Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151588/medeny-jezdec-151588.jpg 5 841 248

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

Helena431
06.01.2014

Chvilku jsem jí musela odložit,je to psycho....samá smrt,hlad a mráz,hrdinka mi připadá moc najivní a hodná,až nepřirozené.Musím si od ní trochu odpočinout,časem dočtu

Anne Leyyd
31.12.2013 5 z 5

Knihu vřele doporučuji, ale díky celkovému zmíněnému vyznění opravdu spíše čtenářům nad 18 let (a možná raději i od 20 let). A klidně si myslete, co chcete, ale STOJÍM si za tím.

Celkově ale musím přiznat, že Měděný jezdec je jedním z těch nejsilnějších, emocemi nabitých a nejpropracovanějších příběhů, jaké jsem kdy četla a na jeho pokračování jsem se nesmírně těšila.

Takže opravdu 5 hvězd (a velké mínus za ty přehnaně zbytečné erotické scény, které příběhu vážně ZNAČNĚ ubraly na kvalitě).

Více v recenzi: http://zefill.blogspot.com/2014/03/medeny-jezdec-recenze-na-knihu.html

suze
13.12.2013 5 z 5

Knížka možná příliš dlouhá, ale perfektně napsaná... Zachycuje válečné období se vší krutostí a bez příkras... Zároveň však poukazuje na odhodlání mladých a zamilovaných lidí. Určitě doporučuji!

lucy.sankova
10.12.2013 5 z 5

Krásné. Hltala jsem každé slovo. Nádherný příběh o válce,o smrti, o zradě, přátelství a hlavně o lásce z pohledu obyčejných lidí. Nikdy bych neřekla, že mě kniha z ruského prostředí tak zaujme! :) Těším se až si přečtu další dva díly! :)

bedinka
06.12.2013 5 z 5

Nádherný, nesmírně silný, nesmrtelný příběh Taťány a Šůry...Realita války v takové podobě, v jaké jí prožívali obyčejní lidé. Syrově popsané podmínky obléhání Leningradu tak, že si to čtenář dokáže opravdu představit. Kniha, která mi dala odpověď na otázku: Jaká kniha je vaše nejoblíbenější... Taktéž jedna z mála knih, které si člověk bude chtít přečíst znovu a znovu a vždy tam objeví něco nového. Skvělá kniha pro mě znamená, že na ni po přečtení stále myslím. Přesně to pro mě představuje Měděný jezdec a jeho dvě pokračování - Taťána a Alexander a Letní zahrada.

paloma
24.11.2013

Tak to si musim přečíst, už ze zvědavosti, kdo má pravdu (komentáře)

knihomolka62
21.11.2013

já to nechápu, už jsem přečetla mraky knih a troufám si říct, že mám aspoň trochu vkus, ale tahle knížka se mi prostě nelíbila. Naivní , omílání pořád stejných vět dokola, možná špatný překlad? Jak to, že se to tolika lidem líbilo a já jsem to asi po 30 stranách odložila?

Rodaw
22.10.2013 5 z 5

Nádherná a velmi emotivní kniha na kterou nikdy nezapomenu.
Zapsala se mi hluboko do srdce, rozhodně doporučuji.

Lucinda566
17.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla :)

Esko*
17.10.2013 4 z 5

Tato kniha nabízí něco, co se v učebnicích dějepisu nedočteme. Válka z pohledu obyčejných lidí (a představa, jak to asi prožívali oni). Při čtení Měděného jezdce jsem se rozplývala nad láskou Taťány a Alexandra, ale také mi běhal mráz po zádech, když jsem si představila, co všechno si museli prožít.
Děj je opravdu dlouhý, ale nemyslím si, že to příběhu škodí. Válka byla dlouhá a tahle kniha popisuje osud dvou lidí, kteří se snažili v tak těžké době neztratit jeden druhého. A jejich cesta se mi moc líbila.
Jediné, co mi na knize vadilo, bylo, jakým směrem se začala ubírat od poloviny (konkrétně od toho, kdy se Alexandr znovu shledá s Táňou v Lazarevu). Ne že by se mi to přímo nelíbilo, ale zaprvé mi lezly na nervy ty tetky, u kterých Taťána bydlela a zadruhé to, jak se od sebe Táňa s Alexanderem pořád nemohli odtrhnout – podle mě toho bylo tak moc, až se to stalo nereálným, toť ovšem můj názor. Tato část prostě nebyla nic moc záživná, ale později se to zase napravilo a chytlo to ten správný spád.
Jsem ráda, že jsem tuto knihu přečetla a vřele doporučuji. A doufám, že se mi v budoucnu do rukou dostane také druhý díl.

