Talon: Společenstvo draků - Zkouška věrnosti

Talon: Společenstvo draků - Zkouška věrnosti

Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě a jejich moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa… Sledovat, začlenit se, splynout. Přesně to má za úkol dračí dívka Ember. Má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon. Jenže Ember se to vůbec nelíbí... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259932/talon-spolecenstvo-draku-zkouska-ve-a9D-259932.jpg 4.194

Talon (1.)

Talon (2014)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Tebby

Příběh se mi neskutečně líbil. Dlouho sem se k němu odhodlávala, ale nakonec jsem ho hltala jedním dechem a za dva dny byl přečtený. A nejednou jsem se u něj zasmála.
Líbilo se mi, jak byl příběh popisován ze dvou stran.
A velice doufám v pokračování, ráda bych věděla, jak to dopadne.
Všem milovníkům fantasy literatury s dračí tématikou to můžu vřele doporučit.

Tessina

Velmi čtivá kniha, která zaujme a uspokojí každého fanouška dračího světa.

Turmee

Tradiční příběh ve kterém vystupuje "nelidská" rasa, její vyvrženci a lidi, kteří je loví. Na to navazuje romeojuliovská romance - dívka od "nelidí" se zamiluje do kluka, který jí jde po krku a zjišťuje, že její nalajnovaný život je vlastně jedna velká lež.

Přestože už od prvních stránek bylo jasné, jak to dopadne, příběh mě neuvěřitelně bavil. Možná za to mohla originální zapojení dračí rasy, která se konečně vymyká všem těm upírům a vlkodlakům, možná svůj díl nese prosluněná Kalifornie, surfování a přirozeně vykreslené postavy, které jsem si ihned zamilovala. Žádné hluboké myšlenky nebo proroctví v tom nečekejte, ale jako relax kniha naprosto perfektní. Zhltla jsem ji za pár hodin a docela mě mrzí, že nemám po ruce další díly.

Tahle kniha mě vážně nadchla. Dlouho jsem jí odkládala, protože se mi objevovali stále zajímavější a zajímavější knihy, ale nakonec jsem se k ní přeci jen dostala a nelituji toho. Pevně doufám, že bude pokračování, protože by mě velmi zajímalo, jak to všechno dopadne.

Evisis

Naprosto úžasná kniha, během první kapitoly si mě naprosto získala a uchvátila. Postavy jsem si až na pár vyjímek zamilovala. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

Vikos

Nesu dobré zprávy, letos na podzim vyjde Talon 2, tudíž Rogue :D

Vikos

Kniha Talon je božííí, ostatně pro mě je všechno v regálu fantasy božííí ale to je jedno :)
fííííháááá rozhodně doporučuju všem kteří společně se mnou hoří láskou ke knihám v regálu fantasy :)

Zornaddie

Hezká kniha

Deni136
28.12.2016

Talon mě nijak nenadchl, ale ani neurazil. Nějaké části mě opravdu bavily, ale nějaké zase vůbec. Po týdnu už jsem na příběh ani nepomyslela. Ale přestože se mi knížka nijak nezaryla do paměti, vím, že ve chvíli, kdy jsem ji četla, se mi líbila.
Proto jako odpočinkové čtení fajn, ale vracet se k ní nebudu :)

Nuray
28.08.2016

*MOŽNÝ SPOILER DRAKIE VS. TALON*
Dočetla jsem Drakii a teď jsem někde uprostřed této knihy.
Jak čtu komentáře pode mnou - připomíná to Drakii - ale podle mě ne. Drakie mi přišla hrozně jednoduchá, pořád řešila, jestli chce nebo nechce Willa a co na to Cassian, matka, Tamra a kmen. Neustále v sobě řešila úplně to samý a přišlo mi, jako by to autorka psala vždy po strašně dlouhé pauze (HODNĚ se opakovalo, co Jacindě běhalo hlavou), každou chvíli se tam líbali a nemělo to žádné kouzlo.
Kdežto Talon - co se týče vztahu Garreta a Ember - přijde mi to jako "normální" randění, žádný "chci ho... nechci ho, je na mě moc dobrej a já s ním být nemůžu ... teď už ho vlastně ale zase chci, protože na to mám právo... " ... jasný, ani jeden z těch dvou nechápal, co se děje - jeden z nich je masochistický zabiják draků, jenž jedná bez emocí a druhý drak, který žádné emoce prožívat "nemůže".
Will a Jacinda mi byli celkem protivní a to se mi dlouho u žádné knížky nestalo. :-)

Takže Talon za mě je 1 000x lepší.

