Tanec s Fidelem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kubánská hudba, smyslná, živočišná, emocionální a rytmická, je od svých etnických kořenů až po světově proslulou Glorii Estefan či vítěze ceny Grammy Buena Vista Social Club prostředkem sebevyjádření kubánského lidu v jednom z posledních komunistických režimů na světě. V rozhovorech s obyčejnými Kubánci i slavnými hudebníky o jejich každodenním životě vykresluje Tanec s Fidelem barvitý obraz společnosti a její kulturní historie, jež skrze hudbu vzkvétá navzdory komunistické represi a neústupnosti Západu. Výsledkem je otevřená, poutavá a poučná zpráva o tom, co může očekávat každý návštěvník ostrova. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99323/tanec-s-fidelem-99323.jpg 3.52
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jiří Vaněk
Orig. název

Dancing with Fidel, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Tanec s Fidelem

puml
11.09.2016

Kdybych měl hodnotit postřehy o hudbě tak je to za 5. Kdybych měl hodnotit to, jak autor popisuje situaci na Kubě, tak je to horší. Foehr je typický turista a návštěvník a to je v knize patrné. Když už dojde na nějakou kritiku, tak je hodně zdrženlivá a spíš se poukáže na to, že chyby dělá každá vláda a podobné banality a jalovosti, případně že na vině jsou "kapitalisti". Prostě dryáčnické fráze, kterým už snad nemůže věřit ani sám Fidel a jeho bratr Raúl. Ono kdyby Foehr napsal jak to na Kubě skutečně chodí, tak by tam už taky nemusel mít možnost vycestovat a zároveň by mohl nebezpečně kompromitovat některé aktéry této jinak dobře napsané knihy o rozmanitosti kubánské hudby.

Případnému čtenáři bych vedle téhle knihy doporučil Důkazy spojení od Raúla Rivery, aby si udělal trochu objektivnější náhled na tenhle "socialistický ráj" na zemi.

Doporučujeme

Born to Run - Zrozeni k běhu
Born to Run - Zrozeni k běhu
Divočina
Divočina
Shledání v Barsaloi
Shledání v Barsaloi
Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki

Autor a jeho další knihy

Stephen Foehr
americká, 1943

Kniha Tanec s Fidelem je v

Přečtených4x
Knihotéce4x
Chystám se číst1x