Atuin
15.10.2013 4 z 5

Možná za to muže ono sugestivní jméno nebo Puškin:) že má příběh něco výrazného. Myslím se, že ačkoliv je to román z válečného prostředí nenese název Bitva u Thermopyl. proto lze očekávat víc prozaičnosti, která plyne z nás obyčejných lidí. Taťáně bylo velmi málo a byla by jen škoda aby nebyla ve svém věku naivní, ta roztřesenost mládí, ten skutečný smutek a starost o to jediné o svou rodinu, vždyť o co by měla mít největší strach když to zasáhla první láska. A že je válka a tam někde se hýbe vojsko? Obléhání Lenigrandu mi přišlo dost výrazné,autorka se snažila přemýšlet a vidět očima mladých myslí, i myslí již dřív nějak zasažených. Lidský kolorit na který ukázala nemůže být nikdy kompaktní.
Nepopírám, že mi tam některé scénky nepřišly úsměvné - několik jich opravdu bylo - ale dojem z ní mám takový, že si jistě v budoucnu přečtu Taťánu a Alexandra, už proto že je to paralelní část. Dojem příjemný.

velšanka
08.10.2013 4 z 5

Úžasný příběh lidí za druhé světové války. Překvapivé pro mě bylo, že do sovětského svazu přicházely lidé z USA.

alsae
03.10.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, zdlouhavá mi vůbec nepřišla. Trefila se přesně do toho co jsem si měla chuť přečíst,
zajímavý příběh který člověka vtáhnul do děje a Taťánu s Alexandrem jsem si přímo zamilovala:-)

pavlinda
03.09.2013 3 z 5

Líbila se mi,ale obsahově by stačila polovina stran.

Violetti
11.08.2013 2 z 5

Kdyby se autorka neustále neopakovala a jednotlivé fáze příběhu necyklila, román by měl možná 300 stran. Zoufale utahané, s naprosto protivnými postavami a byť historicky možná přesné, po faktické stránce zoufale nelogické - no vážně, hlavní hrdinka daruje během dvou hodin asi dva a půl litru krve, omdlí a za chvíli se probudí a dávala by zase?
Opravdu nechápu všeobecné nadšení z tohoto počinu...

fraste
07.08.2013 3 z 5

místy čtivé,zajímavé, pak posun do červené knihovny,závěr zase lepší, celkem smíšený pocit

Lensiiee
07.08.2013 5 z 5

Tak tato kniha mě velmi překvapila tím, jak mi dokázala vyrazit dech. Úžasný příběh, skvělé postavy a ten popis. Autorka dokázala vše tak úžasně vykreslit, že jsem dokonce půlku knihy měla hlad a pocit, že trpím kurdějemi :-D A samotný vztah mezi Taťánou a Alexandrem je krásná třešnička na dortu.

jaja10
07.07.2013 5 z 5

Moc, moc, moc krásná kniha. Četla se moc dobře, pořád jsem se od ní nemohla odtrhnou a četla další a další kapitoly. Už se moc těším na druhý díl......

NicaCola
01.07.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších, nejzajímavějších, nejnádhernějších knih, kterou jsem kdy četla. Příběh dvou zamilovaných lidí, kteří kvůli lásce překonávají smrt, beznaděj, válku, nemoci... Ani jsem nestihla popadnout dech a hned jsem do ruky musela vzít druhý díl :)

Monicay
01.07.2013 5 z 5

Přestože nemám ráda romány z válečného prostředí, pustila jsem se do této knihy, protože jsem na ni slyšela velkou chválu. A rozhodně jsem nelitovala. Je to skvělá kniha psaná poutavým stylem, který nutí čtenáře pokračovat dál a dál, otáčet jednu stránku za druhou a toužit číst a číst. Už dlouho jsem nenarazila na knihu, která by mě takto pohltila. Když jsem ji četla, dokonce se mi o tom příběhu v noci zdálo, což se mi stává jen u knih, které mi leží v hlavě. Měděný jezdec je příběhem plným smrti, ale také přátelství, sounáležitosti a lásky, která překonává všechny překážky.