Tančím charleston

Tančím charleston https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456102/bmid_tancim-charleston-v0S-456102.jpg 5 25 5

„Narazila jsem na ty šaty náhodou. Jsou nádherný. Patřily mojí mámě, ne? Prosím, řekni mi, kdy je měla na sobě! Bylo to, když se seznámila s mým tátou? Teto, musíš mi to říct!“ Píší se dvacátá léta minulého století a ve městě i na venkově se tančí charleston. Mona a její teta bydlí v malém domku na panství Somersetových – teta je dámskou krejčovou paní hraběnky. O Monu se stará odmalička. Mona totiž nikdy nepoznala svou matku ani otce – ale ví, že může se svou maminkou mluvit na jejím hrobě. Když lady Somersetová zemře a zámek zdědí jiný člen její rodiny, všechno se začne měnit. Bohémská atmosféra na zámku pomůže Moně zazářit a najít si nové kamarády. Je opravdu vzrušující smět se zúčastnit velkolepého maškarního plesu nebo si vyjet na výlet do Londýna, ale nové zkušenosti s sebou někdy přinášejí odhalení a Mona zjišťuje, že její minulost ukrývá tajemství, která se nedají tutlat donekonečna.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: ekniha , BB art

Dancing the Charleston , 2019

Lovehorses365
15.04.2024 5 z 5

J.W. píše best knihy!!!

EliBeatrice
06.07.2023 5 z 5

krásné a milé připomenutí mého dospívání, moc jsem si knihu užila a překvapilo mě, jak i pro dospělého je poutavá a vidí v ní i trochu něco jiného než přímo píše hlavní dětská hrdinka

Maggie704
18.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Roztomilé, s trošku pomalým začátkem. Hrdinka klasicky Wilsonovská - chce být spisovatelkou, nejde jí matika, po nějakém traumatickém zážitku se rozhodne, že nikdy nechce mít děti,... Příběh byl milý, závěrečné setkání s Emerald nejlepší.

Knihomedvěd
05.05.2021

Tančím charleston je další kniha od Jacqueline Wilsonové, jejíž knihy už čtu spíše z nostalgie, jelikož jsem s nimi prožila moje čtenářské začátky. Jejím knihám se však nedá upřít, že jsou skvěle napsané a ohromně čtivé. Proto když jsem se o této knize dozvěděla, hned jsem si ji chtěla přečíst. A musím říct, že opět mě autorka nezklamala. Kniha se odehrává ve dvacátých letech minulého století, které jsou tam opravdu pěkně popsány. Děj byl sice ze začátku trochu méně zajímavý, ale závěr a ten zvrat na konci to úplně vynahradil. Kniha byla místy i vtipná, ale jen tak lehce, nenásilně. Mona jako hlavní postava byla moc sympatická a pěkně se na ní odráží myšlení dětí a jejich charakter. S její postavou se autorka opravdu vyhrála. Ale možná ještě více než Monu jsem si oblíbila její tetu, která byla sice hodně přísná, ale také spravedlivá a někde uvnitř v ní se skrývala opravdu laskavá povaha. Nicméně pana Benjamina nemohla autorka do děje zasadit lépe. Takový pravý gentleman s vybraným chovaním a vtipem tam úplně sedl a v ději se pohyboval jako ryba ve vodě. Ostatní postavy autorka taky moc pěkně vykreslila a všichni do příběhu krásně zapadali.
Knize Tančím charleston nejspíš ani nemám co vytknout, protože se mi opravdu líbila a ráda se k ní někdy vrátím.

sadlo
19.01.2021

Skvělá, skvělá. Dívky, děvčata, maminky a babičky. Doporučuji. Kdo má rád např. Táta Sekáč, Tajemná zahrada, Hra na Betsy Bowovou, Anna ze Zeleného domu,sáhněte po této knize

historické romány dívčí romány

Jacqueline Wilson