Tampa

Tampa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195800/bmid_tampa-N2R-195800.jpg 3 301 95

Celeste je šestadvacetiletá středoškolská učitelka. Její zálibou jsou nezletilí studenti. Při výběru ideálního kandidáta má určitá kriteria: Nesmí být moc sebevědomý. Nesmí mít vysportovanou postavu. Nesmí mít akné. A brzy se její představy splní… Kritika román ohodnotila termínem „sexuálně explicitní“, autorka dopodrobna popisuje všechny sexuální scény. Zároveň nastoluje jízlivou otázku: Kdo by v patnácti dokázal odolat svodům atraktivní učitelky?... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Odeon

Tampa , 2013

Radimka
08.10.2023 2 z 5

Knížka o deviantní učitelce, kterou přitahují 14tiletí kluci. Úča jde doslova přes mrtvoly a její sobeckost a sebestřednost je neskutečná. Začalo mě to bavit až v poslední třetině, do té doby to byla úchylná erotická nuda.

rodak
20.09.2023 4 z 5

Tato drsná a hodně erotická kniha otevírá spoustu témat. Zneužívání od ženy. Že ta osoba byla sobecká, vyšinutá a nemocná je zřejmé, ale kdyby toto prováděl chlap mladým holkám tak je všeobecné mínění o hodně horší. Asi je více mužů takto postižených. Občas kniha byla jak detektivka a chvílemi i k zasmání.

Iki1
05.08.2023 4 z 5

Výborně zpracované myšlenky, pocity a žádostivost mladé učitelky, jejíž erotické preference jsou zaměřené na hodně mladé chlapce. Hodně kladně hodnotím autorčin jazyk, kterým všechny pocity čtenářům představí. Vznikl tak hodně silný příběh, ve kterém není tabu, vše je napřímo řečeno. Až mě šokovalo vylíčení nenasytného libida hlavní představitelky. Sociopatka, která udělá vše pro to, aby své libido uspokojila. Styl psaní je v knize důležitý, protože čtenář, ač znechucen, hltá ten tryskající vodopád dalších myšlenek, představ i reálných příhod. Prostě svět není černobílý a zvláště dnes, kdy se každý ohání svým jakkoliv nechutným právem na štěstí, je třeba alespoň v knize představit situace, ke kterým by tato "práva" mohla vést.

krevetinka
16.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Děj románu Tampa od Alissy Nutting nás zavede do Floridy. Hlavní hrdinkou a zároveň vypravěčkou je šestadvacetiletá středoškolská učitelka Celeste, která se netají svými sexuálními a delikventními choutkami mířenými na své nezletilé studenty.
Zní to jako bizár? No, on to bizár fakt je. Ale i přesto splňuje vše, co očekávám od kvalitní literatury.

Tampa je kontroverzní. Nechutná. Velice detailní. Ale zároveň tak neskutečně ujetá, že jsem se u některých pasáží neubránila smíchu. Předkládá však také důležité podněty, které čtenáře nutí nad problematikou přemýšlet o něco hlouběji: Jaký je rozdíl mezi pohlavním stykem dospělého muže s nezletilou dívkou a dospělé ženy s nezletilým chlapcem? Jakou roli zde hraje konsenzus a kde má své hranice, jestli vůbec? Je v pořádku vznášet v případě zneužití nezletilých ze strany mladé ženy poznámky o jejím atraktivním vzhledu a sexappealu?

Alissa Nutting nám poskytuje pohled do duše zhýralé a nymfomanické úchylačky, aniž by však k problematice přistupovala jakkoliv úzkoprse - po celou dobu si udržuje skrze vyprávění učitelky Celeste příchuť nechutnosti, neponaučitelnosti a hořkosladkosti, která dodává knize skoro až pocit důvěrné a autentické zpovědi. Za žádnou cenu nevybočuje z role, což velmi oceňuji i na vzdory občasné potřebě knihu zavřít a chvíli to rozdýchávat. Kniha rozhodně není pro každého; i já jsem ji otevírala s mírnou skepsí. Pokud se ale dokážete na takováto témata dívat kriticky, a zároveň však s jistou dávkou cynismu a nadhledu, pak si ji dokážete zajisté užít. Na to, že se jedná prvotinu, jde rozhodně o velmi zdařilý literární počin.

Nejoblíbenější pasáže z knihy:

Jeho tvář se vmžiku proměnila z bezvýrazné nonšalance v drobounký, jasný úšklebek, a oči upřel do mých. Bylo to nenadálé, ale naprosto jasné: jeho pohled sděloval, že přesně ví kdo jsem a co chci, a také, že sám skrývá podobné tajemství. Spojili jsme pohledy jen na pár vteřin, ale stačilo to: dva devianti se právě poznali při telepatické hře.

