Táta za všechny prachy

Táta za všechny prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388824/bmid_tata-za-vsechny-prachy-PKQ-388824.jpg 4 101 19

Ve svém desátém románu David Walliams opět bez sentimentu ukazuje, že život není jen černobílý, a se samozřejmostí sobě vlastní brilantně spojuje tragédii s humorem. Frankův otec Denis se živil jako automobilový závodník. Byl absolutně nejlepší – král závodní dráhy. Měl tisíce obdivovatelů. Když zvedal vítězné poháry nad hlavu, davy šílely a život byl skvělý. Avšak po ošklivé havárii se z opěvovaného hrdiny stal nikdo – nula. Frank s tátou zůstali sami, bez pomoci a bez peněz, zato ve špinavých rukou nebezpečného a bezcitného šéfa podsvětí pana Velikána a jeho přisluhovačů. Když se táta Denis dostane do vězení, jen Frank věří v jeho nevinu a pokusí se ho zachránit…... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Bad Dad , 2017

šárofka
12.12.2023 5 z 5

Moc hezká knížka, kde je na tom hezky vidět jak jsou vztahy důležité.

dájavídek
01.12.2023 5 z 5

Moc pěkná zlodějská knížka.

Gabriela_K
31.07.2022 5 z 5

Autora mám moc ráda a všechny knihy, které jsem od něho četla rozhodně nebyly krokem vedle. To samé platí i pro tento titul.
Zábavný, vtipný a dobrodružný příběh, při kterém jsem hltala každou stránku. David Walliams je spisovatel, kterému by každý jakéhokoli věku měl dát šanci. Knihu za mě moc doporučuji a těším se až si přečtu jeho další.

whale77
04.04.2022 5 z 5

Od Walliamse, kterého jsem nejdřív poznala jako komika s humorem toho nejtěžšího kalibru a až následně mě překvapil jako důstojný Dahlův nástupce, jsem zatím přečetla jen několik knížek a mám v plánu jich ještě pár předčítat, ale řekla bych, že s každou novější knížkou autor „zraje“. Tahle se mi opravdu líbila i jako dospělému čtenáři, i jako dítěti ve mně – a předčítala jsem ji našim dětem a ty příběh hltaly, těšily se na pokračování a když kapitola skončila napínavě, musely jsme dávat ještě přídavek, aby to skončilo v trochu klidnějším módu (ještěže kapitolky byly krátké a nebyl to tedy časový problém). Walliams tady sice opět použil svůj zaběhaný recept (trochu opuštěné dítě x zlouni, humor, moralizování, samozřejmě Rádž, napětí, dojetí), ale tady bych řekla, že se dostalo více prostoru příběhu. Tak doufám, že mě další příběh z jeho pera (klávesnice?) také potěší.

roček1012

Praha 3 2018
1. vydání
ISBN 978-80-257-2578-8

Obsah:

Příběh je o tátovi Denisovi, který má syna Franka. Jsou to hlavní hrdinové této knihy.
Denis je automobilový závodník. Auta při tomto sportu do sebe nebezpečně naráží. Denis je nejlepší po celém světě a jezdí ve svém, známém autě Královna. Vždy vyhrával, ale jednou došlo k nepříjemné srážce, která způsobila ztrátu manželky, práce a ztráty jedné nohy.
Časem byl Denis v dluzích, a tak si našel novou, ale špatnou práci. Pracoval jako řidič pro tři zločince, kteří kradli peníze. Sice věděl, že si vybral špatnou práci, ale chtěl udělat všechno nejlepší pro svého syna Franka. A Frank zase měl svého tátu tak rád, že už nic víc nepotřeboval.
Bohužel jednoho dne musel jít Denis do vězení na 10 let, protože napomohl k vyloupení banky. Jenom že dva měsíce po tom, co odešel do vězení, to Frank nevydržel a vymyslel skvělý plán, jak tátu dostat z věznice.
A to, jak se Denis dostal zpátky na svobodu díky svému nejmilovanějšímu synovi Frankovi, a jak chytře dostali zločince do vězení na doživotí, si musíte už přečíst sami.

Hodnocení:

Této knize dávám plný počet hvězdiček, protože to byla krásně sepsaná kniha. Měla krásnou a zároveň jednoduchou ilustraci, díky které jsem se mohl více a lépe vcítit do příběhu. Opravdu se mi dobře četla a kdyby někdo nevěděl, jakou knihu číst, tak tuhle doporučuji.

Hoblinka
19.09.2021 3 z 5

Za mě Walliamsova nejslabší kniha.

