Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151588/medeny-jezdec-151588.jpg 5 836 248

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

gigi77
gigi77
17.06.2018 5 z 5

Krásný. Mám ráda osudové příběhy a tento je romantikou a dějem nabitý, čtivý, plný všeho tklivého ... Sem tam možná něco pritažené, ale 5* si zaslouží oprávněně.

VenuseV
VenuseV
08.06.2018 4 z 5

Příběh s válečnou atmosférou, velmi krásný milostný příběh a současně věrný realistický obraz válečného zoufalství a boje o život. Moc se mi to líbilo a určitě se k té knize znovu vrátím.

sabina8042
sabina8042
17.04.2018 5 z 5

Srdecni zalezitost! Rada se k ni vracim, krasny, silny pribeh z tezkych dob.
Blokadu Leningradu jsem cetla bez dechu, Lazarevo uz nebyl muj salek, ale obema hrdinum jsem to moc prala. .:-)

LynnGunn
LynnGunn
31.03.2018 5 z 5

Srdeční záležitost, bude mít čestné místo v mé knihovně.

Kris-Týna
Kris-Týna
23.02.2018 5 z 5

Podruhé, co jsem přečetla celou sérii knížek. A miluji to více, než předtím. Neskutečně skvěle napsaný, čtu to bez dechu, třeba, tři hodiny a přijde mi to jako 10min. Tato knížka, dokáže roztát zmrzlé srdce, dodá naději, poté vám srdce rozbije a poté vám dá křídla. Chvilku vaše srdce hřeje a máte ho přeplněné láskou, poté vám ukáže realitu války a už to není všechno, tak růžové. a pořád dokola. Celý příběh, od začátku do konce, Taťány a Alexandra je dechberoucí.

Nomia
Nomia
11.02.2018 3 z 5

Mám slabost pro ruskou atmosféru a válečné romány, bohužel Měděný jezdec mě úplně neodzbrojil. I přes detailní popisy Leningradu a situace za války, které byly opravdu zajímavé a čtivé, tak hlavní téma - tedy milostný vztah Taťány a Alexandra byla popravdě řečeno spíš nuda. A mohly za to především hlavním postavy.

Většina postav v knize nebyla charismatická a ani zajímavá, o podivném chování nemluvě. Knihu bych jednoznačně zkrátila, vynechání některých pasáží by bylo jen ku prospěchu. Oceňuji tedy ruskou válečnou atmosféru, ale milostný příběh není nejlepší.

lenka.mik
lenka.mik
10.02.2018 4 z 5

Na můj vkus poměrně zbytečně natažené období dovolené na venkově. A ačkoli opravdu nejsem žádná puritánka, docela mě obtěžovalo nekonečné a opakované rozepisování erotických scén. Ale chápu, že autorka psala hlavně pro americké čtenáře a potřebovala je nějak zaujmout. Nicméně pěkná kniha, dobře napsáno.

Nielada
Nielada
03.02.2018 4 z 5

Čekala jsem mnoho a dostala jsem mnoho. Příběh je vyprávěň velmi poutavě, při líčení vzájemného sbližování hlavních postav jsem chvílemi ani nedýchala. Obléhání Leningradu - věru silné téma. Jenže - pak přišel ten osudný měsíc v Lazarevu a já měla dojem, že držím v rukou knihu zcela jiného žánru. Asi by mi stačilo tak pětinově, abych pochopila, o čem podle autorky je pravá vášeň. Předkládalo se mi to však na smetaně, na hříbkách, na prkénku, na chlebu, s oblohou, s přílohou, s předkrmem a moučníkem, na lačno, jako sedmý chod. Zkrátka - přejedlo se mi to. Škoda. Ten příběh se mi v tom guláši utopil a já ho zmáčený lovím zpět a snažím se ve svých vzpomínkách očistit, uhladit a vysušit, aby byl tak pěkný jako dřív. Ale i tak - trochu stále zavání.

Květ
Květ
31.01.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla už více než před rokem a patří mezi mé oblíbené. Množství stránek, které by některé mohlo odradit uplyne jako nic, příběh je nesmírně poutavý, čtivý, vzbuzující emoce. Mnohdy vás rozčílí, mnohdy dojme, určitě nenechá nikoho chladným. Nádherný román, na který nezapomenu.