"Pokud by to tak bylo, svědčilo by to pro skutečnost, že má klientka je mladá žena s těžkými mentálními problémy, zoufale hledající lásku - a že tedy nevykazuje onu nenasytnou pedofilii, kterou ji prokurátor přisuzoval v rozhovorech do médií."
Druhý kriminalista si znovu odplivl do kelímku, tentokrát hlasitěji. "Anebo je taky možný, že je pedofil a ještě k tomu kurva."

V hlavě jsem si místo toho přehrávala fantazie, jimž jsem se ve vězeňském prostření nevyhýbala, ale naopak si je živě evokovala. Vše se odehrávalo v té nové vazební cele, do které mne měli večeř přemístit: ze spánku mne probudila horda vyhládlých a pohublých mladíků, snad sirotků v otrhaném oblečení s jazykem z postav Olivera Twista, která přiběhla k mřížím mé cely a začala mezi ně strkat veškerou svou sexuální výbavu, takže jsem v duchu viděla uspořádanou řadu ztopořených pyjů v různých fázích vzpřimování.

žlučníkář
29.05.2023 2 z 5

Hůůůůů, hůůůůůů, ty vole, já si to pořídil, protože se mi líbil ten obrázek na obálce a napovídal mojemu mozečku, že se tam budou roztahovat nohy a nebude se mezi nima nic bimbat, jako se to stavá v jistý asijský zemi, nebo na encyklopedyji Pornhub. Začátek jsem docela zhltnul jako kebab ve dvě ráno a představoval si, že chodim do třídy a učí mě takováhle Samice, která je nadržená na mladý poďobance pod zákonem. Doufal bych, že si mě vybere a já bych ani necek. Ale jak jsem listoval dál, tak mě ta pani začla srát čím dál víc, a byla jenom otázka času, kdy tam něco vybouchne. Ale vzhledem k událostem to nebude normální dělobuch, ale pořádná atomovka. Kdyby tu nánu nadrženou vyrazili, určitě by vzhledem ke svojí praxi večerních a nočních vedlejšáků, která je dlouhá jako hajzlpapír na záchodech v tescu, mohla nastoupit okamžitě jako lékárnice, nebo anestezioložka.

Jako ze začátku dobrý, popsaný sání, cucání, vypouštění všech sekretů, ale co z toho. Opakuje se to pořád dokola a pořád docela stejně a já se nemůžu dobrat konce. Ze začátku úča se stále nažhaveným vejfukem, pak už jenom zrůdička, který bych nechtěl přijít do cesty.
Kdybych si chtěl přečíst něco, co bude obsahovat všechno možný podivný klácení všeho, vybral bych si něco zábavnějšího a propracovanějšího. Přečtu si znova Nordickou blondýnu jsem ještě nelízala. Tam je aspoň ta transka Tobík a v hospodě u Vogeltanzů se dějou večír pěkný kejkle. Doufám, že to neříká nic bližšího o mojí jemný a citlivý osobnosti.

fes
28.12.2022 4 z 5

Literárně velmi dobrá sonda do pudů a myšlení soběstředné sexuálně zvrhlé - nebo nemocné? - pedofilky.
Druhoplánově poodhaluje mentalitu i další postav.

karol.cadex
27.12.2022 2 z 5

Co to bylo proboha. Dokážu pochopit, respektovat, vcítit se do spousty věcí. Ale tohle byl výsměch veškeré erotické literatuře a románům.
Hlavní hrdinka je absolutní sebestředná kráva, bez jakékoli sociální inteligence, bez sebereflexe, s obřím egem a histriónskou poruchou osobnosti (mimo jiné). Při čtení mi za ní bylo neuvěřitelně trapně, leckde do smíchu.
Ta hranice mezi zneužíváním a tím, co je ještě dobrovolné, je děsně tenká, obzvlášť u náctiletých. Obávám se, že za mě byla v knize překročena několikrát. Nejsem žádná puritánka, ale osobně mě děsí i to, že moje děti bude učit 90 % lidí, kteří v dnešní době dokáží absolvovat pedagogické fakulty. Pokud mi po nich ještě budou sexuálně vyjíždět takovýhle magoři, to teda potěš.

zsykorova
25.11.2022 5 z 5

Abych byla upřímná, váhala jsem, jak knihu ohodnotit. Po jazykové stránce je to velmi kvalitní text, ale příběh ve mně vyvolává strašný odpor. Po celou dobu jsem cítila hrozný neklid a bylo to pro mě horší než čtení knihy Má temná Vanessa, která zpracovává podobný námět. Tampa je jedna z nejodpornějších knížek, co jsem kdy četla. Dávám ale 5⭐ za zpracování a ukázku toho, že pedofilové nejsou jen muži. O téhle problematice se musí mluvit více.

