Tam, kde ji našli

Tam, kde ji našli https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314303/bmid_tam-kde-ji-nasli-HTK-314303.jpg 4 227 82

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Where They Found Her , 2015

Evkae36
Evkae36
06.12.2023 5 z 5

příběh se mi moc líbil. Postav hodně, ale do děje byly uváděny postupně a důkladně. Později vycházelo najevo proč jich je tolik - že jsou všechny propojeny. Ke konci je čtenář naveden k závěru, který považuje za jistý, aby byl nakonec vyveden z omylu. Dobrý to bylo.

MAU256
MAU256
19.12.2022 4 z 5

Tajemství městečka, smrt novorozence, už jen jeho nález musel být strašný. Na začátku jsem se trošku ztrácela v postavách, v jednu chvíli jsem si myslela, že knížku odložím, ale jelikož jsem se chtěla dozvědět, čí miminko to bylo a kdo je za to zodpovědný, tak jsem to dočetla. Takže doporučuji vydržet začátek, pak už se to rozjede. Sandy - tu jsem litovala a obdivovala zároveň, co vše musela zvládnout, to si ani nedokážu představit. Konec byl překvapivý.

Satyrka
Satyrka
23.03.2022

Noo... Na začátku jsem čekala úplně něco jiného. Jak píšou i ostatní, postav bylo najednou mnoho a já se musela trochu víc soustředit, ale povedlo se mi si je zapamatovat a spojovat. Byla jsem trochu otrávená z neustálého slova "miminko", ale bylo v příběhu potřeba. Neskutečně na nervy mi lezla Barbara, typická "mamYnka". Někde v 1/3 knihy už mě příběh začal velmi zajímat a rozhodně jsem chtěla knihu dočíst.
Měla jsem určitá tušení, v něčem jsem měla pravdu, ale v tom, kdo je otec onoho miminka... Pro mě hodně nečekané!
Krásné zamotané a skvěle rozmotané!

Pája961
Pája961
10.06.2021 4 z 5

Příběh byl pro mě dost emotivní a když jsem knihu dočetla, tak jsem nad tím pár dní musela neustále přemýšlet a měla jsem z toho trochu vrtkavé nálady:D :(

jefff
jefff
22.01.2021 1 z 5

Strašně moc nezábavné. Vůbec se nedá do příběhu začíst. Postavy jsou plytké, jazyk autorky (nebo překladatelky) úplně unylý. Je mnoho lepších žánrových knih. S předchozím skvělým Případem Amelia nesrovnatelné.

Pavlina50
Pavlina50
08.01.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se trochu ztrácela ve velkém množstvím postav a dějových linek, v prvních částech knihy jsem se často musela vracet k předchozím kapitolám, abych si ujasnila, o kom vlastně teď čtu a do které rodiny patří. Pak se ale děj rozjel až do konečného rozuzlení. Za mě takový průměr, který nenadchne ani neurazí.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
29.12.2020 3 z 5

Kniha se velmi pomalu rozjížděla, velké množství postav a kapitoly z různých perspektiv byly o to náročnější k zatčení se. Rozuzlení v závěru bylo překvapivé ale celkově kniha nenadchla.

berila
berila
15.12.2020 4 z 5

Dobrý thriller, ale "Případ Amelia" se mi líbil o něco více.

pastelka53
pastelka53
23.08.2020 4 z 5

Tajemství malého města vyplývají na povrch...
Kdo může za smrt mladého muže a čí je mrtvé miminko?
Tajemství se rozmotávají a životy obyvatel města pomalu spojují dohromady.
Asi jsem čekala víc, ale i tak je kniha skvělé čtení, do kterého se čtenář musí pomalu prokousat. Vydrž Prťka, výdrž a věř že na konci budeš spokojen!

