Tři sestry

Tři sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479162/bmid_tri-sestry-LW6-479162.jpg 4 435 99

Navždy spolu, navzdory všemu. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi. Když byly Cibi, Magda a Livia malé, slíbily svému otci, že si zůstanou nablízku, ať se stane cokoliv. O několik let později Livii deportují do Osvětimi – a Cibi se k ní dobrovolně přidá. Jedině Magda se ještě nějakou dobu skrývá na rodném Slovensku, ale brzy také skončí ve vyhlazovacím táboře. Tváří v tvář smrti si sestry dají další slib: pokusí se přežít. A tak začíná jejich strastiplná pouť zničeným kontinentem, která povede až za novým životem v Izraeli.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

Three Sisters , 2021

Janulica
22.02.2023 5 z 5

Moc hezký a velmi dojemný příběh tří naprosto fascinujících sester. Cibi, Magda a Livia slíbily kdysi svému tatínkovi, že vždy budou spolu a že se nikdy neopustí. Tento slib se snažily ze všech sil splnit i v okamžiku, kdy všechny tři skončily v koncentračním táboře. Vzájemná láska těchto tří dívek, sesterská blízkost, podpora, obrovská síla, naděje a touha žít. To jsou věci, které se mi na této knize líbily úplně nejvíc.

Emily82
04.02.2023 4 z 5

Tatéra jsem zhltla, ale tady jsem se dlouho nemohla začíst. Občas mi to přišlo až nereálné - například při představě, jak se přeživší pochodu smrti na pokraji vyhladovění rozhodnou řádně pohřbívat mrtvé, které potkají - to už bylo skoro jako z říše sci-fi. Ani v plné síle bych to nezvládla, natož vyhublá na kost.

Jinak je příběh určitě silný a pravdivý základ tam je, nicméně, vzpomínky blednou a trochu se přebarvují.

MartinaBart
15.01.2023 4 z 5

Četla jsem od autorky tatéra i Cilku a musím říct, že mě se nejvíce líbila tahle - tři sestry... Knihy od p. Morrisové už po tatérovi neberu, že by byly zcela reálné, za mě si spoustu věcí idealizuje... Takže to beru jako pěkný, čtivý a odreagující román.

Kubikuli
15.01.2023 4 z 5

Je zřejmé, že autorka nechtěla v žádné knížce psát o opravdových krutostech a situacích, které se v Osvětimi a v Březince děly, jako je tomu v jiných knížkách. Všechny jsou hodně idealistické, až nereálné, protože od začátku cítíte, že konec prostě dobře dopadne.
Na jednu stranu se po dočtení obejdete bez takové té těžké knižní kocoviny, knížky jsou čtivé, ale osobně dávám přednost kruté realitě, tak jak opravdu byla, třeba jako v "Narodili se, aby přežili". Zde byla navíc poslední třetina, která byla o životě sester v Izraeli hrozně utahaná, ztrácela jsem se ve všech těch rodinných jménech. Určitě by stačil delší epilog, který by nás obeznámil, jak se sestrám dařilo, protože tohle se moc nepovedlo. Za to hvězdičku dolů.

Mišák240
09.01.2023 5 z 5

Je to hodně povedená kniha. Nějaké knihy s Osvětimskou tematikou mám přečtené včetně Tatéra a Cilky a i tahle je zase trochu jiná. Novinkou pro mě bylo, co se dělo s Židy po válce, o odstěhování se a budování Izraele. Ještě musím zmínit pevné sesterské pouto.

asam
04.01.2023 5 z 5

Silný příběh na který dlouho nezapomenu.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Silná knížka, rozhodně nezklamala a nezklame ani pravidelné čtenáře podobné literatury. Já si teda celou knihu sestry pletla, nedokázala jsem udržet, která je ta nejmladší, která starší a tak. :D Běžně tyto knihy končí návratem domů, ale tady bylo i stěhování do Izraele a rozrůstání rodiny, což bylo moc fajn.

mfajmanova
13.11.2022 3 z 5

Oproti předchozím dvěma autorčiným knihám mne tato nijak zvlášť neoslovila a ani nebavila číst. Nebylo to vyloženě špatné, ale vidím v knihách Heather Morrisové sestupnou tendenci. Další její díla už vyhledávat nebudu.

Dandulka
19.10.2022 4 z 5

Možná jsem od autorky čekala po Tatérovi a Cilčině cestě o malinko víc. Hrůzy této dějinné etapy byly již mnohokrát popsány a ještě budou. A tento titul se zařadí do dlouhé řady podobných.