Gabusza
01.11.2022 5 z 5

Tohle bylo počtení! Silné, chvilkama mě až mrazilo, jak chladná, ale zároveň vypočítavá až vychytralá Celeste je.
Bavilo mě to neskutečně, chtěla jsem vědět kam až může svým nenasytným libidem zajít a povedlo se jí docela plno věcí.
Kniha je z mého pohledu psychologicky proložená, psána je výborným stylem,opravdu jsem ji hltala a neveřila vlastním očím, co všechno může bezcitná sociopatka udělat mladým dospívajícím chlapcům.

Nermal
15.07.2022 4 z 5

Tak tohle byla moje druhá kniha, kterou jsem se skoro styděl pronést přes pokladnu v obchodě. Ne, přeháním. Ale mám za to, že takové knihy je třeba číst, aby si člověk uvědomil, že svět není černobílý a lidé jsou různí. A hlavně si může zejména rodič udělat představu o tom, z jak nečekaného směru kolikrát může přijít problém. Lepší je si o tom jen přečíst, než to zažít.

ZÓNA
28.06.2021 3 z 5

Po přečtení nemravného románu si musím položit otázku...
Kvůli čemu byl tento román napsán?
Jistě. Každého člověka zaujme sexuální námět. Pedofilie již méně, ale nemyslím, že zde se jedná vyloženě o tuto krajnost lidského smilstva.
Hlavní hrdinka rovněž není vypodobněna negativně, kupodivu její apetit koresponduje v symbióze s jejími "obětmi".
Vše je dobrovolné a pár problematických scén, které jsou víceméně náhodné, nepůsobí nijak asymetricky.
V prvotní fázi jsem román srovnával s Nabokovou Lolitou. Ale i přes obrovské množství sexuálních scén a vulgárností s nimi spojených, nepůsobí příběh nechutně.
Odvážnost jistě, nikoliv pokleslost.
Krásná žena a její nezvladatelná touha po zakázaném.
Dobrovolnost mladých chlapců, jejich radost z jinak nedosažitelné ženy.
Román by mohl být více razantní, více ostrý a koneckonců i emočně svěžejší.
A morálka?
Proti všem stojí zákon...
Ale pokud v obci pojedu 55 km/h oproti požadovaným 50 km/h, ohrozím výrazněji bezpečnost chodců?
Stejně tak se dívám na vztah věkově zakázaného sexu mezi ženou a chlapci. Nikterak neublíží. Ba naopak...
A možná zde je důvod, proč byl román stvořen.

Afilada
17.06.2021 5 z 5

Srovnání s Lolitou kulhá na obě nohy. HH Lolitu skutečně miluje, snaží se jí porozumět a naplnit její vnitřní svět. Zdejší "hrdinka" Celeste (26) je něco zcela opačného, chladně uvažující cynická bestie, která jde přes mrtvoly. Román představuje strhující tok chladnokrevného uvažování a jednání asociální postavy, které jde v životě o jediné, o sex s nedospělými chlapci. Mistrný text ve skvělém překladu. Není pro každého, souloží se zde na každé druhé stránce.

Atanone
04.04.2021

Erotickou literaturu nečtu skoro vůbec. Ne že bych se jí puritánsky vyhýbala ( při dnešním trendu psaní knih to snad ani technicky nejde), ale knihy toho typu mě nebaví, pokud nejde o dobrý příběh. V tomto případě mě zaujala anotace, tak jsem nakoukla a pak už jsem prostě četla dál. Asi nejlepším komentářem je doslov ke knize. Můžu jen dodat, že mě na Celeste ani tak neděsí jeji posedlost sexem, ale to, že je sociopat. Jde za svým cílem doslova přes mrtvoly a bere to jen jako problém, který je potřeba odstranit. Pokud je vůbec schopná si přiznat nějakou chybu, tak jen v tom smyslu, že si sama přeložila stéblo přes cestu. Její uvažování v souvislosti s představou vlastního stárnutí je chladně logické a realistické. V doslovu se správně zmiňuje, že starší a fyzicky nepřitažliví muži nemají problém blýsknout se po svém boku s mladými krásnými ženami, i když v tom případě jde asi o víc... Ženy to v tomto ohledu mají všeobecně horší.
Otázka vyspělosti teenagerů, ať už mravní, nebo sexuální, má podle mě hodně poloh, ale jasné je, že čtrnáctiletý kluk není vyzrálé ženě rovnocenným soupeřem.
Vzhledem k tomu, že toto téma autorku zjevně přitahuje, si nejsem jistá, co touto knihou vlastně chtěla říct. Jestli upozornit na problém, nebo jen "upustit páru". Každopádně se jí asi daří provokovat a nutit k zamyšlení.

