Taťána a Alexandr

Taťána a Alexandr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155395/bmid_tatana-a-alexandr-NRu-155395.jpg 5 501 105

Taťána a Alexandr série

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonsové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Tatiana and Alexander , 2003

Thrixie
13.01.2016 2 z 5

Hodně dlouho jsem těšila na pokračování. Druhý díl mě vělice zklamal. Třetí díl jsem se rozhodla už ani neotevírat.

kopretinka69
23.12.2015 2 z 5

Po prvnim dilu velke zklamani :-(

Vojslava
11.10.2015 3 z 5

Abych byla upřímná, první díl se mi líbil víc. Tahle knížka trpí přesně všemi neduhy druhých filmových dílů - spousta opakování minulého děje (což sice pomůže těm, kdo první díl nečetli, ale jinak to dost zdržuje), občasná nelogičnost a téměř nemožnost vývoje děje a občas i takové drobnosti v reáliích... Nicméně dám šanci i třetímu dílu.

rajen
11.08.2015 4 z 5

Druhé a další díly bývají obvykle horší a myslím, že to platí i tentokrát. Stejnou úroveň si druhý díl zachoval každopádně ve vypravěčském stylu, ten dokáže tak vráhnout do děje, že nevíte, co se kolem vás děje. Měděnému jezdci v podstatě nemám, co bych vytkla, byl pro mě naprosto uvěřitelný ve všem, strhující, napínavý, emotivní. To se o druhém dílu už říct nedá. Jednak trvá celou půlku knihy, než se autorka posune dál v ději, ve kterém skončila v prvním. Už víte, co se stalo, ale ona to znova podrobně rozepisuje na 200 stran a vrací se i hodně do minulosti. Emocí přinesl podstatně méně, protože ona byla celou dobu smutná a on se snažil být bez emocí. Děj se trochu vlekl do doby, než se přesunul do Evropy. Samotná záchrana už mi přišla jak vystřižená z hollywoodského filmu a zklamalo mě to, protože prostě nevěřím, že by se to mohlo stát. Popravdě mě zklamalo i to jejich setkání, čekala jsem ho v rámci možností trochu víc velkolepější. Válečné pasáže se mi líbily nejvíc. Ale mohl by jeden člověk opravdu vydržet takové utrpení, co superhrdina Alexandr? Přes všechno tohle hodnotím vysoko a ani nevím, proč tak kritizuji. Celkově se mi totiž trilogie strašně líbí a patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla.

vikaa
08.07.2015 4 z 5

Pokračování Měděného jezdce jsem četla hned po přečtení prvního dílu, tak mi trochu vadilo opakování již známého děje. Ale děj knihy je opět velmi zajímavý i když někdy dost málo uvěřitelný:-) Jestli se ke mně dostane díl třetí, ráda si ho přečtu.

Ulrika
13.06.2015 4 z 5

Téma války v druhém díle, bylo prohloubeno, ale musím říci, že mi celkem vadilo autorčino skákání do minulosti, která se ve stejném okamžiku najednou zase ocitla v přítomnosti. I tak opět skvělé:)

pocketka
11.05.2015 5 z 5

No co na to říct. Opět krása, pokud se Vám líbil Měděný jezdec, tak tuhle knihu si taky zamilujete. Dle mého názoru byl druhý díl ještě povedenější, zabýval se více tématem války, žádné zbytečné pasáže, no a shledání Alexandra a Táni.... slzy mi tekly po tvářích (jen jako matka nechápu, jak Táňa mohla nechat v Americe dítě a být smířená s tím, že ho již nikdy neuvidí).

Karoli282
26.04.2015 5 z 5

Opět skvělá kniha (i když prvnímu dílu se to nevyrovná).