Percabethka
29.05.2016

Celý příběh i postavy připomínají Drakii :)

AnykaLovesBooks
24.05.2016

Místy dost podobné Drakii. Zezačátku mě knížka nudila, ale posledních pár desítek stránek se to pořádně rozjelo. Taková průměená knížka, ani špatná, ani nějáká super skvělá. Jak jsem říkala, dost se to podobá Drakii, ale přijde mi to určitě trochu lepší než Drakie. Nemůžu se rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky.

m.sosinka.m
30.04.2016

Skvělá kniha, krásný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout už od samého začátku!
A hlavně skvělá autorka! Doufám že vydají další díly.
Doporučuji!!

Martina ;-)

TerkaM
18.04.2016

Tahle kniha se mi překvapivě líbila a musím říct, že jsem četla stránku za stránkou (a hrozně mě štve, že ještě v češtině nevyšel další díl!) a až na milostný trojúhelník, od něhož se další díly snad už očistí, nicméně kvůli němu dávám knize čtyři hvězdičky. Působilo to na mě trochu jako Romeo a Julie v dračí verzi.

Ono to asi nebylo nic zvláštního, víceméně klasická young adult knížka, ale nějakým neznámým způsobem mě očarovala - anebo mám strach z toho, že mě sežere drak, to je taky možnost... Vždyť přece draci jsou mezi námi, nějaký s vámi může sedět na zastávce a vy si toho ani nevšimnete! :D

Myslím si, že přečtením nic nezkazíte, možná si dejte akorát pozor na dračí paranoiu...

Lalina3
25.03.2016

Úžasná kniha, moc doporučuji. :-)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
SPOILER!
Věta, kterou Garret řekl: ,,Voják Řádu svatého Jiří se zamiloval do draka" mě skoro rozbřečěla, protože podle logických statistik je to opravdu nemožné :-D
Mimochodem, dost by mě zajímalo, koho si vybere. Drak v ní chce Cobalta, její lidská stránka zase Garreta. Opravdu mě zajímá, jak to bude pokračovat, i když si to budu muset přečíst v originálu...

Dávám zasloužených 5 hvězdiček. :-)

Milášek
22.03.2016

Kniha o dracích nezklamala. Poutavý příběh od začátku až do konce. Už se těšim na další díl,jak dopadne :)

parvitas
09.03.2016

Jedna z tých lepších YA kníh. A je o DRAKOCH!!! Jednu hviezdičku pridávam práve kvôli drakom, inak je dosť predvídateľná. Ale zase, budem úprimná, bavilo ma to, autorkin štýl písania sa mi páči, asi nezostanem iba pri tejto prvej knihe.

Allpa
24.02.2016

Opět kniha o náctiletých. Chápu, bere se to tak, že tento žánr zajímá především náctileté čtenáře a čtenářky, ale co potom my starší? Děj se odehrává především v lidské podobě a řeší průběh začleňování se do americké bohaté vrstvy, která nemá co jiného dělat než serfovat a poflakovat se po plážích. Opět je tu klasická láska dvou protikladů. Děj končí otevřeně. Kniha nebyla špatná ani nudná, ale že bych byla ohromená, to také ne.

Hoshi
01.01.2016

Knihu jsem dostala pod stromeček a ačkoliv celý příběh přečten za necelé dva dny jsem velmi potěšena. Pro mne je to poutavý příběh, psaný z pohledu několika postav, což se mi líbí, protože alespoň vím, co si myslí i ostatní..
Spousta lidí to tu srovnává s Drakií.. Nečetla jsem ji, ale mám takové tušení, že knihy nejdou srovnávat, protože v každé jsou jiné postavy, jiný příběh ... Podobnost třeba je, ale i tak je tato kniha přitažlivá. Tedy alespoň pro mě :)

milunka21
22.12.2015

Strašně moc se mi líbila,na tohle téma jsem ještě nic nečetla,ale od ted určitě začnu

LilianaFalcon
30.11.2015

Knihu jsem si zamluvila v knihovně, zaplatila za to 7 Kč v a je to poprvé, kdy mi bylo líto i těch 7 Kč ;-)
Už od prvního odstavce jsem si připadala, jako bych četla slohové cvičení nějakého šesťáka. Takových zbytečných kudrlinkatých přídavných jmen už jsem pohromadě dlouho neviděla...
Zvládla jsem 20 stránek a docela se nasmála. Některé pasáže jsem četla nahlas pro pobavení ostatních v místnosti a i oni si to užili :-D A za tu zábavu, i když neúmyslnou, je ta jedna hvězdička.

