Tanec s Fidelem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kubánská hudba, smyslná, živočišná, emocionální a rytmická, je od svých etnických kořenů až po světově proslulou Glorii Estefan či vítěze ceny Grammy Buena Vista Social Club prostředkem sebevyjádření kubánského lidu v jednom z posledních komunistických režimů na světě. V rozhovorech s obyčejnými Kubánci i slavnými hudebníky o jejich každodenním životě vykresluje Tanec s Fidelem barvitý obraz společnosti a její kulturní historie, jež skrze hudbu vzkvétá navzdory komunistické represi a neústupnosti Západu. Výsledkem je otevřená, poutavá a poučná zpráva o tom, co může očekávat každý návštěvník ostrova. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99323/tanec-s-fidelem-99323.jpg 3.52
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jiří Vaněk
Orig. název

Dancing with Fidel, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Tanec s Fidelem

puml
11.09.2016

Kdybych měl hodnotit postřehy o hudbě tak je to za 5. Kdybych měl hodnotit to, jak autor popisuje situaci na Kubě, tak je to horší. Foehr je typický turista a návštěvník a to je v knize patrné. Když už dojde na nějakou kritiku, tak je hodně zdrženlivá a spíš se poukáže na to, že chyby dělá každá vláda a podobné banality a jalovosti, případně že na vině jsou "kapitalisti". Prostě dryáčnické fráze, kterým už snad nemůže věřit ani sám Fidel a jeho bratr Raúl. Ono kdyby Foehr napsal jak to na Kubě skutečně chodí, tak by tam už taky nemusel mít možnost vycestovat a zároveň by mohl nebezpečně kompromitovat některé aktéry této jinak dobře napsané knihy o rozmanitosti kubánské hudby.

Případnému čtenáři bych vedle téhle knihy doporučil Důkazy spojení od Raúla Rivery, aby si udělal trochu objektivnější náhled na tenhle "socialistický ráj" na zemi.

Autor a jeho další knihy

Stephen Foehr
americká, 1943

Kniha Tanec s Fidelem je v

Přečtených4x
Knihotéce4x
Chystám se číst1x
Chci si koupit1x