Zkouška věrnosti

Zkouška věrnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259932/bmid_talon-spolecenstvo-draku-zkouska-ve-a9D-259932.jpg 4 202 54

Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě a jejich moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa… Sledovat, začlenit se, splynout. Přesně to má za úkol dračí dívka Ember. Má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon. Jenže Ember se to vůbec nelíbí...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Talon , 2014

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, moc doporučuji. :-)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
SPOILER!
Věta, kterou Garret řekl: ,,Voják Řádu svatého Jiří se zamiloval do draka" mě skoro rozbřečěla, protože podle logických statistik je to opravdu nemožné :-D
Mimochodem, dost by mě zajímalo, koho si vybere. Drak v ní chce Cobalta, její lidská stránka zase Garreta. Opravdu mě zajímá, jak to bude pokračovat, i když si to budu muset přečíst v originálu...

Dávám zasloužených 5 hvězdiček. :-)

Milášek
22.03.2016 4 z 5

Kniha o dracích nezklamala. Poutavý příběh od začátku až do konce. Už se těšim na další díl,jak dopadne :)

parvitas
09.03.2016 3 z 5

Jedna z tých lepších YA kníh. A je o DRAKOCH!!! Jednu hviezdičku pridávam práve kvôli drakom, inak je dosť predvídateľná. Ale zase, budem úprimná, bavilo ma to, autorkin štýl písania sa mi páči, asi nezostanem iba pri tejto prvej knihe.

Allpa
24.02.2016 4 z 5

Opět kniha o náctiletých. Chápu, bere se to tak, že tento žánr zajímá především náctileté čtenáře a čtenářky, ale co potom my starší? Děj se odehrává především v lidské podobě a řeší průběh začleňování se do americké bohaté vrstvy, která nemá co jiného dělat než serfovat a poflakovat se po plážích. Opět je tu klasická láska dvou protikladů. Děj končí otevřeně. Kniha nebyla špatná ani nudná, ale že bych byla ohromená, to také ne.

Hoshi
01.01.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala pod stromeček a ačkoliv celý příběh přečten za necelé dva dny jsem velmi potěšena. Pro mne je to poutavý příběh, psaný z pohledu několika postav, což se mi líbí, protože alespoň vím, co si myslí i ostatní..
Spousta lidí to tu srovnává s Drakií.. Nečetla jsem ji, ale mám takové tušení, že knihy nejdou srovnávat, protože v každé jsou jiné postavy, jiný příběh ... Podobnost třeba je, ale i tak je tato kniha přitažlivá. Tedy alespoň pro mě :)

milunka21
22.12.2015 5 z 5

Strašně moc se mi líbila,na tohle téma jsem ještě nic nečetla,ale od ted určitě začnu

Dragell
28.11.2015 3 z 5

To nejúžasnější léto se dá užívat jen u moře na sluncem zalitých plážích. Kalifornie na dračici Ember doslova čeká a nejen ta, ale dokonce i letní románek, jak se patří.

Úžasné prostředí, příjemný příběh, jen škoda toho umělého milostného trojúhelníku a především pak Garretovo chování. Na druhou stranu závěr knihy rozproudila jedna větší akční scéna a nahání nás pěkně na další díl.

Sissi27
21.11.2015 4 z 5

Knížka byla opravdu takový menší rozjezd na další díly, tedy aspoň tak mi to připadalo. Prvních pár kapitol to bylo většinou jenom ve stylu hesla knihy: Sledovat, Přizpůsobit se, Splynout. Bylo to jenom o normálním životě a draku uvnitř svého těla, jediné co tam bylo popisováno. Později se kniha začala trochu rozjíždět, ale stejně to nebylo až tak perfektní. Můžu říct, že plusem bylo, že mám ráda knihy s dračí tématikou a tak knížka co měla draka ukrytého v sobě se prostě musela objednat.
Podobnost s Drakií hodnotit nebudu, kdyby se mělo zaměřovat jen na podobnosti knih, nebyly by skoro žádné, a co bychom četli?
Dávám proto 4 hvězdy z 5 a doufám, že další díly budou stát za to.

Ashi
20.10.2015 4 z 5

Je zde jasná podobnost z Drakií. Za prvních 250 stran dávám 2* z 5 protože se jednalo pouze o vztahový románek typu má mě rád/nemá mě rád? naprosto bez akce. Autorka píše lineární příběh psaný několika postavami, což snižuje překvapivost rozhodutí a děje. Vlastně je úplně jasný co se stane na rozdíl od Drakie, kde jsou nepředvídatelné zvraty. Jak jinak je zde otevřený konec, ale psaný takovým stylem, že je zase úplně jasný co se bude několik následujícíh hodin odehrávat. Posledních 80 stran knihy je konečně akčních a zajímavých a příjemně vyvrcholujících. Kniha je psaná stejně jako Drakie typu lovec+kořist, ale je to psané malinko jiným způsobem a děj se vyvýjí poněkud jinak a řekla bych že i trochu obráceně. Ale hledala jsem si, kdy vyjdou další díly, takže se chystám to číst dál. Ale začátek byl fakt nudnej, myslím však, že teď už bude mít příběh celkově spád a možná se dozvíme i něco víc o Talonu...Takže 3/5 kniha není žádná perla, ale když chcete knihy o drací je jich jako šafránu, tak se spokojíme i s tímto :)

Littleraven
10.10.2015

Kdyby mi přišla pod rukudřív než Drakie, asi bych ji zkousla. Ale...Drakie je Drakie, a nemůžu se vyrovnat s podobností těchto knih.

ElisR1
09.10.2015 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale Drakie mi přišla o něco lepší.

*Táňa*
07.10.2015 4 z 5

Od knihy jsem nic nečekala. Prostě jsem se bezmyšlenkovitě pustila do čtení a doufala, že se mi příběh zalíbí. Julie Kagawa je opravud dobrá autorka a s knihou Talon mě nezklamala. Povedené dílko o dracích s trochu klišé zápletnou a useknutým koncem.

Alex.Barunka
07.10.2015 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem dala opravdu tři. Oproti sérii Železná víla byl první díl Talonu opravdu slabý. Dobře, když pominu jednoduchost, prostotu a naivitu příběhu, tak mi vadily postavy, které byly takové nemastné neslané, vztahy mezi nimi nevyvážené, chabé ...
Na druhou stranu kniha skončila dobře, takže jsem zvědavá, jestli nás autorka pokračováním překvapí.

Adele02
03.10.2015 4 z 5

4,5*
Tak tohle bylo super! Ten konec s Dantem jsem teda čekala trochu lepší, ale což... líbilo se mi to. Fakt že hodně.

dobrodružství fantasy dívčí romány

Julie Kagawa