Tam, kde ji našli

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314303/tam-kde-ji-nasli-HTK-314303.jpg 3.8166

Where They Found Her (2015)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Tam, kde ji našli

soukroma

Pro mě taková nekonečná vánočka - spleteno mnoho osudů, rodin, mamin, mimin, děcek, puberťáků, mizerných chlapů (ve jménech a oficiálních vazbách se prostě nelze neztratit), a snad nic z toho vlastně nebylo funkční. Nakonec mi vadila snad nejvíc i hlavní hrdinka a její neumělá novinařina. Autorka si vypomohla a do všeho vpletla i různé žánry: deníčky, záznamy z psychoterapie, internetové články s diskusemi. A časové roviny. A náhody, těch tedy bylo...

krejcovka76

Úplně náhodný výběr v knihkupectví. Tady jsem se koukla na recenze a nic moc od knížky neočekávala. Pomalu, ale přece se začal příběh rozvíjet a přestože dějové linky se "nesmyslně" rozbíhaly na všechny strany v domnění, že většina postav je tam zbytečná, tak nakonec přece jen každá postava měla svůj smysl a svůj podíl na příběhu. Podobný příběh jsem už párkrát viděla na plátně i četla, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože byl sepsán zajímavě. Jedna z knížek, kdy jsem se těšila na další momenty při ní. Takže jako " oddychový thriller" doporučuji :-)

Niksalka

Skvělá kniha. Podobné příběhy mě velmi baví. Od začátku má člověk při čtení pár otázek, na které čeká na odpověď a sotva jednu dostane, tak se zároveň objeví další otázka. Super čtení, hlavně při cestování. Cesta hned rychleji uteče.

MimiNinaFuraha
19.12.2018

Konečně jsem ji přelouskala. Byl to boj. Nemohla jsem se začíst.

Angie14
05.11.2018

Bála jsem se, že se budu ztrácet, stejně jako někteří přede mnou. K tomu sice nedošlo, ale pořád si myslím, že měla kniha slabší začátek, než bych u takového příběhu a takové zápletky očekávala ... ale vyplatilo se dočíst.

LittleK
10.10.2018

Tato autorčina kniha mě opravdu příliš nenadchla. Přestože konec měl alespoň nějakou dynamiku a četl se poměrně svižně, nevynahradil mi předchozí téměř nudné strany. Hlavní hrdinka byla až zakomplexovaná a na můj vkus se jí autorka dostatečně nevěnovala. Možná, že kdyby více propracovala vnitřní svět hlavní postavy, tak by byla kniha něčím poutavá a čtivá. Takto však spadla mezi knihy, ktr doporučovat nebudu.

Annkag
30.09.2018

Dalo sa zo čítať ale za mňa to nebola úplne skvelá četba.
V postavách som sa strácala a niektoré ich myšlienkové pochody som plne nepochopila.
Ale zase netvrdím že to bola úplná stráta času.

Nikkaa
23.09.2018

Kniha byla za mne výborná, četla se dobře, chvilku jsem se ztrácela ve vývoji nalezení,matky však hodně mě překvapilo jak se to vůbec vyvrbilo.. doporučuji

Šmoulinka1980
17.09.2018

Už je to déle, co jsem četla od této autorky knihu Případ Amelia, ale pamatuji se, že jsem z ní byla nadšená a moc se mi líbila. A o to víc jsem se těšila na další titul této autorky a těšilo mě, že jsem ji úplnou náhodou objevila v knihovně. A autorka mě nezklamala! I když zpočátku čtení mi dělalo docela problém orientovat se v postavách, časem jsem si zvykla a už jsem si pamatovala kdo je kdo a kdo patří ke komu. O to víc pak bylo čtení napínavější. Ke konci knihy se pak všechno složité a zamotané tak krásně rozpletlo a spojilo v uvěřitelný příběh. Kniha se mi líbila a velmi ráda ji doporučuji! Pozn.:Není mi úplně jasné, proč zde má kniha štítek horory, protože horor to tedy podle mě není!

i.stefany
15.07.2018

Z počátku jsem měla trošku problém s postavami a přechody děje, ale postupně se měnily v celkem logický příběh. Vyšetřování vraždy novorozeněte na malém městě, kde každý zná každého, navíc v blízkosti univerzity. Děj byl příjemně propletený a charaktery postav uvěřitelné.

Mandlevest
05.07.2018

Prvotinu autorky Případ Amelia jsem přečetla jedním dechem a byla jsem zvědavá na další knihu. Nebyla sice tak dech beroucí jako první kniha, očekávání byla opravdu vysoká, ale na pět hvězdiček to spolehlivě stačí. Určitě si přečtu i další knihy.

Jolina
10.06.2018

Nebylo to úplně takové, jak jsem očekávala - zdálo se mi, že hrdinové nebyli příliš psychologicky podchyceni, možná proto, že celý příběh byl rozmělněn mezi více postav...skloubení závěru, kdy se vše propojilo, bylo překvapivé, ale myslím, že snad ani nemuselo být plánované...

mirunda
18.04.2018

Do knihy jsem se pořádně nemohla začíst. Příběh možná dobrý, ale autorka mě nedokázala u knihy udržet.

dagsvob
10.02.2018

Tak tohle je přesně můj šálek kávy - několik linií příběhu, které se pak na konci propojí. A k tomu ještě zajímavá zápletka.

ArwenAragorn
06.02.2018

Kniha mně vyloženě sedla.
Na menším městě je nalezeno v potoce mrtvé miminko. Nikdo neví, kdo je matka a kdo otec. Setkáváme se s obyvateli městečka, z nichž téměř každý má nějaké tajemství, které mělo zůstat skryto. Příběh má spád, nečekané zvraty, napětí, výborně jsou vykresleny jednotlivé postavy. A závěr mě dostal, otce miminka jsem až do posledních stran netušila.
Knihu určitě doporučuji k přečtení, vůbec se mně nezdálo, že bych se ztrácela v postavách, jak někteří píší.

