Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

petrpospa
08.05.2023 4 z 5

Dobrý nápad, dobře napsané. Normálně bych to hodnotil plným počtem, teď 4 hvězdy jen proto, že plný počet už dnes ode mě dostal Patterson a Robotham.

vodovodnice
23.04.2023 2 z 5

Knížku jsem si sehnala a přečetla na základě recenzí a v 90% se recenze strefí i do mého vkusu, ale tentokrát jsem narazila na knížku asi pro jiné čtenáře.

Na můj vkus byla pro mne knížka... dost slabý čajíček. Některé situace mi přišly i dost přitažené za vlasy.
Ale styl psaní je fajn, čte se to dobře.
Ale knížku pošlu do světa, moc z toho odvařená nejsem.

Acquenta
06.04.2023 3 z 5

Nespoutaná, odvážná, tvrdá, ale zároveň citlivá..taková byla Marni...to napětí mezí ní a Francisem bylo od začátku znát, tudíž jsem nebyla ani překvapena, že.....knížka sice nebyla taková ta wow, ta nejvíc top ze světových ,, topek " , ale nápad se mi líbil a četla se dobře...teda až na popisky stahování kůže..doporučuji nečíst u jídla :-D

sipkulka
05.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka se pěkně četla, příběh zajímavý. Avšak více než 3 hvězdy dat nemohu a to z důvodu nesrovnalostí až věcí které naprosto postrádají logiku. Například: to jako tatér z festivalu nepoznal že je Sam žena?

Evaho73
01.04.2023 5 z 5

Táto kniha má vynikajúcu rovnováhu medzi romantikou, zločinom a tajomstvom.
Zaujal ma už prológ a následne jednoduchý dobre čitateľný štýl s originálnymi prvkami, ktorý si celkom podmanil moju pozornosť. Dej so zápletkou je prerozprávaný z viacerých perspektív a charakterom rozdielne postavy, ako napríklad tatérka a nábožný  policajt tvoria slušný základ aj na poukázanie rôznych predsudkov.

Terezk-a
22.02.2023 3 z 5

Knihu Tatérka jsem četla po knize Jeden z nás (Shari Lapena) a oproti knize od Shari to bylo slabé kafe. Stále jsem se nemohla začíst, spíše než aby mě kapitoly lákaly číst dál a kniha mě bavila a vtáhla do děje, jsem si spíše s každou další kapitolou říkala, ať už tu knihu mám proboha dočtenou. Napětí nic moc, zápletka nic moc, nějaké překvapení, aha moment, akce, strach...bohužel...

Ale třeba jsem jen náročný čtenář, který chce od knihy něco víc, něco na co bude ještě dlouho vzpomínat, něco co mu nedá ještě pár nocí spát. Nebo mi to prostě jen nesedlo, vzhledem ke kladným komentářům bych se nedivila...

Tato kniha pro mě byla jako další díl kriminálky co dávají v televizi 5x týdně, na který se podívám a za 3 dny už ani nevím o čem byl...

dlabikk
21.02.2023 5 z 5

Ajaj, nevím jak to všechno zvládnu přečíst. Další pro mne velmi slibná série. Opět posloucháno jako audiokniha a zatím nejlépe namluvená. To byl takový zážitek, že jsem měla i husí kůži při hlasu vražedkyně. Výborný námět. Nepředvídatelný děj. Jako audio mám celou sérii a moc se opět těším na paní Juřičkovou :o)

JezinkaJ
11.01.2023 4 z 5

Tematicky zajímavá a hodně dobře čtivá detektivka.
Lehce se mi svíral žaludek při až moc realistickém líčení zisku vytetovanych obrazů.
Snad už obecné klišé o vzájemné přitažlivosti hlavnich figur mi vadí podstatně méně než u Rowlingové. Celkem mě čtení bavilo a někdy budu pokračovat i dalším dílem.

Obelix15
26.12.2022 4 z 5

Moje první kniha ze světa tetovacích salonů, tatérů a nejrůznějších tetování. Rád jsem se dozvěděl něco z tohoto oboru. Kniha se četla jedním dechem, hlavní postavy od začátku velice sympatické a zápletka tomu dodala korunu. Za mě velice příjemný a povedený začátek série.

