TANTRA - kult ženského principu

TANTRA - kult ženského principu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28953/bmid_tantra-kult-zenskeho-principu-wyi-28953.jpg 4 33 13

Kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex Indický tantrismus je jeden z mnoha směrů indického duchovního života, který se v posledních dvou desetiletích těší zvýšenému zájmu všude ve světě, protože ve svých teoretických základech obsahuje myšlenky, které nalézají silnou odezvu v moderním světě. Tantra je především životní praxí a širokým rejstříkem návodů k tomu, jak proniknout k silám utajeným v našem nitru.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Argo

Tantra, le culte de la féminité , 1991

lukas9656
08.11.2021 4 z 5

Pro mě zásadní knížka, která mi osvětlila hlavně mechanismus kontroly různých procesů spojených se sexem. vynikající knížka pro všechny hledače.

nikikostadinova
24.01.2021 3 z 5

za mě moc zdlouhavé, ale samotné popsání tantry bylo zajímavé

Lessana
13.11.2020 2 z 5

To bola asi posledná kniha, ktorú som kúpila bez akéhokoľvek odporúčania (osobného či tunajšieho). Len tak, že vojdem do kníhkupectva, porozhliadnem sa, vezmem do ruky, čo ma zaujme názvom, témou a obálkou, prelistujem, čo-to v nej počítam a následne kúpim. Je to pekných pár rokov dozadu. Odvtedy som zmúdrela a nerobím to :))).
Kniha bola darček, ale prečítala som si ju aj ja. Čakala som však niečo úplne iné.

Donpuer
14.05.2020 1 z 5

Překlad je komicky příšerný, místy těžko věřit, že to není dílo stroje. Ani pečlivou sazbou nikdo zjevně nechtěl ztrácet čas. Velmi odfláknuté vydání.

evrdli
29.03.2018 4 z 5

Stare uceni, jen uvest do praxe.
Jedno z tajemstvi kras zivota si mohu odskrtnout, vim jak na to.

Roberto_1
30.09.2017

Letos plánuje vydat nakladatelství Argo znovu :) Překlad opět Jiří Vízner.

AdamBernau
25.09.2017

Naprosto tragický a ohavný překlad do češtiny.

s.mirka1
13.09.2017 5 z 5

Pro mne jako tantričku výborná kniha od začátku až do konce !!! :))

JosefHorák
17.06.2017 5 z 5

Velmi zásadní a komplexní kniha o světě tantry. Funguje jako slovník, příběh i učebnice.

romana8933
23.08.2016 5 z 5

Pokud přeskočíte nudný začátek, tak potom vám kniha vysvětlí všechno o vztazích a jak to ve světě mužů a žen chodí...

desert.fox
20.02.2016 5 z 5

Mnoho pozoruhodných informací, které jsem se jinde nedočetla. Zajímavě psané. Hodnotím jako špička.

LenysekC
03.03.2015 3 z 5

Mám za sebou první čtyři části ( do str. 339), a už teď mám problém hodnotit. Ano, spousta zajímavých věcí, souvislostí, informací... Dala bych určitě čtyři hvězdy (pět ne, protože se tam na můj vkus hodně politikaří). Jenže ještě ke všemu je to psáno docela agresivní formou, což se mi u tantrika jeví trochu zvláštní.
Zatím odkládám, na tantru v praxi nemám trpělivost, ale třeba se k tomu ještě vrátím, až na sobě zapracuju...

ona_vi
11.06.2013

Poprvé jsem četla v roce 1997, kdy bylo slovo tantra téměř neznámé.

Dnes se skloňuje ve všech pádech, ale tam, kde to s tantrou nemá nic společné - viz slavné tzv. tantra masážní salony .-)

A já jsem přečetla rychle znovu :-)

tantra

André Van Lysebeth