Taťána a Alexandr

Taťána a Alexandr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155395/bmid_tatana-a-alexandr-NRu-155395.jpg 5 501 105

Taťána a Alexandr série

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonsové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tatiana and Alexander , 2003

andream
06.04.2014 5 z 5

Neskutečně čtivé, napínavé, jednoznačně doporučuji všem.

lucull
16.03.2014 5 z 5

Musím říct, že druhý díl této ságy se mi líbil více než ten první. Je to krásný příběh, který se mi vryje do paměti na hodně, hodně dlouhou dobu. Jen si tak říkám, že když se natáčí film "Fifty shades..", proč by nemohli zfilmovat i tuhle ságu?! Ještě dnes se vrhnu na poslední, třetí, díl. I když po dočtení této trilogie mi láska a oddanost Taťány a Alexandra budou chybět.

Marika Vanova
14.03.2014 4 z 5

Tak nebylo to špatný, ale čekala jsem něco víc, tohle bylo trochu neskutečný. A pasáže vzpomínání mi přišly moc podobné a dlouhé, takže jsem je už pak přeskakovala.

aliali
03.03.2014 5 z 5

Nádherný napínavý příběh, na konci jsem měla problém knížku byť jen na minutku odložit, dokud jsem nedočetla do poslední stránky.

Ewinky
01.03.2014 4 z 5

Z mého pohledu skvělé čtení, ale první díl mě dostal o malinko víc. Třetí mám zarezervovaný v knihovně a už se nemůžu dočkat.

gossipavlina
22.02.2014 5 z 5

Čtení plné napětí, jak to vlastně s Taťánou a Alexandrem dopadne. Sledujeme jejich oddělený život , každý na jiném kontinentě, ale přesto ani jeden na sebe nezapomněli. Tak je jejich láska silná. A Taťána je plná odhodlání svoji velkou lásku zachránit. A Alexandr se svým nezdolným duchem rozhodl vytrvat a nenechat se zlomit Stalinistickými zákony. Taťána a Alexandr není už romance, nýbrž nám představuje více válku a trápení. Uff, chtělo se mi říct po dočtení poslední stránky. Ještě, že už to mám dočtené. V dobrém slova smyslu.

AndreaP.
18.02.2014 5 z 5

Skvělé pokračování Měděného jezdce. Tento díl je psaný úplně jinou formou než díl první, nicméně to nijak neubírá na síle tohoto příběhu. Kniha je vlastně psaná stylem povídání o Taťáně, které se prolíná povídáním o Alexandrovi, kdy toto dvojí dělení je ještě dále rozděleno na vzpomínání - vracení se do minulosti. Ze začátku mi tento styl vadil, trošku jsem tápala, proč je to psáno tak jinak než díl první, ale po tom, co jsem si na tento styl zvykla, jsem se nechala unášet dějem a sílou lásky těch dvou. Nelze dát jinak, než opět plný počet hvězdiček, i když musím vyzdvihnout, že Měděný jezdec se mi stylem psaní líbil přece jen trošku více a jdu honem na poslední díl této trilogie.

hlina
17.02.2014 3 z 5

Po knize jsem sáhla hned po přečtení prvního dílu. Ale sexuální scény mě zdržovaly v ději. Kdyby kniha měla poloviční rozsah, úplně by mi to stačilo.

Lucinda566
05.02.2014 5 z 5

Čtení jsem si užila. Nebyla to žádná nuda jak jsem očekávala. Místy možná byly nudné kapitoly z pohledu Taťány, ale knížka jako celek je úžasná. A já jí musím dát plný počet hvězdiček. Protože si to zaslouží!! :)

malazluta
24.01.2014 5 z 5

Pokračování skvělého Měděného jezdce. Druhý díl je důstojným pokračováním prvního dílu, mé pocity z této knihy celkem dobře vystihla Anne Leyyd v komentáři níže, takže nemám co víc dodat.

Anne Leyyd
01.01.2014 5 z 5

Druhý díl Měděného jezdce je jiný než první, ale není o nic horší. Liší se spíše forma vyprávění, do níž je zařazena spousta retrospektivních pohledů do života Alexandra. I přesto jsem se ale ani na okamžik nenudila a děj jsem hltala. Pokud se vám líbil Měděný jezdec, určitě sáhněte po Taťáně a Alexandrovi.

Zdařilé pokračování série a moje doporučení pro všechny čtenáře asi opět (kvůli některým scénám) od 18 až od 20 let.

A opět – podle mě je 5 hvězd skutečně zasloužených.

Více v recenzi: http://zefill.blogspot.com/2014/04/tatana-alexandr-recenze-na-knihu.html

Hellou
17.12.2013 5 z 5

ty poslední stránky jsem hltala ... ještě, že tak :-D

KikiZ
28.11.2013

Velmi romantické, místo trochu nerealistické, ale ono je to úplně jedno, člověka to strhne to ano. Také o tom, co všechno je člověk schopen podstoupit a vydržet pro toho, koho miluje. Tedy skutečně, opravdu miluje.

alsae
29.10.2013 5 z 5

Krásné pokračování Měděného jezdce. Moc jsem si přála aby to Tatáně a Alexandrovi vyšlo a těším se na poslední díl. I když některé části jsou až trochu nereálné, tak se prostě příjemně čtou a vůbec nevadí. Tyto knížky určitě patří k těm, ke kterým se ráda vrátím:-)

velšanka
08.10.2013 4 z 5

Opět krásný příběh a nedočkavě čekám na třetí díl, který výjde v listopadu

simca144
25.09.2013 5 z 5

Pokračování neuvěřitělně silného příběhu mladých lidí, který v každém prostě musí něco zanechat..:)..naprosto úžasná kniha, nemůžu se dočkat pokračování ;)

Lidka
03.09.2013 5 z 5

Jak mám psát o knize na kterou jsem se těšila řadu let, jak mám psát objektivně, když je to moje srdeční záležitost a já ji četla s růžovými brýlemi na očích. Četla jsem ji schválně celý týden, vychutnávala jsem si ji, šetřila jsem si ji, něco jsem četla i nahlas, prostě mne ty statě o tom, jak láska překoná všechno, a to i hrůzy války, dostaly. Mám už dost let na to, abych věděla, že takto to být nemohlo, ale já tomu uvěřila.
Je to krásná silná knížka, je v ní kus velké pravdy i kus romantiky. Je napsaná poutavě, čtivě, Silně.

fraste
24.08.2013 4 z 5

lepší než první díl....

Lensiiee
14.08.2013 5 z 5

Opět velmi silné. Oba díly mě velmi silně zasáhly.

NicaCola
08.08.2013 5 z 5

Nezbývá mi, než opět hodnotit pěti hvězdičkami :-) Oproti prvnímu dílu trošku změna, ale... kniha se mi i tak velice líbila, především posledních sto stránek :)