Tarzan, vězeň pralesa

Tarzan, vězeň pralesa obálka knihy
Mé hodnocení:

Druhý díl cyklu líčí Tarzanův návrat do džungle, poté co se zřekl práva na ženu, kteoru miluje, a ztratil zájem o lidskou civilizaci. Zde se stává vůdcem veleopů a náčelníkem černošské osady a dostane se do zlatého města Oparu, pozůstatku bájné Atlantidy, kde žijí zdivočelí nevzhlední muži a krásné a kruté ženy. Nakonec zachrání Jane Porterovou a zasnoubí se s ní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79467/tarzan-vezen-pralesa-A7R-79467.jpg 4.449

Tarzan 2.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Magnet Press (ČR)

Kniha Tarzan, vězeň pralesa

Luigi1
07.10.2020

Doporučuji

ijcro
16.09.2019

Tento příběh má pořádný náboj, skvělou dějovou linku, která čtenáře chytne a nepustí a je důstojným pokračováním prvního dílu. Nejen, že stojí za přečtení, ale je dokonce povinností pravověrného Tarzanisty ho přečíst! Dokonce si myslím, že je v určitých rysech nejlepším dílem z cyklu. Není to ani červená knihovna, ale ani drasťák. Doporučuji.

l.e.d
01.07.2019

Po přeštení prvního dílu jsem ani chvíli neváhal a zhltnul druhý díl jako nic. Mimochodem krásné ilustrace.

kap66
17.12.2017

Mně se do ruky nedostal v 70. letech jiný díl než tenhle; brala jsem to jako celé dílo a zamilovala se do příběhu i do podoby Tarzana na titulní stránce - ó, ty ušlechtilé rysy, jak to uměl jen Zdeněk Burian... Vzpomínky na výbornou dětskou dobrodružnou četbu si zachovávám.

Terva
05.06.2015

Stejně jako příběh první. Krásně se to čte a je to skvělé dobrodružství. Opět protkáno kresbou Zdeňka Buriana.