Dragell
28.11.2015

To nejúžasnější léto se dá užívat jen u moře na sluncem zalitých plážích. Kalifornie na dračici Ember doslova čeká a nejen ta, ale dokonce i letní románek, jak se patří.

Úžasné prostředí, příjemný příběh, jen škoda toho umělého milostného trojúhelníku a především pak Garretovo chování. Na druhou stranu závěr knihy rozproudila jedna větší akční scéna a nahání nás pěkně na další díl.

Sissi27
21.11.2015

Knížka byla opravdu takový menší rozjezd na další díly, tedy aspoň tak mi to připadalo. Prvních pár kapitol to bylo většinou jenom ve stylu hesla knihy: Sledovat, Přizpůsobit se, Splynout. Bylo to jenom o normálním životě a draku uvnitř svého těla, jediné co tam bylo popisováno. Později se kniha začala trochu rozjíždět, ale stejně to nebylo až tak perfektní. Můžu říct, že plusem bylo, že mám ráda knihy s dračí tématikou a tak knížka co měla draka ukrytého v sobě se prostě musela objednat.
Podobnost s Drakií hodnotit nebudu, kdyby se mělo zaměřovat jen na podobnosti knih, nebyly by skoro žádné, a co bychom četli?
Dávám proto 4 hvězdy z 5 a doufám, že další díly budou stát za to.

Ashi
20.10.2015

Je zde jasná podobnost z Drakií. Za prvních 250 stran dávám 2* z 5 protože se jednalo pouze o vztahový románek typu má mě rád/nemá mě rád? naprosto bez akce. Autorka píše lineární příběh psaný několika postavami, což snižuje překvapivost rozhodutí a děje. Vlastně je úplně jasný co se stane na rozdíl od Drakie, kde jsou nepředvídatelné zvraty. Jak jinak je zde otevřený konec, ale psaný takovým stylem, že je zase úplně jasný co se bude několik následujícíh hodin odehrávat. Posledních 80 stran knihy je konečně akčních a zajímavých a příjemně vyvrcholujících. Kniha je psaná stejně jako Drakie typu lovec+kořist, ale je to psané malinko jiným způsobem a děj se vyvýjí poněkud jinak a řekla bych že i trochu obráceně. Ale hledala jsem si, kdy vyjdou další díly, takže se chystám to číst dál. Ale začátek byl fakt nudnej, myslím však, že teď už bude mít příběh celkově spád a možná se dozvíme i něco víc o Talonu...Takže 3/5 kniha není žádná perla, ale když chcete knihy o drací je jich jako šafránu, tak se spokojíme i s tímto :)

Littleraven
10.10.2015

Kdyby mi přišla pod rukudřív než Drakie, asi bych ji zkousla. Ale...Drakie je Drakie, a nemůžu se vyrovnat s podobností těchto knih.

ElisR1
09.10.2015

Nebyla to špatná kniha, ale Drakie mi přišla o něco lepší.

*Táňa*
07.10.2015

Od knihy jsem nic nečekala. Prostě jsem se bezmyšlenkovitě pustila do čtení a doufala, že se mi příběh zalíbí. Julie Kagawa je opravud dobrá autorka a s knihou Talon mě nezklamala. Povedené dílko o dracích s trochu klišé zápletnou a useknutým koncem.

Alex.Barunka
07.10.2015

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem dala opravdu tři. Oproti sérii Železná víla byl první díl Talonu opravdu slabý. Dobře, když pominu jednoduchost, prostotu a naivitu příběhu, tak mi vadily postavy, které byly takové nemastné neslané, vztahy mezi nimi nevyvážené, chabé ...
Na druhou stranu kniha skončila dobře, takže jsem zvědavá, jestli nás autorka pokračováním překvapí.

Adele02
03.10.2015

4,5*
Tak tohle bylo super! Ten konec s Dantem jsem teda čekala trochu lepší, ale což... líbilo se mi to. Fakt že hodně.

dobrodružství

Julie Kagawa