Tanec smrti

Tanec smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18820/bmid_tanec-smrti-05M-18820.jpg 4 145 22

Alex Cross série

Alexe Crosse, bývalého psychologa, působícího i jako prostředník mezi policií a FBI, stále více znepokojuje rostoucí počet neobjasněných případů zabitých žen převážně v chudých černošských čtvrtích metropole. S několika kolegy ve svém volném čase a bez svolení nadřízených pátrá po pachateli. Pouze profesionální zájem se změní v okamžiku, kdy je unesena jeho snoubenka. Podaří se mu narazit na stopu britského diplomata Shafera, muže přitažlivého zevnějšku, žijícího jako spořádaný občan, vážený pracovník ambasády i milující manžel a otec. Ve skutečnosti se jedná o vraždícího maniaka, zcela pohlceného počítačovou fantasy hrou Čtyři jezdci, kterou hraje se třemi bývalými spolupracovníky z tajné služby. Přestává se kontrolovat a rozlišovat fantazii od reality, fascinuje ho neomezená moc nad životem a smrtí vybraných obětí. Autor opět prokazuje svou schopnost udržet čtenáře v permanentním napětí, vyplývajícím především z konfrontace střídajících se úhlů pohledu pachatele a vyšetřovatele.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Pop goes the weasel , 1999

Stanas513
31.12.2021 5 z 5

Jako každá kniha od Pattersona, i tato se mi líbila. Dost brutální hra, kterou někdo žije ve skutečnosti, nemusí být jenom fantazie...

Endy17
08.01.2021 4 z 5

Od Alexe Crosse jsem si pět let odpočinul, než jsem sáhl po pátém pokračování. Bohužel, ani časový odstup můj názor nezměnil. Kvalitativně sestupná tendence, brutalita a romantika spíš naopak. A ten závěr - to snad ne....
Patterson ale psát umí, takže - za dalších pět let nashledanou?

petraj30
15.12.2020 5 z 5

Další skvělý díl. Alexe Crosse mám ráda díl od dílu víc a víc.
Každý díl je pro mě napínavější a mnohdy lepší než předchozí. Všechno je precizně promyšlené a já jen zarytě a vytrvale čtu a nemůžu se odtrhnout. Ale po dočtení si říkám, že o takovém životě je lepší číst, než ho prožívat.
Ten konec byl moc krásný, ale nějak mi do toho všeho napětí nezapadal a taky se mi nezdál až tak reálný, ale na druhou stranu jsem něco takového od jisté doby očekávala. Je mi to líto a ani nevím proč, ale trochu mi to zkazilo dojem. ale nedovolím si dát nižší hodnocení. Moc se mi líbí prolínání dějů a případů. A tady Alex taky ještě neskončil.

oleg
11.09.2020 5 z 5

Přečteno raz dva,napínavé a mělo to spád,takové detektivky se čtou sami....

kolacky
07.05.2020 4 z 5

Nechce se věřit, že by byli lidi s takovým mínusem v charakteru... ale obávám se, že jsou. Možná je to tady drobet přehnané, ale...

Česneksmedem
25.06.2019 4 z 5

Dřív jsem Jamese Pattersona četl docela často, ale zrovna tento díl jsem vynechal, takže jsem se k němu vrátil. A byla to docela taková jeho klasika. Asi se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale označil bych JP hudební a sportovní terminologií jako předskokana Chrise Cartera.
Jednu hvězdičku ubírám za ten závěr. Zdál se mi poněkud nereálný, a to jak z hlediska přítelkyně Alexe, tak i hlavního záporáka.

Costanzo
09.09.2018 5 z 5

Po přečtení již páté knihy zařazuji Pattersona k mým oblíbeným autorům. S každou knihou je to lepší a lepší, propracovanější, intenzivnější a nabírá to ty správné obrátky. Konec jsem tak nějak očekávala, ale kupodivu autor opět překvapil a opět upgradoval ;-) krátké kapitoly, výborně se čte, strhující děj.

karlos1884
07.08.2018

Mam moc rád knížky od tohoto autora,ale bohužel tato kniha se mi zatim zdála neslabší. Nekteré části už podle mého jsou moc přitažené za vlasy. Ale jinak je to opravdu super autor.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

NADEI
18.08.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Super čtení od prvních stránek, až do samého konce. V sérii budu pokračovat, protože jsem si Alexe zamilovala.

moudivlacek
10.07.2017 5 z 5

Další skvělý díl z této série, opravdu autor každým dílem stupňuje na dramatičnosti. Znáte velice brzy vraha, přesto je tam plno dramatických zvratů, a když si myslíte, že dopadením vraha musí být konec, zjistíte, že máte plno stránek před vámi, tudíž to nebude vše tak jednoduché.
No a ten závěr se dal předpokládat, alespoň já to tak cítila.
Rozhodně budu pokračovat ve čtení série dál.
Doporučuji.

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Případy nabírají na dramatičnosti.

Kuliš42
03.03.2016 5 z 5

Moc vydařený díl a velký zlom v osobním životě Alexe do budoucna,po únosu jeho snoubenky.Neustálé napětí,nabitý děj,zvraty a opětovné střídání kapitol a pohledů hlavních hrdinů,bomba!!!A zase správný syčák,tentokrát vážený diplomat.

Petras5709
26.01.2016

Bylo to super čtení,hlavně ten konec byl úžasný.Prostě výborný spisovatel.

Bella23
29.12.2015 5 z 5

Knížka se mi moooooooc líbila ,měla smysl,promyšlenou zápletku prostě super,jediné co my trošku vadilo byly ty překlepy , ale tentokrát jich tam nebylo tolik, no zkrátka knihu vřele doporučuji.

koki.veru
10.10.2014 5 z 5

Další z úžasných knížek od tohoto spisovatele....Stejně jako ostatní knížky je i tato plná napětí a měla jsem ji přečtenou během dvou dnů :)

Kubíííína
07.10.2014 5 z 5

Jako obvykle mě ani tentokrát James Patterson nezklamal. Alex Cross je můj hrdina a už se moc těším na jeho další dobrodružství :-)

Dumicek
27.10.2013 5 z 5

Opět perfektní počtení! Byla jsem napnutá od začátku až do konce knihy. Musela jsem jí přečíst během dvou dnů, abych zjistila, jestli to vše dopadne dobře. Z jeho knih jsme pokaždé nadšená!

Elye
09.08.2013 4 z 5

Napínavá, čtivá detektivka.. Vytkla bych občasné pravopisné chyby a sem tam nějaký překlep...

pamica
06.07.2012 5 z 5

Hodně napínavé....sérii s Alexem Crossem jsem si opravdu hodně oblíbil-čte se to samo!