Táta k příštím Vánocům

Táta k příštím Vánocům https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/731/bmid_tata-k-pristim-vanocum-kWX-731.jpg 4 74 17

Táta série

Veselá a půvabná knížka o dvou malých sestrách, které se rozhodnou, že si najdou nového tatínka a mamince manžela. Jejich hledání je velice svízelné, plné dobrodružství a omylů, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Sice jinak, než si děvčata naplánovala, ale jistě lépe. Autorce Martině Drijverové se podařilo ve veselém příběhu předvést dětem ty hodnoty, které jsou pro život důležité, i když nejsou tak atraktivní jako lákadla konzumní společnosti.... celý text

romualda
20.09.2021

První z trilogie knih o dvou malých holkách a jejich tátovi. Sestry Jana a Eva přes povahovou rozdílnost drží při sobě a touží po tátovi, protože jejich vlastní táta umřel. Zkouší ho hledat samy, hledají v blízkém okolí, sledují, jak se potenciální tátové chovají, jací jsou povahově a nakonec tátu najdou v panu Koukolíkovi, o kterém přitom původně nepřemýšlely, připadal jim už starý a nešikovný a spíše ho brali jako poradce při hledání táty.
Knihy jsem četl v dětství a v dospělosti jsem zatoužil si je přečíst znovu, nebylo lehké ale knihy vypátrat, protože jsem si nepamatoval jméno spisovatelky, ale díky internetu jsem je pak objevil.

Renatka11
27.04.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá milovala, stejně jako jeji dvě pokračování, a myslím, že i dneska bych si ji užila. Pohodové psaní paní Drijverové mě zkrátka bavi.

wullcann38
09.03.2021 4 z 5

Moc pěkná knížka která dokazuje že česká literatura pro děti za to opravdu stojí.

Pavlína197
26.02.2021 5 z 5

Toto bylo milé čtení! Když byl syn malý, četli jsme pár novějších knížek od M. Drijverové a všechny se nám líbily. Tuto jsem objevila ve vyřazených knihách v naší knihovně, hned jsem po ní sáhla a nelituji. Syn už je puberťák a vyprávění o dvou malých holkách, které si hledají nového tatínka, by ho asi nebavilo. Mě ale potěšilo - žádný stres a přitom docela chytlavé. Škoda, že mě v dětství tato autorka minula.

terimila
09.11.2019 5 z 5

Jedna z prvních knížek, po kterých jsem sáhla v naší obecní knihovně, když jsem tam coby prvňák mohla začít chodit. Dodnes si pamatuju, jak moc se mi líbila. Vždycky jsem měla ráda příběhy obyčejných dětí, hlavně rozjívených holek, které byly napůl kluci, lítaly po přírodě a nevěnovaly se holčičím věcem. Takže tohle mi sedlo. Obě sestry byly fajn, správně nezbedné, hledání tatínka vtipné a maminka obdivuhodná. :))) Dodnes mi utkvělo to náhlé prozření obou holek ohledně požaduvané barvy auta nového tatínka... a toho, že tamten pán vlastně takové auto nemá, ale jinak podmínky vlastně splňujě. Jak moc to člověk zná i teď, že něco stále považuje za šíleně důležité kritérium, a pak najednou jako blesk z čistého nebe mu dojde: PROČ vlastně, vždyť to je taková blbost, sakra!
Dětská knížka, která v něčem neztratila platnost dodnes. Proto plná palba.

Doubravka1975
10.12.2018 5 z 5

Oblíbená série mého dětství. První jsem četla Táta pro radost i pro zlost, kterou jsem dostala kdysi dávno na vánoce a tuhle jsem si vyhledala v knihovně a hrozně jsem fandila ségrám Janě a Evě, aby si vybraly toho správného tatínka...

moničina
05.04.2018 5 z 5

Moja obľúbená a mnohokrát prečítaná kniha z detstva. Dve ďalšie pokračovania boli tiež fajn, ale táto prvá bola najlepšia. A súhlasím, slovensky vydaná kniha je krásne ilustrovaná.

Kalip
09.12.2016 5 z 5

Kniha se ke mně přes tento web znovu dostala (díky). Překvapilo mě, že jsem ji vnímala stejně jako v dětsví, i když pro mě tenkrát zůstaly některé náznaky skryté. Objevila jsem v ní teda i něco nového. Posílám ji dál.

todilka
23.11.2016 4 z 5

Ráda jsem zavzpomínala, krásný příběh :-)
*čtenářská výzva 2016: Oblíbená kniha mého dětství

qinska
10.09.2016 5 z 5

Velmi pěkně popsaný příběh o hledání vhodného tatínka. Nebude to prodavač z hračkářství ani ,,kolotočář,, ,který procestoval celý svět. Jako obvykle, to nejlepší se skrývá hned za rohem. Kniha je krásně ilustrovaná.

Kalip
05.03.2016 5 z 5

Také na tuhle knihu z dětství ráda vzpomínám, a pokud ji seženu, bude to moje volba do čtenářské výzvy.

tisha8409
02.07.2015 5 z 5

Tuhle sérii jsem měla moc ráda...nebylo to dětské prázdné žvatlání, ale reálné potíže a dobře popsaný vývin, potíže i radosti.

dana7133
19.10.2014

moje nejoblíbenější knížka v dětství společně s Luisou a Lotkou, všem doporučuji

DanielaH
26.01.2014 5 z 5

Maminčina věta: "Až budou mít láhve křídla" mi utkvěla v paměti.Nevím proč. Sestry jí to splnily :-)

maryzka
01.06.2012 2 z 5

Povinná kniha ve škole, ale pěkná a krásná. Rezultát byl '¨Člověk hledá štěstí jinde a přitom ho má vedle sebe

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Krásně a citlivě napsaný příběh dvou malých dívenek - sestřiček, které hledají tatínka. Myslím, že by nebylo špatné, kdyby to vyšlo celé znovu.

šneki
24.08.2011 3 z 5

Skvěle napsaná humorná kniha.