepovedlo a navíc jako bonus odkryla další vraždu. Kniha se mi moc líbila. Prý je to nejlepší kniha Mary Clarkové, tak uvidím.

yetti74
yetti74
10.10.2018 5 z 5

Paráda, krásně se čte, jsem z knihy nadšená, za mě doporučuji.

adelapobudova
adelapobudova
02.03.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem právě teď dočetla. Vybrala jsem si ji náhodou a jsem z ní opravdu nadšená. Jako vraha bych určitě označila někoho jiného. Doporučuji přečíst!

ajasin
ajasin
18.02.2018 4 z 5

Klasika. Začnete číst a pak začnete být zvědaví a nedočkaví a musíte využít každou volnou chvilku, abyste se konečně dočkali rozuzlení. V tomto žánru dobré, trochu jiné a nápadité.

Nika91
Nika91
12.01.2018 5 z 5

Řekla bych, že jedna z nejlepších knih autorky. Přečteno na jeden nádech

konicekbily
konicekbily
29.11.2017 3 z 5

Standardni autorčin příběh neoplývá ničím navíc - někakým bodem zvratu. Čte se dobře, ale žádná velká překvapení v knize nečekejte. Dobrý relax z amerického prostředí.