Ahmose
24.09.2022 5 z 5

Tvorbu Heather Morris poznám veľmi dobre z jej dvoch predchádzajúcich kníh, Tetovač z Auschwitzu a Cilkina cesta. Autorka píše veľmi pútavo, dynamicky, bez zbytočných opisov. V tomto diely jej to trochu kazil slovenský preklad, ktorý mi prišiel, hlavne zo začiatku dosť kostrbatý. Miestami sa dalo spoznať pôvodný anglický slovosled. Postavy Livi, Cibi a Magdy sú veľmi sympatické. Bolo úžasné sledovať puto medzi sestrami, ich vzájomnú lásku a porozumenie. Ak by som mal hodnotiť príbeh ako celok, umiestnil by som ho medzi Cilkinu cestu a Tetovača. Kým príbeh Cilky bol veľmi silný a napínavý, tak Tri sestry sú v tomto ohľade pomalšie a obsahujú menej napätia. Na druhú stranu, oproti Tetovačovi, pri ktorom som mal pocit, že sa na postavy pozerám cez sklo, som tu cítil každú emóciu, ktorú sestry prežívali. Veľmi oceňujem prepojenie tohto príbehu s oboma predchádzajúcimi knihami. Táto kniha čitateľovi prináša aj pohľad do zákulisia života postáv po vojne. Autorka sa venuje popisu emigrácie do Izraela, kde naše hrdinky musia začať doslova od nuly. Popritom stále bojujú so spomienkami na brutalitu a utrpenie, ktoré zažili. Ak hľadáte dobrú knihu o holokauste obsahujúcu skutočný príbeh, výberom príbehu Troch sestier určite nesiahnete vedľa.

katie.k09
17.09.2022 4 z 5

Dobře napsané, silný děj a asi věrně zachycené. Doporučuji.

Valdora
17.09.2022 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od této autorky četla, po Tatérovi a Cilce a při její četbě mi občas i slza ukápla. Tak silně na mě zapůsobila láska tří sester, která jim pomohla přežít všechny strasti života v Osvětimi.

VladkaBU
08.09.2022 5 z 5

.... byť je to smutný příběh, tak se moc dobře četl a sesterské pouto po celý život pomohl tohle všechno překonat. Moc se mi do ní nechtělo, našla jsem ji kvůli čtenářské výzvě, ale od začátku mě vtáhla a udržela až do konce. Jsem za ni ráda.

martina8425
03.09.2022 3 z 5

Příběhů (nejen) z Osvětimi jsem už přečetla opravdu hodně a v každém z nich si vždycky najdu něco "nového". Tady to byla hlavně druhá část knihy - po Osvětimi. Je těžké číst o tom, jak společnost odmítala přeživší. Stěhování do Izraele bylo pro mě v tomto případě úplně nové téma.

Venny345
21.08.2022 4 z 5

Tento příběh byl další perlou. Ano, bylo to dojemné, smutné, frustrující, ale také účelné. Jsem rada, že autoři jako je Heather Morris odkrývají tyto příběhy, které by rozhodně neměly být zapomenuty.
Jeden z mála románu z Osvětimi, který byl upřímný a nebyl napsán pouze pro komerci.

Val
17.08.2022 5 z 5

Cibi, Magda a Livi ... Tři sestry , tři dechberoucí osudy , které začínají na rodném Slovensku a pokračují přes hrůzy Osvětimi , až do Izraele, kde konečně nacházejí klid a vytoužené štěstí .
Silná kniha , která vám nedá spát , dokud nejste na konci .
Kniha o síle sesterské lásky , neuvěřitelném štěstí a nezdolné vůli přežít .

DagmarJ
14.08.2022 5 z 5

Opět krásně napsaný příběh. Moc se mi líbilo, že v knize je i obsáhlá část budování života v Izraeli. Nikdy jsem ještě nečetla o tom, jaké byly začátky v Izraeli a jak to budování nového státu vypadalo, zde jsem získala alespoň malou představu. Příběh byl dojemný a tak celoživotní vzájemné pouto mezi sourozenci je vlastně záviděníhodné.

Aaloha
13.08.2022 4 z 5

Tak tato kniha se povedla, konečně uvěřitelný příběh ve srovnání s Tatérem a Cilkou. Dokonce i slza ukápla. Libilo se mi i pokračování jejich životů po válce, jak sestry žily dál. Zajímalo by mě, jestli se ještě někdy podívaly na Slovensko.

HanaNov
11.08.2022 4 z 5

Když člověk čte takové knihy, vždy se v něm mísí šílené pocity a každý takový příběh vpodstatě znamená jistý úspěch - samotný příběh je natolik silný, že to nemůže být propadák.
Heather Morrisová to ale opravdu umí a osudy všech svých postav vypráví strhujícím způsobem, navíc píše velmi příjemným stylem. Příběh sester se zdá být až neuvěřitelný, pokaždé, když zase opět vyvázly z jisté smrti, jsem si říkala, že to se snad nemohlo stát. Všechny sestry měly opravdu neskutečné štěstí a minimálně u Livi a Cibi je s obrovským podivem, že dokázaly přežít téměř tři roky.
Zajímavé bylo propojení příběhu s tatérem, Gitou a Cilkou - příběh to příjemně osvěžilo, když jsme se setkali se známými postavami.
Dávám 4* jen proto, že mě moc nebavil konec, tedy období po válce, kdy příběh hodně skákal v čase i prostoru a neudržel úplně zajímavou dějovou linku. Poválečný vývoj, který zabírá téměř polovinu knihy, plyne v duchu vzpomínek v konfrontaci s realitou, v níž se vlastně všem všechno daří, takže příběh je takový rozmělněný a už o ničem - poválečné životní osudy sester se daly vypsat nějakým shrnutím.

KaLiBi
01.08.2022 4 z 5

Krásný příběh, který chytí za srdce. “Koncentrační” literaturu mám ráda, o to víc, když je v příbězích zahrnut i život po válce. Moment, kdy se sestry shledají s matkou v táboře je dechberoucí.