Heli20
Heli20
13.07.2020 5 z 5

Za mne jedna z nej knížek za poslední dobu.Napinave od zacatku do konce,četla se jedním dechem.Konec hodně překvapivý !

sgjoli
sgjoli
03.04.2020 3 z 5

Na tuto knihu jsem byla celkem zvědavá, protože autorčin předchozí román Případ Amelia se mi velmi líbil. Ale tuto knihu nakonec hodnotím průměrně a s rozpaky.
Autorka opět přišla se zajímavým námětem a celou zápletku se jí také podařilo vymyslet velmi dobře. Člověk přichází při čtení s řadou teorií, co a proč se asi tak stalo, což mám u knih tohoto typu ráda.
Ale s čím jsem měla problém, bylo to množství postav. Většinou mi to nějak nevadí, ale tady jsem bohužel narazila. Řada postav mi děsně splývala dohromady a já se často zasekávala na tom, kdo je kdo a o kom je zrovna řeč. A to mi při čtení připadalo dost otravné a děsně mne to zpomalovalo.
Přitom nemohu říct, že by mne kniha jako taková nudila. Nenudila jsem se. Čtení samo o sobě mne bavilo a zajímalo mne, jak se to bude dál vyvíjet.
Trochu jsem se bála, jestli se autorce podaří ukočírovat všechny dějové linky, s nimiž přišla. Jsem ráda, že se jí ty nejhlavnější dějové linie podařilo uzavřít, a to velmi solidně. Na to nejdůležitější čtenář dostane odpověď. Faktem ale je, že i v některých těch dějových linkách jsem se občas trochu ztrácela, nedokázala jsem si vzpomenout na všechny detaily a spojit si všechny souvislosti. Autorka se do příběhu snažila vmáčknout opravdu hodně moc věcí a já si říkám, jestli to nebylo nakonec na škodu.
Mé hodnocení je tak průměrné. Námět super, je to hodně čtivé a konec je relativně uspokojivý a plný důležitých odpovědí. Ale úplně mi nesedělo velké množství postav a hodně dějových linií, protože jsem se občas ztrácela.

Bara52
Bara52
14.01.2020 4 z 5

Uchazejici pribeh. Me osobne vadily ty novinarske vsuvky a hlavne ty komentare na publikovane clanky hlavni hrdinky. Bez nich bych se do toho zacetla vic a tim padem by me vtahl i dej. Tesim se spis na Pripad Amelia.

banejo
banejo
11.01.2020 4 z 5

Čekala jsem od toho víc, ale konec mě opravdu zaujal.

whiolet
whiolet
29.10.2019 3 z 5

Styl psaní mi seděl na tolik,že kdybych měla dostatek času ,knihu asi přečtu za jeden den. Bohužel příběh jako takový mi přišel průměrný. A v určitých situacich,kde autorka chtěla šokovat, já se chytala za hlavu a říkala si "To jako Proč?"
První kniha pd ní se mi líbila víc.

Gabux
Gabux
10.10.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla. Styl autorky je trochu jiný než jsem zvyklá, ale zvládla perfektně střídat pohledy postav a vše do sebe začalo časem zapadat. Za mě jiná a super kniha, která mě od půlky úplně pohltila a já ji prostě musela hned dočíst a knihu jsem dočetla v 1 ráno :)

Lenka8418
Lenka8418
29.09.2019 2 z 5

Zajímavé, ale tak nějak mi nesedl styl napsání.

PeM
PeM
27.09.2019 3 z 5

Čtení téhle knížky mi teda trvalo... nezaujala

Veronika33
Veronika33
02.09.2019 5 z 5

Druhá kniha od autorky, ktorú som čítala a zasa pecka. Dej knihy neuveriteľne pútavý a rozuzlenie prekvapivé. Striedanie časových rovín a postáv potešilo, môj obľúbený štýl. Odporúčam.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
27.08.2019 5 z 5

Mrazivý psychothriller tohle opravdu není a polovinou knihy jsem procházela z neustálou otázkou: kdo je tohle? Postavy mě splývaly dohromady, nevěděla jsem kdo ke komu patří, až jsem se s postavami sžila, pak jsem je už dokázala charakterizovat. Hlavním dějištěm knihy bylo miminko, ale konec knihy rozuzlil úplně jiné životní příběhy, které nebýt právě tohoto mrtvého miminka, by zůstaly pravděpodobně tajemstvím další roky.

Prateri
Prateri
27.08.2019 4 z 5

Na přebalu knihy je napsáno něco o mrazivém psychothrilleru. No, nemrazilo mě. Dvě třetiny knihy ani náznak, polední třetina už nabídla větší spád. A pak tu máme tajemství z minulosti, tajemství v knihách miluju. Čtyři hvězdičky za tajemství:).

thrillery novináři tajemství horory

2014  81%Případ Amelia
2021  75%V dobrém i zlém
2016  75%Tam, kde ji našli

Kniha Tam, kde ji našli je v