Taneční hodiny pro starší a pokročilé

Koupit

Novela Bohumila Hrabala. Experimentální text, který je jedinou jakoby nekonečnou větou, motivicky bezuzdným monologem zestárlého vychloubačného pábitele.

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63053/tanecni-hodiny-pro-starsi-a-pokroci-9QT-63053.jpg 3.9236
Novely, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Taneční hodiny pro starší a pokročilé

Hema

Klasika, moje oblíbená. Skvělý styl vyprávění, myšlenkové pochody i samotný Pepin. Doporučuju.

Dominik_13

Nesmíte zde hledat příběh a už vůbec ne poučení! Hledejte zde radost z pouhého vyprávění, které vedle sebe klade zásadní i nedůležité, krásné i ošklivé, zábavné i zničující: to vše při pokusu zachytit prchavou esenci vlastního životního prožitku.

JP
16.04.2019

"dejchni na mě, je z tebe cejtit kořala a ona klečela a říkala, ale já jsem měla jenom rumovou pralinku a von ji dával facky" aneb všechno, co máte na Hrabalovi rádi, mně vždycky seděl a Taneční hodiny jsou jedna z jeho velmi raných prací (1964), vlastně experimentem, o kterém se mi zmínila češtinářka na střední, kniha napsaná v jedné větě "hovado jak Marie Terezie" a kecy o Ježíši a Máří Magdaléně mě při cestě do práce pobavily, ale zároveň mi kniha přišla spíš jako něco, co Hrabal napsal na sklonku kariéry, takové ohlížející se, vzpomínkové, pokud jde o celkový nádech

Vlasta155
17.01.2019

Je to tak originální, až je to zábavné.

Roberta
31.10.2018

Ma to svuj puvab.

xxtom
08.07.2018

Strýc Pepin vypráví o všem možném a v jedné dlouhé větě na 90 stranách skáče z jednoho tématu k druhému.

Luna7
03.07.2018

Co toto bylo? Jedna věta dlouhá padesát stran, ve které se skáče od jedné věci k druhé, žádný příběh ani poučení. Znovu to číst rozhodně nebudu.

michall17
13.03.2018

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..