AnnL
30.11.2017

No popravdě nevím co napsat, kniha byla psaná zajímavou formou. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se v těch ženách vyznala. Ale takovým tím jiným, netradičním způsobem napsaná, mě bavila. Nečetla se jako jiné, které se dají přečíst za pár dní, ale měla v sobě něco, kvůli čemu jsem jí nedokázala odložit. A těším se až si od autorky přečtu další.

Slaďoška
15.11.2017

Hezky psaná kniha, kde se na konci propojí osudy všech zúčastněných.

Leniiis
22.10.2017

Tak upřímně jsem se trochu trápila :) na mě moc jmen, moc příběhů..a tak trochu slátanina. To je možný fakt jen v knížce nebo ve filmu ..no možná ani do filmu ne, ale spíš do telenovely o 300 dílech. Úplná hruza to zase taky nebyla, ale znám mnohem lepší knížky. Tohle jsem dočetla, protože mě fakt zajímalo, jak to vůbec muže dopadnout při takovým počtu osob a všeho kolem.

Jane100
18.10.2017

Docela dobré to bylo a TEĎ BUDU SPOILEROVAT!!! Představa, že někdo jede na kole, v zatáčce hodí smyka a z igelitky se mu vysype mrtvý mimino, který se odkutalí někam pod most, je natolik směšná, že v tuhle chvíli jsem měla dosud dobrou knihu, chuť zavřít a okamžitě vrátit. Tohle snad autorka nemůže myslet vážně. Podobný pocity jsem měla u Pauly Hawkins Do vody. Taky příběh plnej po desetiletí topících se slečen někde v nějaký tůni. Wtf? Holky by se mohly chytit za ruce a společně sepsat nějaký blábol. Třeba jak bagr sežral letadlo. Prvotřídní kvalita zaručena.

jana3099
13.10.2017

Tak pro mě naprosto skvělá kniha, velice dobře se mi četla, příběh je pořádně promyšlený a o zapeklitý a prolínající se děj není opravdu nouze, poslední stránky jsem doslova hltala a byla jsem hodně překvapená z konce knihy......za mě určitě plný počet u hodnocení :-)

PetraBery
30.09.2017

Kniha o vyšetřování smrti novorozence, které jakoby nikomu nepatřilo. Hlavní hrdinka reportérka Molly má za sebou traumatizující zážitek, o to víc se jí psaní o této události dotýká. Postava Barbary mi byla opravdu hodně nesympatická, Sandy mi bylo líto. Konec mě hodně překvapil, scénářů, kdo za to může, jsem měla dost a autorka mi vypálila rybník. Čtivá kniha.

Janča089
29.08.2017

Knížka se mi líbila, ale není dobré ji moc odkládat, protože hrozí, že něco důležitého z děje nebo z postav zapomenete. Konec byl dobře promyšlený a všechny otevřené věci se ujasnily. Nic nezůstalo nevyjasněné (nebo jsem to alespoň nepostřehla), jako se to děje u některých jiných knih.

josska
26.08.2017

knížka mě moc bavila,napínavá a pěkně se četla

happy-smile
18.08.2017

Případ Amelie mě nadchnul, a tak jsem se hodně těšila na další knihu od této autorky. Tentokrát mi to trochu přišlo jako nějaký ženský román a tím stylem vyprávění mi to připomnělo Manželovo tajemství nebo Do vody. Nakonec ale musím říct, že rozpačitost z velké části asi vycházela z přehnaného očekávání a kniha se mi líbila. I tak si ale myslí, že kvality Amelie to nedosahuje.

perpe2a
17.08.2017

docteno, no slabota... hodne jsem se premlouvala k docteni a casto ji odkladala, aspon ze ten konec to trosku zachranil... takze tak 2 a pul hvezdy..

Nikka710
09.08.2017

Má druhá kniha od Kimberly McCreight, opět lze hodnotit jen kladně. Příběh novinářky Molly i dalších postav knihy je líčen velmi realisticky. Z počátku bylo matoucí střídání postav, ale pokud si napíšete, kdo hraje jakou roli v knize, pak je poměrně snadné odhadnout, kdo je otcem mrtvého miminka, jež je nalezencem u Essexského mostu. Zásadní roli v knize hrají méně nevýznamné postavy, což může být do jisté míry matoucí. Z počátku jsem váhala, tipů bylo více, ale od druhé třetiny nabírá kniha poměrně spád, a tím je čím dál více čtivější. Zbývajících několik desítek stran jsem přečetla najednou a opravdu to stálo za to.

limetka2008
05.08.2017

Dobře vymyšlená zápletka, jen jsem se občas ztrácela v tom, kdo je kdo a také retrospektivní vsuvky mi v tom dělaly trochu binec.

Michaeles
13.07.2017

Kniha se mi popravdě moc nelíbila a ani mě moc nebavila. Nicméně zápletka byla docela dobrá. Konec velice rychlý. Nejdřív je kniha pořád natahovaná kam až to jde a postupně se přidává tolik postav, že už člověk neví o kom vlastně čte, a nakonec bum konec je to takto. Znova si knihu určitě nepřečtu.

Culina68
23.06.2017

Oceňuji dobrou zápletku, ale první půlku knihy jsem si musela připomínat kdo je kdo a proč tam vlastně asi je ???

bookcase
15.06.2017

Další z řady čtivých thrillerů s dobře propletenou zápletkou.

thrillery horory tajemství novináři

Kimberly McCreight