los
31.12.2020 3 z 5

každá věková hranice (sex, sňatek, drogy, řidičák atd.) je v dané kultuře nastavená univerzálně, uměle, nikdy nemůže přihlížet k individuu a obsáhnout výjimky z obou pólů; etická měřítka jsou vždycky diskutabilní: opravdu lze nějak určit/změřit, že jedinec je pro něco zralý? zneužívání dospělého není zrůdné? atd.
přes všechny nedostatky Tampy, které tu jsou zmíněny, vyzdvihuju její klad - evidentně svým tématem dovede vyvolat diskuzi o morálních měřítkách

Boby17
11.11.2020

Byl jsem zvědavý, tak jsem si ji v knihovně vypůjčil. Zjevně ale nejsem cílovou skupinou, protože na straně 10 jsem ji odložil a vracet se k ní už nebudu.

Mabella
12.09.2020 odpad!

Na zaciatok napisem, ze nie som puritanka a rada citam eroticku literaturu. Toto ale nie je kniha o jednej nymfomanke, ale cista pedofilia a je nechutne, ze toto niekto vydal. Stacilo mi prvych par stran, kde hlavna “hrdinka” potierala svojim sekretom skolske lavice. Pri predstave, ze na zakladnu skolu chodi aj moje dieta sa mi zdvihol zaludok. Snaha sokovat autorke vysla, asi nevedela napisat nic hodnotnejsie.

jiri77
21.06.2020 4 z 5

Sonda do života jedné nymfomanky. Kniha není určitě čtení pro puritány, autorka se s tím vážně nepárala a napsala velmi zajímavou knihu bez servítků. Kniha mě celkem bavila a musím hodně vyzdvihnout komentář na konci knihy ,který napsal Richard Olehla.

Mermaida
23.03.2020 4 z 5

Už je to hodně dlouho, co jsem nevzala do ruky, žádnou erotickou knihu, a je pravda, že Tampa mi doma v poličce ležela určitě tak dva roky...
Nevím, co mě přimělo konečně po knize sáhnout, ale jsem za to ráda.
Někde jsem narazila na srovnání, že jde o "líc Lolity" - něco na tom asi bude, jen Celeste je oproti Humbertovi mladičká. Samotná autorka se s tím opravdu nepáře a scény popisuje dosti "živočišně" - byl to jeden z aspeků, díky němuž jsem knihu opravdu hltala. Kniha na mě hodně zapůsobila, a myslím si, že jde o poučnou novelu - i když soudě dle jiných reakcí jsem asi jediná. Při čtení jsem měla pocit, že jde o stejný tip vyprávění, jako je to v Lolitě. Že hlavní hrdinka a zároveň vypravěčka popisuje to co se odehrálo před jejím "zavřením", jako by to vyprávěla soudu (viz. Lolita), nebo prostě psala "otevřený" dopis. Proto mě ke konci udivilo, že to tak není. Ale nechci spoilerovat, tak už jen napíšu poslední shrnutí. Mě kniha prostě sedla - bavila mě. Ale to neznamená, že souhlasím s chováním hlavní hrdinky. Ale to jak byla kniha vykreslená působilo originálně. Prostě a jednoduše řečeno, asi jsem si potřebovala nějakou "nechutnou" literaturou zpravit čtecího ducha od všech těch thrillerů či válečných knih...

Jorgito
17.03.2020 3 z 5

tato sonda se možná bude více líbit mužům než ženám, hlavní hrdinka se s tím nepáře, má jasně stanovený "cíl lovu" - chlapci, kteří ještě nezmuštěli, ale také příběh zhýčkanosti, má se dobře, dobře vypadá, ale není to ono

Snoopi
20.02.2020 5 z 5

Zajímavá sonda do života jedné sexuální zvrhlice. Když může být pedofil chlap, proč by pedofilií nemohla "trpět" i žena? Navíc taková, která si svou "nemoc" neskutečně užívá? Kniha nabízí nečekaně věrohodný a až naturalisticky přesný pohled do myšlení hlavní postavy, Celeste. Ta se stává jakousi sexuální "lovkyní", neúprosně jdoucí za svou kořistí. I přes dopodrobna vylíčené sexuální scény příběh nesklouzává k laciné pornografii - řekla bych, že své si tady najdou ti čtenáři, které zajímá psychologie narušené osobnosti. Nabízí se srovnání s Lolitou od Nabokova, ale myslím si, že každá z těch knih je osobitá svým způsobem. Též může být srovnána s knihou "Padesát odstínů šedi", přiznávám však, že tuto sérii jsem nečetla, tak nemohu posloužit :-) Dávám pět hvězdiček za věrohodné vylíčení hnutí mysli psychopatické osobnosti . I když chybičky by se určitě našly, viz v dalších komentářích, nechci se opakovat. Také mi nepřipadá, že by autorka tématem nějak extra šokovala...