Paja85
31.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a četla stejně dobře, jako Měděný jezdec. Pokračování jsem navázala hned na první díl, takže mi ani nepřišlo, že se jedná o jinou knihu a že bych ji měla i jinak hodnotit. Jsem zvědavá na poslední díl

Balenka
25.01.2015 5 z 5

Super kniha. Presne ako píšu ostatní, už dávno sa mi nestalo aby ma nejaká kniha tak vtiahla do deja ako táto. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť. Určite odporúčam.

petrra
05.01.2015 5 z 5

úzasné pokračování Měděného jezdce... Zase jsem u toho plakala. Nepamatuji se, že by mě některý příběh takhle zasáhl. Láska má křídla... Ta bolest a nespravedlnost a všechny hrůzy, kterými museli oba projít... A hvězdy křičí - Taťána a Šura
Skvěle napsané, žádná nuda, dobře se četlo a rozhodně to není jen nějaká romantická slátanina
Absolutně doporučuji a těším se na Letní zahradu.

miseb
29.12.2014 5 z 5

Krásná knížka, stejně jako první díl. Člověk se nemůže odtrhnout, je zvědavý, jak to dopadne a vůbec se u knihy nenudí.

Emilkaopilka
19.12.2014 4 z 5

Musím říct, že kvalita vůči prvnímu dílu klesla, ale i tak se pořád drží na docela vysoké úrovni. Trochu mi vadily změny neustálé změny dějů, ale byla jsem ráda za Alexandrův příběh z mládí. Konec byl opět napínavý, akorát bych už touto knihou skončila a nenavazovala knihou třetí.

kleria
23.07.2014 5 z 5

Bože bože to bylo skvělý. Druhého dílu jsem se trochu bála, že už to nebude ono. Ano je to jiný než Měděný jezdec, ale i tak je to prostě užasná kniha. Zabývá se především Alexandra a jeho minulosti.. Někomu to možná může přijít nudné, ale mě ne, já jsem ráda že jsem se o něm mohla dozvědět víc. Jako první díl je to velmi emotivní, silný a krásný příběh, který nejde skoro vůbec odložit!!! I zde se mi drali do očí slzy a já tuhle knihu miluju. Konec tu zde byl pro mě krásný a příběh mi přišel dost uzavřený, takže u teď mám pocit, že ten třetí díl bude asi trochu zbytečný, ale moc ráda si ho přečtu.. Vřele doporučuji všem, přečtěte si to!! :)

Katschka
15.06.2014 5 z 5

Po dočtení Měděného jezdce jsem měla v plánu dát si malou odpočinkovou pauzu, tolik emocí v jedné knížce mou romantickou duši trošku zmohlo. :) Vydržela jsem odolávat dva dny.. :)
Od první do poslední stránky jsem se pokoušela potlačit knedlík v krku a slzy v očích. Marně.
Dlouho se mi do ruky nedostala kniha s tak silným příběhem, jako je tento.
Jedno varování! Pokud začnete číst, je VELICE obtížné knihu odložit. ;)
Za mně rozhodně všech pět hvězd. A rovnou těch největších!

Edona
14.06.2014 4 z 5

Přiznám se, že mě druhý díl oproti prvnímu trošku zklamal. Musím ale vyzdvihnout, že počáteční přeskoky v místech i letech autorka zvládla perfektně. Vůbec jsem se neztratila, bylo to napsáno přehledně a také nechyběly zajímavé informace o minulosti Alexandra.
Celý děj byl napínavý a hltala jsem jednu stránku za druhou. Druhý díl nám také ukazuje, jak silná a neutuchající může být láska.

Enxinka
12.05.2014 5 z 5

Po Měděném jezdci jsem ani nedoufala, že by pokračování mohlo být tak strhující. Ale už po přečtení pár stran jsem zjistila, že je! Strašně jsem se do postav vžila a doufám, že třetí díl také nezklame :)

alibaba72
03.05.2014 5 z 5

Velmi pekne cteni, na konci jsem uz i preskakoval vety, jak jsem byl napnuty :-) tesim se na treti dil.

sloninka
27.04.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako první díl. Rozhodně to nebyl ztracený čas a jdu se vrhnout na třetí díl.

Jossie
15.04.2014 5 z 5

Druhá kniha mi přišla mnohem čtivější a napínavější, než Měděný jezdec, hlavně samozřejmě pasáže z Ruska a Německa.. Navíc mě Taťána přestala rozčilovat, protože už nebylo pro koho se nesmyslně obětovat.