Mruskulka
15.11.2022 4 z 5

Kniha se četla sama. Byla jsem zvědavá, kdo ten vrah bude a až do poslední chvíle jsem to netušila. Jen mi tam chybělo větší napětí. Kniha přečtena ve vlaku (cca 9 hodin)

Pivísek
24.10.2022 4 z 5

Kniha se velice dobře četla, měla spád a byla napínavá. Nápadité byly úryvky vrahova myšlení, díky kterým dostával děj větší šťávu. Hvězdička dolů šla za náznaky milostných scén, které normálně v thrillerech moc nemusím a tady jsem z nich byla celkem rozpačitá.

nero 13
10.10.2022 4 z 5

Mám tatéra v rodině a tak jsem v knihkupectví neodolal a Tatérku si koupil, na to že je to autorčina prvotina to není špatný, docela dobře to vystihuje slogan na obálce, thriller který se vám zaryje pod kůži, je to dvousmyslně trefný, akorát se mi moc nezdála závěrečná scéna, byla taková až moc filmová, vím že angličtí Bobíci nemají střelné zbraně, ale myslel jsem že detektivové hlavně ti kteří vyšetřují vraždy nějaké mají, to jsem si v té scéně říkal, proč do prčic nevytáhne bouchačku.
No nic jedny vánoce jsou vyřešený.

ZuzanaZ83
22.08.2022 4 z 5

Moc dobře napsaný thriller, v němž vystupuje mladý inspektor plný ideálů a o něco starší tatérka, která i přes odpor k policii pomůže vypátrat sériového vraha.
Děj měl spád, první díl série mě rozhodně zaujal.

Mikoláška
16.08.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, vydržela jeden a půl dne. Trošku mi to připomínalo Mlčení jehňátek spolu se Sběratelem kostí. Ale na druhou stranu oblast tatérské komunity byla pro mně novinkou a zpestřením. Osoba vraha byla rovněž překvapením. Někteří komentující byli zklamáni, že postavy nebo děj nebyly dostatečně propracovány a neměly hlubší psychologický podtext, mně to vůbec nevadilo. Je to oddychová krimi, kterou když na chvilku opustíte, nemáte problém se hned vrátit do děje. Takže za mě skvělé. Další díly určitě dám.

olca1983
06.08.2022 5 z 5

Super kniha z prostředí, které neznám. Kapitoly psané kurzívou jsem četla s lehkým odporem, ale tak to má u správného thrilleru být. Kniha mě pohltila a přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Francis je sympaťák .. i když jako nepraktikujícímu katolíkovi mi to modlení před každou akcí přišlo trochu moc, ale na sympatiích v mých očích mu to rozhodně neubralo. Těším se na další díl!

jitka3027
30.07.2022 4 z 5

Letošní rok jsem si dala jako výzvu vyzkoušet nové žánry, toho je jeden z mých prvních thrillerů a musím říct, že se mi četl výborně, nemohla jsem se odtrhnout.
Bavilo mě téma i postavy a při částech, které jsou kurzívou mi běhal mraz po zádech.
Za mě opravdu dobře čtení :)

JaninaV.
26.07.2022 4 z 5

Knížka stojí za přečtení. Ze začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách, ale to je možná můj problém. Každopádně kniha čtivá a vůbec sem nečekala vraha. Možná mi trošku vadilo, že tatérka až takhle může zasahovat do vyšetřování.

Míša02
24.07.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla vůbec začíst a prvních asi 100 stran bylo nic moc. Pak se ale knížka docela rozjela a konec byl vážně úžasný. Čekala jsem ještě i něco víc, ale knížka rozhodně stojí za přečtení.

Světluška4
11.07.2022 4 z 5

Knížka mi byla doporučena a tak jsem čekala, že mě hned vtáhne do děje. Bohužel jsem na vtáhnutí do děje čekala tak 1/3 knížky. 2/3 knížky se četla dobře a 3/3 jsme měla přečtenou velmi rychle, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne. Kniha dobrá, ale není to takový ten pocit wau to bylo dobré. Každopádně si myslím, že stojí za přečtění a nyní se budu pokoušet rozlousknout pokračování a uvidím jestli bude lepší či nikoli.

MíšaS.
01.07.2022 1 z 5

Bohužel, ale také nechápu to nadšení.
Bylo to hloupé, jednoduché, předvídatelné a postavy byly jako chovanci z nějakého ústavu pro slaboduché.
Další díly určitě číst nebudu.