Taneční hodiny pro starší a pokročilé

Taneční hodiny pro starší a pokročilé https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63053/bmid_tanecni-hodiny-pro-starsi-a-pokroci-9QT-63053.jpg 4 298 29

Novela Bohumila Hrabala. Experimentální text, který je jedinou jakoby nekonečnou větou, motivicky bezuzdným monologem zestárlého vychloubačného pábitele.

Prateri
18.04.2024 3 z 5

Četla jsem už dříve za tři hvězdičky. Zůstanu na nich. Na knihy pana Hrabala jsem nedorostla.

Hobo
05.03.2022 5 z 5

Nejhrabalovější Hrabal, pábení par excellence. Pravda, k této knize jsem musel dorůst.

Ava365
20.10.2021 4 z 5

Pokud se někomu nelíbí tato Hrabalova kniha, těžko se mu bude líbit něco jiného od tohoto autora. Typické hrabalovské vyprávění.

brunettlibrary
29.09.2021 1 z 5

Jedna z nejslabších Hrabalových knih.

Godgifu
23.06.2021

Tomuto hrabalovskému hlubší smysl postrádajícímu myšlenkovému průjmu se říká pábení. To je jako když vás soused zmerčí na zahradě, osmělí se a přijde blíž, opře předloktí o plůtek a musí vám nutně povykládat, co za posledních 20, 30, 40 let zažil.
Jen pro trpělivého čtenáře-posluchače.
Svým způsobem obdivuhodné.

Cortegos
18.03.2021 2 z 5

Nepříliš zajímavé, asi jsem knihu nepochopil. Místy vtipná, ale jinak zdlouhavá; mohla by být mnohem kratší. Konec částečně dojem napravil.

Hema
01.02.2021 5 z 5

Klasika, moje oblíbená. Skvělý styl vyprávění, myšlenkové pochody i samotný Pepin. Doporučuju.

Dominik_13
21.01.2021 5 z 5

Nesmíte zde hledat příběh a už vůbec ne poučení! Hledejte zde radost z pouhého vyprávění, které vedle sebe klade zásadní i nedůležité, krásné i ošklivé, zábavné i zničující: to vše při pokusu zachytit prchavou esenci vlastního životního prožitku.

JP
16.04.2019 3 z 5

"dejchni na mě, je z tebe cejtit kořala a ona klečela a říkala, ale já jsem měla jenom rumovou pralinku a von ji dával facky" aneb všechno, co máte na Hrabalovi rádi, mně vždycky seděl a Taneční hodiny jsou jedna z jeho velmi raných prací (1964), vlastně experimentem, o kterém se mi zmínila češtinářka na střední, kniha napsaná v jedné větě "hovado jak Marie Terezie" a kecy o Ježíši a Máří Magdaléně mě při cestě do práce pobavily, ale zároveň mi kniha přišla spíš jako něco, co Hrabal napsal na sklonku kariéry, takové ohlížející se, vzpomínkové, pokud jde o celkový nádech

Vlasta155
17.01.2019 5 z 5

Je to tak originální, až je to zábavné.

Roberta
31.10.2018

Ma to svuj puvab.

xxtom
08.07.2018 2 z 5

Strýc Pepin vypráví o všem možném a v jedné dlouhé větě na 90 stranách skáče z jednoho tématu k druhému.

Luna7
03.07.2018 2 z 5

Co toto bylo? Jedna věta dlouhá padesát stran, ve které se skáče od jedné věci k druhé, žádný příběh ani poučení. Znovu to číst rozhodně nebudu.

michall17
13.03.2018 4 z 5

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..

Faji
14.10.2016 5 z 5

...aneb kterak jsou lidské příběhy nekonečné a osobité, tak jako byla věta, ze které je knížečka upletena.

schacco
21.08.2016 2 z 5

Surreálné utrpení s občasným úsměvem.

eromu
04.07.2016 4 z 5

Kondenzovaná porce pábení, která by se měla podávat jako jedno sousto. (Mně se to nepovedlo, musela jsem přerušovat a opětovně se zakusovat.)
Šílený sled ještě šílenějších historek, životních mouder a výkladu snů podle Anny Novákové. Druhá věta mi po tom všem zaskočila. V krku, v hlavě. V duši. Celá knížka proto vyzněla tak něžně a láskyplně, že si to snad radši dám ještě jednou.
A pak se k tomu vyjádřím znovu.
Počkejte, to bude hned...

...jen co dočtu větu...

vikimi
18.05.2016 odpad!

Vubec se mi to nelibilo. Nevim, co mi tohle dilo melo dat.
Ostre sledovane vlaky byly fajn, ale tohle byla jednoznacne holomajzna!!

Romanka89
21.03.2016 3 z 5

Z tohoto díla mám smíšené pocity. Zpočátku se to sakra blbě četlo, nebyla jsem schopná vůbec vnímat, ale nakonec to byl docela příjemný sled různých vyprávění, plynoucích bez přestávky. Představovala jsem si Jaromíra Hanzlíka, ja to vypravuje jako strýc Pepin z Postřižin a to mi docela pomohlo, abych text vnímala. Bavilo mě neustálé odkazování na jistý snář Anny Novákové, na spisek páně Batisty o pohlavní zdravovědě a taky odkazy na básníka Bondyho. Knihu si určitě nepřečtu znovu, protože to je skutečně čtenářský oříšek, ale špatné to nebylo.

Marbo
23.02.2015 5 z 5

Veškerá životní moudrost a zkušenost narvaná do neskutečného monologu, který smete vše co se mu staví na odpor. A nejvíce mně těší, když podobný výtrysk lidského ducha zaslechnu někde u piva v tom největším pajzlíku