Taflu.
13.06.2020 4 z 5

Napínavé a dojemné, ale mě tato kniha moc nenadchla, protože znám lepší knihy od Davida Walliamse (. ❛ ᴗ ❛.)

helusa2
02.03.2020 5 z 5

Napínavé, dojemné, výchovné, vtipné... Zkrátka Walliams :-) Četli jsme před spaním nahlas - trošku už mě iritovaly ty citoslovce, tak jsem je přeskakovala - jinak SUPER!!!

ali_223
27.01.2020 4 z 5

David Walliams je už mnoho let mým hodně oblíbeným autorem. Tato kniha je ale překvapivě nic moc. I když jsem ji z počátku doslova hltala teď však na mně neudělala takový dojem jako ostatní díla autora. Knihy od Davida Walliamse však čtu dál :-)

Abukšákul
21.10.2019 5 z 5

Paráda, líbila se celé rodině. Knihy Walliamse jsou velmi humorné a taky poučné. Přesto, že je to tlustá kniha, zvládnou přečíst děti cca od 9let. Krátké napínavé kapitoly, které Vás nutí číst pořád dál.

jeníček
08.10.2019 5 z 5

Opět doporučuji, tento autor je vhodný pro všechny generace, u čtení jeho knih se baví celá naše rodina. Příběhy jsou vtipné, napínavé, ale zároveň velmi poučné.

jenda88
24.09.2019 5 z 5

super napínavý příběh

FilDaV
15.06.2019 4 z 5

Jelikož jsme fanoušci Waliiamse, i když nejsme malé děti, jeho knihy nás fascinují a viděli jsme v červenci 2018 na londýnském Heathrow anglický svazek, už tehdy jsme si usmysleli, že jakmile vyjde kniha i v Česku, koupíme si ji a tak se taky stalo. Opět výborná akční a zábavná kniha s hořkými scénami. Vše se vyvíjelo úplně libově a hladce až do předposlední kapitoly!!! Ta fakt pokazila celou knihu i náš dokonalý obrázek o Davidu Walliamsovi, protože podporovat u malých dětí tohle, to se nedělá!, takže kdo si nechce pokazit jinak výbornou knihu, vynechte předposlední kapitolu! - Rada

lenkaabooks
14.05.2019 4 z 5

Skvělé, jako vše co jsem od autora četla. Frank nemá lehký život. Je mu jedenáct, máma od rodiny odešla a táta slavný závodník skončí ve vězení. Celou knihou se prolíná láska táty se synem, která nezná hranic. Co na tom že nemají co jíst, na čem spát, že jeden čajový sáček co mají už ani nebarví. Mají jeden druhého a můžou se tulemout (přitulit a obejmout).

Jéňa2008
06.04.2019 5 z 5

super,zábavná i napínavá knížka

Měňavka
15.03.2019 5 z 5

Tak to tedy byla jízda! Kniha se mi dostala do rukou náhodou a okamžitě mne zajímala, protože je určena dětem (moje oblíbená literatura). Také mne nalákala věta na přebalu : "Walliamsovy knihy jsou jako závan svěžího vzduchu." S nadšením jsem se pustila do čtení, kochala se obrázky oblíbeného ilustrátora a propadla jsem lásce na první přečtení. Jedním slovem prostě úžasné! Příběh je poutavý, nápaditý, dobrodružný, napínavý, o přátelství i rodičovské lásce, která v dnešním světě mnohdy chybí. Ihned mne napadlo, šmankote, nečtu snad knihu od Roalda Dahla??? On se musel převtělit do Davida. Neuvěřitelné. Jakmile jsem příběh dočetla, zajímala jsem se o autora a zjistila, že je opravdu považován za pokračovatele Dahla. Je jasné, že už se ho nikdy nepustím. Bylo legrační běžet do knihovny a v oddělení pro děti hledat knihy pro čerstvou čtyřicátnici :)

kamibe
09.02.2019

Myslím si, že kniha má sice 456 stran, ale když přihlédneme ke stránce, kde končí text (či v tomto případě obrázky), tak vlastně příběh končí na straně 453 a může být zařazen do letošní výzvy.
Čtu ji ne pro její počet stran (to už mám splněno), ale proto, abych vyzvěděla, čemu mohu říkat "anglický humor pro děti".
Na webu https://1url.cz/DMpj1 je zajímavá debata o hvězdičce u výroku na str. 73. Kdoví, jak to v té angličtině vlastně znělo!

Liliana2006
31.12.2018 4 z 5

No trošku zvláštní humor.

Mygli
30.11.2018 5 z 5

Spolu s dědečkovým útěkem pro mě top...

Kniha Táta za všechny prachy je v