Evaho73
Evaho73
04.11.2017 1 z 5

Kniha je fenomenálna v tom, že autorka prostredníctvom lásky dvoch mladých ľudí dokázala realistický opísať pozadie druhej svetovej vojny a hlavne blokádu Leningradu. Podarilo sa jej takto o hrôzách a dôsledkoch vojny informovať oveľa širší okruh čitateľov, ktorí by za iných okolností vojnovú literatúru nečítali.
Okrem autentických a veľmi emotívnych opisov blokády, má zaujal aj opísaný spôsob života, pomerov a kultúry v bývalom socialistickom Rusku......takto nás to veru na hodinách ruského jazyka naše "súdružky" učiteľky neučili.....
Za mňa skvelá kniha, ktorú odporúčam prečítať !!!

marky
marky
02.11.2017 5 z 5

úžasná kniha, všem doporučuji

Calinda
Calinda
20.10.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém, knihu jsem dokonce na nějaký čas odložila, pak jsem se k ní, z nouze, že zrovna nebylo co jiného číst, vrátila, nějak překlepala začátek a nakonec? Nádhera. Jsem ráda, že jsem jí dala druhou šanci a samozřejmě hned následovaly další dva díly.

nikiem
nikiem
16.10.2017 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale když jsem se prokousala začátkem a hlavně jejich zajímavým seznámením, tak mě kniha opravdu vtáhla do děje. Nádherná kniha. :)

Lemurka
Lemurka
17.09.2017 1 z 5

Nerozumim tak vysokému hodnocení, čekala jsem příbeh co mě strhne a nepustí... Dočkala jsem se podprůměrného románku, sotva jsem překousala 150 stránek, během kterých se skoro nic nedělo, stále se opakují děj, věty, zbytečně natahované.. Za mě nuda.

michaela7087
michaela7087
31.08.2017 5 z 5

I když mi Taťána s Alexandrem někdy pořádně lezli na nervy, i tak musím dát 5 hvězd. Tenhle román si to skutečně zaslouží. Skvěle popsáno období 2 sv. války v Leningradě.

Natyna3
Natyna3
26.08.2017 5 z 5

Kniha, která mě dokonale vtáhla do děje.

Milena2017
Milena2017
09.08.2017 5 z 5

Úžasná :-) pokaždé jsem se těšila až ji otevřu :-) doufám že 2. díl bude taky hezký.

RyxiraAmyGinger
RyxiraAmyGinger
25.07.2017 2 z 5

SPOILER Je to někde na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Upřímně řečeno mi Taťána a Alexandr většinu knihy pěkně lezli na nervy, takové dva tragédy ochotné trpět až do smrti aby člověk pohledal. Chápu Taťániny ohledy k Dáše, ale chování těch dvou mi v mnoha ohledech přišlo hodně přes čáru. A jejich líbánky? Bez sáhodlouhých popisů nejrůznějších poloh a hvězdných orgasmů bych se klidně obešla (milovat se desetkrát za den? Sorry jako...). Posledních třicet stránek bylo až překvapivě dobrých, bohužel Alexandr zásah NKVD nějakým zázrakem přežil (možná by stálo za to přečíst si druhý díl jen pro pobavení nad tím, jakým neuvěřitelným způsobem se mu to podařilo) a tak nebude ubohý čtenář ušetřen další série zamilovaných vzdechů Ach Taťáno! Ach Alexandře! (a dalších všepohlcujících orgasmů). Ach jo... Ostatní postavy jsou naprosto nevýrazné (snad kromě Dimitrije, který je tam ale zase opět a jenom proto, aby mohli Taťána a Alexandr překonávat na křídlech své "lásky" další nesnáze) a jako svědectví o poměrech v Sovětském svazu mnohem lépe poslouží jiná, povolanější literatura. Jazyková úroveň naprosto průměrná, spíš slabší. Na Měděného jezdce jsem se těšila, ale byla jsem krutě zklamána a vysoké hodnocení tady na Databázi naprosto nechápu.

JaninkaKvětinka
JaninkaKvětinka
23.07.2017

Tato první knížka z trilogie mne absolutně uchvátila - realita 2. světové války, do detailu popsaná hrůza blokády Leningradu. Milostný příběh byl už jen takovou třešničkou. Tuto knihu jsem zhltla jedním dechem, ostatní 2 díly mne už nenadchly, 3. jsem už ani nedočetla.

Pajii
Pajii
17.07.2017 5 z 5

První přečtena knížka a moje srdecni záležitost. Motor který mně hnal číst dál byl že přes válku, bombardování a bídu lze člověk zažít lásku i když k ní vede trnitá cesta. Že láska dokáže překonat vše stačí jen věřit. Knížku jsem přečetla jedním dechem.